ייעוץ חינם

055-970-5872

ג'וקים בתמי 4

למה יש לכם ג'וקים בתמי 4?

גיליתם ג'וקים מתהלכים מסביב לתמי 4,  ואפילו בתוכו? זוהי סיטואציה מגעילה, ומאד לא נעימה. החדשות הטובות? אתם ממש לא לבד. למעשה, אנחנו כמדבירים נתקלים בבעיה הזאת כמעט בכל יום. אז למה זה קורה, בעצם? הסיבה פשוטה – ג'וקים אוהבים שלושה דברים: לחות, חום, ושאריות מזון. את כל התנאים הללו בר המים מספק לג'וקים. מבחינתם, תמי 4 זה הבית המושלם. מבחינתכם, כנראה שקצת פחות… כאן בדיוק נכנסים לתמונה המדבירים המקצועניים שלנו בחברת הדברה סנטר.

 

איך מקקים הגיעו לתמי 4 ומה עושים איתם?
הזמינו אותנו – מדבירים מוסמכים עם ניסיון
הדברה לתמי 4 בשיטות בטוחות
רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר הרימו טלפון:
055-970-5872

ג'וקים בתמי 4

מחזור החיים של התיקנים בתמי 4

לתיקן לוקח כ-100 ימים להגיע לבגרות מהרגע שבקע מהביצה, וזה אמנם נשמע כמו הרבה זמן, אך אם התיקנים נמצאים בתמי 4 שלכם כבר במשך יותר מ-3 חודשים ולא שמתם לב לכך, קצב הרבייה שלהם יכפיל את עצמו וזה רק יחמיר יותר ויותר מהר. בגדול, התיקן עובר 3 שלבים במחזור חייו:

שלב חיי התיקן כמה זמן נמשך השלב מידע נוסף
ביצה (תיק ביצים) כ-28 יום בכל תיק ביצים יש 20-40 ביצים
נימפה (תיקן צעיר) כ-3 חודשים הנימפה עוברת 5 שלבי גדילה, ולכל אורכן היא לא מסוגלת להתרבות
תיקן בוגר 5-7 חודשים התיקן הבוגר כבר מוכן להתרבות, והנקבה סוחבת איתה את תיק הביצים שלה.

 

מה זה אומר שיש תיקנים בתמי 4?

על אף שהתיקנים נמצאו בתוך המכשיר, זה רק תסמין לבעיה גדולה יותר, והיא שהתיקנים התפרשו בכל רחבי המטבח שלכם. אם תחפשו טוב טוב, אתם תמצאו אותם לא רק בתמי 4, אלא גם מתחת למקרר ולתנור, בתוך הארונות והמגירות, או אפילו בחדרים אחרים, אך בעיקר במטבח. זה אומר שצריך להדביר את המטבח כולו ולא רק את מכשיר התמי 4, אך ברגע שנעשה את זה, תוכלו להגיד להתראות גם לתיקנים שבתוך בר המים.

 

איך להדביר ג'וקים בתמי 4

 

3 סימנים לכך שיש ג'וקים בתמי 4

לא תמיד רואים את הג'וקים בעיניים. אבל ישנם סימנים נוספים המרמזים על נוכחותם:

1. צואה של ג'וקים: ניתן לזהות את הג'וקים באמצעות הצואה שהם משאירים מסביב למכשיר המים, ובתוכו. גרגירי הצואה קטנים, הם מתאפיינים בצבע חום או שחור. במקרים מסוימים הצואה מופיעה גם בצורת מריחות על המכשיר ובסביבתו.

2. ריח רע: בנוסף לכל הצרות, ג'וקים מפיצים ריח רע. ברוב המקרים הריח הרע הוא תוצאה של תהליך הריקבון, כאשר תיקנים מתים באזורים חבויים בתוך מכשיר. אפשרות נוספת היא ריח שמגיע מגללי החרקים. מדובר בריח חריף מאד, שבאופן מוזר מזכיר קצת ריח של שמן.

3. תיקי ביצים: נקבת התיקן נושאת על גבה תיק ביצים, עם עשרות ביצים שבתוכן מסתתר הדור הבא של התיקנים. נקבת התיקן מחפשת מקום חשוך ונסתר להניח בו את תיק הביצים, כך שאין סיבה להיות מופתעים אם תמצאו אותו באזור התמי 4. צבעו של התיק הוא חום, ולעיתים הוא נדבק לדפנות הפנימיות של המכשיר.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  ג'וקים קטנים בתמי 4 – האם זה מסוכן?

  קודם כל, חשוב לציין – הג'וקים לא באים במגע עם המים עצמם. מיכל המים של המכשיר אטום לחלוטין. איפה הם כן מופיעים? במנוע, במשאבת המים או בכרטיס החשמלי של המכשיר.

  התיקן הנפוץ ביותר בתמי 4 (ובמכשירי מטבח חשמליים באופן כללי) הוא תיקן גרמני. למרות שהתיקן הגרמני לא בא במגע עם המים עצמם, הוא כן מסתובב במטבח ובסמוך למזון שלכם… תיקן גרמני במכשיר תמי 4 עלול להעביר לבני אדם עשרות סוגים של חיידקים, ו-6 סוגים של תולעים טפיליות. בנוסף לכך, התיקן הגרמני מהווה סכנה של ממש לאנשים שסובלים ממחלות נשימה, כמו אסתמה או אלרגיות.

   

  איך להרחיק תיקנים מהתמי 4?

  אתם יכולים לנסות להרחיק את התיקנים מהמכשיר בעצמכם על ידי פיזור אדמה דיאטומית סביבו והאבקה המינרלית הזו תייבש את גופו של כל תיקן שינסה להגיע למכשיר. זה כמובן לא פתרון שיעבוד באופן מושלם, כי התיקנים ימשיכו להתרבות באזורים אחרים במטבח, אך לפחות הם לא יוכלו להגיע לתמי 4, ואתם תוכלו לשתות ממנו ללא חשש עד שיגיע מדביר לטפל בכל התיקנים שבבית.

   

  איך מטפלים במכשיר תמי 4 עם מקקים?

  כפי שציינו קודם לכן, רוב המקקים שמגיעים אל מכשיר התמי 4 משתייכים לזן התיקן הגרמני. התיקן הגרמני ידוע בכושר ההישרדות הגבוה שלו, כך שחומרי הדברה רגילים שזמינים לשימוש בקהל הרחב, לא יועילו. במקרה כזה, אין ברירה אלא לפנות אל חברת הדברה מקצועית. ההדברה תתבצע באמצעות ג'ל ייעודי שמחסל את הקן כולו, ולא רק את הג'וקים שנמצאים על פני השטח. הג'ל כולל עמילן תירס, המאכל החביב על התיקנים. התיקנים נמשכים אל הג'ל ונושאים אותו איתם בחזרה אל הקן. שם הם אוכלים את הפיתיון, ומתים כתוצאה מהרעלה תוך מספר ימים.

  כדי להגביר את היעילות של התהליך, נשתמש גם במלכודות דבק. במידה והבעיה לא נפתרה בביקור הראשון, נחזור אליכם בשנית ללא תוספת תשלום, ונבצע הדברה כוללת במטבח.

   

  איך למנוע תיקנים בתמי 4?

  אחרי ההדברה אתם תרצו למנוע כל אפשרות שתיקנים גרמניים יחזרו להתמקם בתוך התמי 4 שלכם. כדי לעשות זאת עליכם לבצע את הפעולות הבאות באופן קבוע:

  ניקיון שגרתי: דאגו לנקות את בר המים ואת השיש שסביבו מיד ברגע שנשפך משהו שעלול למשוך את התיקנים, כמו שאריות מזון או רוטב. בכלל כדאי לשמור על מטבח נקי באופן קבוע.

  בדקו את המכשיר מדי פעם: פתחו את התמי 4 ובדקו אותו מפעם לפעם, וגם הרימו אותו כדי לבדוק האם יש תיקנים שמסתתרים תחתיו.

  שמרו על סביבה יבשה: אל תיתנו אפילו לטיפה אחת של מים להישאר בסביבת התמי 4, ודאגו לנקות ולייבש באופן קבוע גם את המגש שמניחים עליו את הכוס.

  היזהרו מקופסאות קרטון: אם אתם מכניסים קופסאות קרטון לבית באופן כללי ולמטבח בפרט, בדקו היטב שאין בהם תיקנים גרמניים, כי ככה הם יכולים להגיע בקלות לבית שלכם.

   

  כמה עולה הדברה נגד ג'וקים בתמי 4?

  בשלב הזה, אתם בוודאי תוהים כמה עולה הדברה בתמי 4. איתנו, חברת הדברה סנטר, אתם יכולים להיות רגועים. אנחנו נבצע הדברה איכותית ויסודית, במחירים זולים ושוברי שוק. המחיר הממוצע להדברת תמי 4 הוא כ-250 ₪ בלבד, זול בהרבה מרכישה של מכשיר מים חדש. בנוסף, אנחנו מספקים לכם אחריות לשלושה חודשים, כך שבמקרה הצורך נשוב אליכם ללא תוספת תשלום.

   

  שאלות ותשובות

  איך נפטרים מג'וקים בתמי 4?

  התיקן הגרמני ידוע בכושר ההישרדות הגבוה שלו, ולכן נצטרך להשתמש בשילוב של ג'ל ייעודי עם מדבקות דבק. במקרה הצורך, נבצע גם ריסוס מקיף במטבח כולו.

  איך לבחור חברת הדברה מומלצת לטיפול בתיקנים בתמי 4?

  ג'וקים בתמי 4 הם מטרד לא קטן. לעיתים, נדרשים מספר ביקורים כדי לחסל אותם כליל. לכן חשוב לפנות לחברת הדברה שמספקת אחריות על ההדברה.

  איך מתכוננים להדברה בתמי 4?

  ברוב המקרים השילוב בין ג'ל ומדבקות מספיק כדי להשמיד את התיקן הגרמני. שתי השיטות הללו בטוחות לשימוש, כך שאפילו לא תתבקשו לפנות את הבית.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח