ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברה ירוקה

הדברה ירוקה עם חומרים ידידותיים לסביבה ולאדם

איך מדבירים בשיטה ירוקה, האם כשעושים הדברה ירוקה יש ריח? עם אילו חומרי הדברה מדבירים, מתי משתמשים בה נגד מזיקים שונים, עד כמה היא יעילה, כמה היא עולה ומה החשיבות של מציאת מדביר ירוק מומלץ? כל זאת ועוד כאן לפניכם.

אצלנו בחברת הדברה סנטר אנחנו מתייחסים לאיכות הסביבה ולבריאותכם ברצינות רבה. לכן תמיד אנחנו מעדיפים לעשות הדברה ירוקה כשזה מתאפשר, בה השימוש בכימיקלים הוא מינימלי עד אפסי לצורך הדברת החרקים. כל מה שצריך לעשות כדי לקבל הצעת מחיר זה להרים אלינו טלפון, ומיד תגלו כמה יעלה לכם להדביר בשיטות ירוקות בבית, במשרד, בגינה או בכל מקום אחר שאליו הגיעו מזיקים.

 

הזמינו הדברה ירוקה (על בסיס פרטרואידים) עם רעילות נמוכה
הדברת מזיקים ללא ריח מ-250 ש"ח
אפשרות להישאר בבית בזמן ההדברה
אחריות על כל הדברה בכתב
הדברת מזיקים כמו נמלים וג'וקים בעזרת ג'ל לא רעיל
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר הרימו טלפון:
055-970-5872

הדברה ירוקה במחיר זול

 

מה זה הדברה ירוקה?

את ההדברה הירוקה ניתן להגדיר כהדברה שמשלבת מספר גישות לטיפול בבעיה, ביניהן שיטות טבעיות ומינימום שימוש ברעלים. זה כולל ניטור של בעיית המזיקים כדי לוודא את סוגם המדויק ואת האופן המומלץ להדברתם תוך שימוש בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה, ויישום שיטות הדברה מתקדמות יותר אך ורק כאשר השיטות הטבעיות לא עבדו.

 

איך עושים הדברה ירוקה כמו שצריך?

לאורך 15 שנות הניסיון שלנו פיתחנו לעצמנו כמה קווים מנחים, שעל פיהם אנחנו עובדים בכל פעם שאנו מתכוננים לביצוע הדברה עם חומרים ידידותיים לסביבה:

√ בדיקה ראשונית – מחפשים בכל רחבי השטח מה גורם למזיקים להגיע דווקא לשם.

√ חסימת גישת מזיקים – מספקים לכם פתרונות לעצירת הגעת המזיקים.

√ ניטור מזיקים – מחפשים סימני אזהרה שיכולים להעיד על בעיה חמורה שמצריכה טיפול מתקדם.

√ שימוש בחומרים הנכונים – אחת הדרכים היעילות ביותר להפחית את השימוש בכימיקלים היא פיזור מלכודות או פיתיונות. בשיטה זו אנחנו משתמשים נגד שלל מזיקים, כולל מכרסמים, טרמיטים ועוד…

√ משתמשים בחומרי הדברה באופן סלקטיבי – לפעמים אין דרך אחרת להיפטר מהמזיקים וצריך להשתמש בכימיקלים, אולם נעשה זאת כמוצא אחרון לאחר שניסינו כל שיטת הדברה אחרת.

√ נפטרים מהמזיקים – בין שזה נעשה בעזרת טיפול בחום, אדים, שאיבה או הסרה פיזית של המזיקים, בסופו של דבר אנחנו מגיעים לחיסול מלא ותוצאות טובות.

 

מה זה הדברה ירוקה

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  הדברה ירוקה ללא ריח וללא סכנה – זה אפשרי?

  אחד הדברים שאנשים חוששים מפניהם כשהם מזמינים חברת הדברה זה שחומרי ההדברה יזיקו לבריאותם. אכן מדובר בחשש מוצדק, משום שישנם חומרי הדברה רעילים שאינם מטיבים עם בריאותכם, ובדיוק בגלל זה הדברה זו היא הפתרון שאליו יש לשאוף בכל עת. איך מזהים הדברה שכזו? בדרך כלל נעשית הדברה ירוקה ללא ריח לוואי שאולי מוכר לכם מתכשירי הדברה כאלה ואחרים שרכשתם בעצמכם בעבר. אפילו אם הריח נעים לכם, דעו שהוא מעיד על הימצאות חומרי הדברה בשטח, ונשימתו עלולה להזיק לבריאותכם.

  עם זאת, שימו לב שריח לאו דווקא מעיד על הימצאות חומרים כימיקליים בחומרי ההדברה. למשל הדברה ירוקה לפרעושים נעשית לעיתים עם אדמה דיאטומית (שלמעשה מנטרלת ריחות רעים), אך פעמים רבות גם עם חומרים שיש להם ריח של פירות הדר, שהם למעשה החומר הפעיל שבהם. ריח ההדרים מרחיק את הפרעושים ביעילות, וכך גם מזיקים רבים אחרים.

   

  הדברה לא רעילה יש דבר כזה?

  ברוב המקרים הדברה תצריך שימוש בחומרים שמכילים רעל, אך השאלה היא עד כמה אתם ובעלי החיים שלכם נחשפים לאותו הרעל. ישנן שיטות שמסייעות להרעיל את המזיקים מבלי שתישקף לכם כל סכנה, למשל השימוש בפיתיונות רעילים. עם זאת, זה חייב להיעשות על ידי מדביר מקצועי שידע כיצד ליישם את הרעלים באופן בטוח, למשל בנקודות אסטרטגיות שאין לילדים או לבעלי חיים גישה אליהם, או בתוך תיבות האכלה. שימוש במלכודות לעומת זאת לא כולל רעלים כלל, וגם הוא נחשב בטוח לחלוטין.

   

  האם כל ריסוס ללא ריח זה הדברה ירוקה?

  לא בהכרח. בעוד שאי הימצאות ריח עשויה להיראות כמו סימן להדברה ירוקה, זה לא מבטיח שהתרסיס אכן בטוח וידידותי לסביבה, וזאת מ-2 סיבות:

  יש כימיקלים ללא ריח: לא לכל כימיקל יש ריח, ויש כאלה שעלולים להיות מסוכנים. רק בגלל שהתרסיס חסר ריח, אין זה אומר שהוא נקי לחלוטין מרכיבים מזיקים.

  תרסיס טבעי הוא לא תמיד בטוח: חומרי הדברה טבעיים שמתהדרים בתיאור ״ירוק״ ואכן מכילים חומרים טבעיים עדיין יכולים לעשות נזק מסוים לאנשים, לבעלי חיים ולסביבה אם משתמשים בהם בצורה שאינה אחראית.

   

  חומרי הדברה ירוקה מומלצים

  ישנם סוגים רבים ושונים של חומרים שמשמשים להדברות ירוקות, וכל אחד מהם נבחר בהתאם למזיק והמקום שבו הוא נמצא:

  1. שמנים – שמנים בריחות מסוימים יכולים להרחיק חרקים, ובמקרים מסוימים הם אף מדבירים ומרפאים מחלות בצמחים. דוגמה נהדרת לכך היא הדברה עם שמן נים המופק מזרעי עץ האזדרכת ההודית, שבעזרתו ניתן לטפל בקימחונית, אקריות וכנימות עלה.

  2. אדמה דיאטומית – זו למעשה סוג של אבקה עם ריכוז גבוה של מינרלים, כשהעיקרי שבהם הוא סיליקה. בעזרתה אפשר להדביר פשפשי מיטה, נמלים, תולעים וקרציות, והיא אינה מזיקה כלל לאדם או לחיות. למעשה, משתמשים בה גם כתוסף מזון לבני אדם ולחיות, לכן אם מעוניינים לעשות הדברה ירוקה עם חיות מחמד בבית, מומלץ להשתמש בה.

  3. חומצה בורית – אל תתנו לשם "חומצה" להרתיע אתכם, שכן מדובר בחומצה חלשה מאוד על בסיס בור, שהוא יסוד כימי. לחומצה הזו יש שלל שימושים, כשהידוע ביותר שבהם הוא לחיטוי פצעים על העור, אולם משתמשים בה גם בין שורה ארוכה של חומרי הדברה.

  פרט לחומרים אלו, אנחנו משתמשים גם בטכניקות שלא מצריכות כלל התערבות של חומרי הדברה, אפילו לא אורגניים. למשל, ביכולתנו ללכוד עכברים ואפילו להרחיק מזיקים בשיטות אלקטרוניות.

   

  איזה חומרי הדברה ירוקים באמת יש למדבירים?

  כאמור, חומרים ירוקים להדברה יכולים להכיל כימיקלים, אולם ברמת רעילות נמוכה. אלו הם החומרים שבהם מדבירים יכולים להשתמש:

  חומרים להדברה ירוקה נגד אילו מזיקים מזיקים החומר יעיל?
  פירטרין

  תרכובת טבעית שמיוצרת מפרח החרצית

  זבובים, יתושים, פרעושים, נמלים ועשים
  פירתרואידים

  חומרים סינתטיים שמחקים את הפירטרין ונחשבים ליעילים יותר ממנו

  יתושים, פשפשי מיטה, ג׳וקים ונמלים
  פרמתרין

  חומר סינתטי נוסף שדומה לפירטרין

  יתושים
  בצילוס

  רעלן ביולוגי שמיוצר מחיידקים שחיים באדמה

  זחלי עשים ויתושים
  פיפרוניל

  מגוון רחב של חומרים שפוגעים במערכת העצבים של המזיקים

  חיפושיות, ג׳וקים, נמלים, פרעושים, קרציות, חדקוניות וטרמיטים
  פיפרוניל בוטוקסיד

  תרכובת סינתטית שמשתמשים בה יחד עם חומרי הדברה אחרים כדי להגביר את יעילותם, איך אינה מסוכנת בפני עצמה

  יתושים, קרציות ופרעושים

  מתי עושים הדברה ירוקה נגד ג'וקים?

  לא רבים יודעים שישנם סוגים רבים של ג'וקים, כשהמוכר והידוע ביותר שבהם הוא התיקן האמריקאי. את התיקן הזה מדבירים לרוב בעזרת ריסוס כימי, אף על פי שבהחלט ניתן להדביר אותו בשיטה ירוקה. עם זאת, הדברה ירוקה נגד ג'וקים היא חובה כשמדובר בתיקן מסוג אחר – התיקן הגרמני. הג'וק הזה לא מושפע מחומרי הדברה רגילים בריסוס, והדרך היחידה לחסל אותו ביעילות היא בעזרת ג'ל עם עמילן תירס מורעל.

  הדברה נגד תיקנים גרמניים לוקחת זמן ויכולה להצריך מספר ביקורים מהמדביר, אולם בסופו של דבר היא תהיה יעילה כל עוד מתמידים בה. אם עושים הדברה לבניין יש צורך להתאזר בסבלנות, אך היו בטוחים שבסופו של דבר תוכלו לראות שכל הג'וקים ייעלמו.

   

  הדברת נמלים ירוקה – עד כמה זה יעיל?

  נמלים הן מבין המזיקים הנפוצים ביותר בבתים בישראל, במיוחד בחודשי הקיץ. ברגע שהן מופיעות אתם יכולים להיות בטוחים שהן יגיעו שוב ושוב, גם אם תנסו להדביר אותן בעצמכם עם חומרים שקניתם בחנות. הדרך היחידה להיפטר מהן היא בעצם לחסל את המלכה, אך זה קשה מאוד כשהיא נמצאת בתוך הקן, שם חומרי ההדברה לא יוכלו להגיע אליה. כאן בדיוק מתבטא הכוח של הדברת נמלים ירוקה, כשלמעשה השיטה הזו היא יעילה ומומלצת יותר על פני ריסוס.

  עושים את זה בעזרת פיתיונות ג'ל שמושכים את הנמלים הפועלות, והן משערות שמדובר במזון ומביאות אותו איתן לתוך הקן. שם הנמלים מאכילות את המלכה באותו פיתיון מורעל, והיא מתה בתוך הקן. כשזה קורה, כל הנמלים מתפזרות ומחפשות קן אחר, הרחק מביתכם.

  זה עובד היטב תוך מספר ימים, אולם הדברה ירוקה לגינה לעיתים יכולה להצריך גם ריסוס. למשל אם הנמלים המדוברות הן נמלי אש, סביר להניח שיש עוד צבא שלהן בקן אחר בקרבת מקום. ברגע שהקן שחוסל יתרוקן, נמלי האש האחרות ישתלטו עליו ויגיעו גם הן לתקוף את ביתכם. לכן אל תתפלאו אם יחד עם הדברה בשיטה ירוקה יציע לכם המדביר גם שיטות הדברה נוספות כמו ריסוס – זוהי למעשה הדברה משולבת, וזה נפוץ מאוד ולפעמים נדרש.

   

  הדברה ירוקה מחיר – כמה זה עולה?

  ההדברה הכימית היא הזולה ביותר, אולם במחיר הזול הזה תמיד ישנה סכנה בריאותית מסוימת שמרחפת מעליכם. לכן בהחלט שווה להשקיע כמה שקלים נוספים על הדברות ירוקות, כשבדרך כלל העלות לא תהיה גבוהה באופן משמעותי. ניקח לדוגמא מקרה של הדברה לנמלים – אם משתמשים בריסוס, המחיר מתחיל ב-250 שקלים, אולם מחיר הדברה ירוקה יתחיל ב-250 שקלים. בתוספת של 50 שקלים בלבד תוכלו להזמין אליכם מדביר מומלץ שלא יצריך מכם לצאת מהבית למשך זמן ההדברה, ולא תצטרכו לחשוש לבריאותכם או לבריאותם של ילדיכם וחיות המחמד שלכם.

  באופן גורף אפשר להגיד כי משלמים על הדברה עלות שגבוהה בכ-30% עד 50% מזו של הדברה רגילה. המחיר המקסימלי שניתן להגיע אליו הוא במקרים של הדברת פשפש המיטה, בהם צריך לבצע שלל פעולות הדברה ירוקות, ולעיתים ההדברה נמשכת לאורך מספר ימים. משלמים מחיר על הדברה ירוקה שמגיע במקסימום ל-1,600 שקלים כשצריך להדביר פשפשים. עם זאת, ברוב המקרים לא תגיעו כלל לסכומים שכאלה, במיוחד אם מדובר בפעולות מניעה. כמה עולה הדברה עם חומרים ירוקים לדירה חדשה? החל מ-250 שקלים.

   

  חשוב מאוד למצוא על הדברה ירוקה המלצות

  בכל תחום חשוב למצוא המלצות, אך כשמדובר בהדברה ישנה חשיבות גבוהה אף יותר, שכן אתם מתעסקים לא רק עם טיפול במזיקים, אלא גם בבריאותכם. לא כל מדביר שמצהיר על עצמו כ"ירוק" הוא אכן מדביר ירוק, וחשוב שתבדקו האם המדביר שהזמנתם מחזיק רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה להדברת המזיקים שבסביבתכם.

  לכן כדאי מאוד לחפש המלצה על חברת הדברות ירוקה ממישהו שאתם מכירים ושכבר הספיק להזמין מדביר לביתו בעבר לצורך ביצוע עבודה שכזו. אם אין לכם המלצות על מדביר ירוק, פנו אלינו ואנחנו מבטיחים לכם שתקבלו את השירות המסור והטוב ביותר שיש בתחום ההדברה בכלל וההדברה הירוקה בפרט ותשלמו מחירים משתלמים על כל הדברה.

   

  שימו לב: גם כשמבצעים הדברה ירוקה באופן מקצועי, מדבירים משתמשים בחומרים ברעילות נמוכה שאושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה, ועליכם להישמע לכל הוראות המדביר גם לפני הטיפול וגם אחריו.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח