ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברה בבית עם בעלי חיים

הדברה בבית עם בעלי חיים – להיפטר מהחרקים, להגן על חיות המחמד

לבני האדם יחסים מורכבים עם בעלי חיים. מצד אחד יש חיות שאנחנו מחבבים מאוד ומכניסים אותן בשמחה לבתים שלנו, ובפרט כמובן כלבים וחתולים. מצד שני אין לנו כמובן שום רצון או עניין להכניס גם נמלים, ג'וקים, פרעושים, פשפשים, זבובונים ושאר החרקים שעלולים להיות מזיקים. הדברה בבית עם בעלי חיים היא אתגר מורכב – כדי שמצד אחד כל החרקים הלא רצויים יסולקו ומצד שני לא ייגרם שום נזק לכלב או לחתול. איך עושים את זה נכון? מקפידים על מספר דגשים חשובים מאוד.

 

האם זה מסוכן לבצע הדברה כשיש חיות מחמד בבית?
הדברה בטוחה לבעלי חיים – רק איתנו!
ריסוס עם חומרי הדברה ירוקים ומאושרים
אחריות על כל הדברה בכתב!
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברה בבית עם בעלי חיים בשיטות ירוקות

הדברה בבית עם חיות מחמד מבצעים רק עם חברת הדברות מנוסה

הדגש הראשון הוא האחריות שלכם. אם אתם חיים עם חתול או כלב, חשוב כמובן ליידע את חברת ההדברה מראש, ועוד יותר חשוב לבחור חברה עם ניסיון רב בביצוע הפעולה הספציפית של הדברה בבית שיש בו גם חיות מחמד.

להדברה סנטר לקוחות רבים שמגדלים כלבים וחתולים, ולפעמים גם בעלי חיים אחרים, ובהתאם יכולת מוכחת להגן עליהם. האחריות שלנו לשלומם של הכלב או החתול באה לידי ביטוי גם כשמרססים את הדירה וגם כשמבצעים פעולות אחרות במסגרת הדברת מזיקים בבית עם חיות מחמד.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  טיפול נגד פרעושים בבית עם בעלי חיים

  אם אתם סובלים מנוכחות של פרעושים אצלכם בבית, חובה לטפל בחיית המחמד במקביל להדברה מקצועית. בהקשר זה חשוב להדגיש: הדברה בבית עם כלב או חתול היא ממש חובה וזאת משום שהפרעושים עלולים להדביק את חיית המחמד בתולעת הסרט – תולעת שטוחה שגורמת לכאבי בטן, שלשולים, דלקות ואפילו לחסימת מעיים ובמקרים חמורים מוות.

  לצורך הטיפול בחיית המחמד יש להתייעץ עם וטרינר מנוסה. כמו כן, עוד לפני ההדברה, נדרשות מספר פעולות מצדכם:

  √ כביסה בטמפרטורה גבוהה של כל הבגדים והמצעים שעלולים להיות נגועים בפרעושים או בביצי פרעושים

  √ שאיבה יסודית מאוד בכל הפינות של הבית בהתאם להנחיות שתקבלו מאיתנו

  √ שטיפה מקיפה (את השטיפה אפשר לדחות גם לאחרי ההדברה).

  ההדברה עצמה כוללת ריסוס עם שני סוגי חומרים – אחד שפוגע בפרעושים הבוגרים (פרטרואידים) ואחד שמונע מביצים ומזחלים לגדול (IGR).

   

  איך מבצעים הדברה ידידותית לבעלי החיים?

  אם הדבר אפשרי, כדאי לבצע הדברה בבית עם חתול או כלב בשיטות שנחשבות ירוקות, כלומר ללא כימיקלים שעלולים להזיק לחיית המחמד. כדאי לזכור שהמשקל של חיות המחמד נמוך משל בני האדם, ולכן גם כמויות מזעריות של חומרים מסוכנים עלולות לפגוע בהם במידה רבה.

  למרבה המזל, תחום ההדברה השתכלל באופן משמעותי בשנים האחרונות, וכיום יש מגוון רחב מאוד של שיטות. ביניהן: מלכודות דבק, פיתיונות רעילים שמונחים במקומות שהכלב או החתול לא יכולים להגיע אליהם וריסוסים עם חומרים טבעיים או כאלה שמחקים חומרים מהטבע. כמו כן במידת האפשר תתבצע לכידת עכברים במקום הדברה כשמגיעים לבית מכרסמים.

   

  האם יש ריסוס שלא פוגע בבעלי חיים?

  לשאלה האם יש כזה דבר ריסוס שלא פוגע בבעלי חיים אין תשובה ודאית. כדאי לקחת בחשבון את הסקרנות של החתולים ואת חוש הריח המפותח של הכלבים, כך שהם עלולים להיחשף גם לשאריות של חומרי הדברה בפינות נסתרות של הבית (מקומות שבהם חובה לבצע הדברה משום שגם החרקים נמשכים אליהן).

  בהתאם ההמלצה היא למצוא לכלבים ולחתולים מקום לשהות בו במשך מספר שעות, במהלך הריסוס וגם לאחריו, עד שהחומר מתנדף מהאוויר (אבל ממשיך כמובן לקטול חרקים). משך הזמן משתנה בהתאם לחומר הספציפי שבו משתמשים המדבירים – משעתיים-שלוש ועד ל-10-12 שעות. מי שרוצה להיות ממש בטוח יחכה עד ליום המחרת.

   

  למה חשוב להתייעץ עם וטרינר לפני הדברה בבית עם בעלי חיים?

  לפני ריסוס בבית עם בעלי חיים כדאי בכל מקרה להתייעץ עם וטרינר מיומן ואחראי. עוד קודם לכן רצוי לברר מהו שם החומר שאיתו יתבצע הריסוס, ולאיזו משפחת כימיקלים הוא שייך – ולהעביר את המידע לווטרינר על מנת שיחווה את דעתו על מידת הרעילות ומידת הסכנה.

  לאחר השלמת הדברה בבית עם בעלי חיים חובה לגלות ערנות מוגברת, ולשים לב לכל סימן חריג בהתנהגות של חיית המחמד. בכל מקרה כזה, יש להתקשר מיד לווטרינר ולמלא אחרי ההנחיות שלו. זוהי עוד סיבה לכך שחשוב לדעת מהם החומרים שבהם משתמשים המדבירים לריסוס בבית, כך שבמידת הצורך הווטרינר יוכל להשתמש במידע זה.