ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת חשופיות

הדברת חשופיות במחיר משתלם – שירות בפריסה ארצית

איך מזהים חשופיות בגינה, אילו נזקים הן יכולות לעשות, איך ולמה הן חודרות לבית, כיצד ניתן להיפטר מהן בשיטות ביתיות, איך מדבירים מקצועיים מטפלים בהן מבלי לפגוע בצמחים שבגינה הביתית ובתחום החקלאות, האם הדברת חשופיות תפעל גם על שבלולים וחלזונות וכיצד נפטרים מהחשופיות לצמיתות? על כל השאלות האלה נענה לכם כבר עכשיו.

מזיקים מגיעים בשלל סוגים, גדלים וצורות, וחלקם יכולים להיות ממש דוחים, כמו למשל חשופיות. אך מעבר לבעיה אסתטית, הם מהווים גם בעיה רצינית בגינה, בבית ובמטע, וכדי להיפטר מהם יש לבצע הדברת חשופיות על ידי מדביר מקצועי. דרך חברת הדברה סנטר תוכלו להזמין אליכם כבר עכשיו מדבירים מומלצים שיטפלו לכם בבעיית החשופיות, החלזונות והשבלולים, וכל מה שצריך לעשות זה להרים אלינו טלפון כדי לקבל הצעת מחיר משתלמת.

 

הזמינו הדברה נגד חשופיות בגינה ובבית
מחיר הכי זול
טיפול נגד חלזונות ושבלולים בגינה
אפשרות להדברה דחופה מהיום להיום
אחריות על כל הדברה בכתב!
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת חשופיות בגינה ובבית

מה זה חשופית ואיך מזהים אותה?

חשופית היא למעשה סוג של חילזון שהקונכייה שלו נמצאת בתוך גופו, והיא קטנה מאוד ומנוונת. הגוף של החשופית רך מאוד, והוא מכוסה כולו בריר שמאפשר לה להשתלשל לקרקע ממקומות גבוהים, כמו למשל ענפים או עלים. אם מוצאים אותן בגינה, יש לבצע נגד חשופיות הדברה, מכיוון שהן עלולות לעשות בה נזקים רבים.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  האם כל החשופיות מזיקות?

  חשופיות מהוות את אחד מהגורמים המזיקים ביותר לגינות ביתיות ובתחום החקלאות, וכן ידועות כבעיה גדולה גם למי שמגדל עצי פירות הדר. לכן הרחקת חשופיות היא חשובה מאין כמוה, שכן כל החשופיות מזיקות וניזונות מצמחים. כל חלקי הצמח נמצאים בסכנה עקב הימצאות חשופיות, וזה כולל את העלים, השורשים, הנבטים, הזרעים ואפילו הפירות.

  פרט לכך, בגינות ביתיות ביכולתן לחדור בקלות למרתף הבית ומשם להגיע לשאר חלקי הבית ולהזדחל על הקירות. לעיתים החשופיות חודרות גם לביוב, ומשם הן יכולות להגיע לחדר השירותים, האמבטיה או המטבח. על כן טיפול בחשופיות צריך להיעשות במקרים מסוימים הן בגינה, הן בביוב והן בבית, וזאת אם הזנחתם את הבעיה ולא הזמנתם הדברה מקצועית בזמן.

   

  הסיבות שבגללן יש לכם חשופיות בבית

  החשופיות משאירות אחריהן שובל רירי, ובאופן כללי הן לא ממש מלבבות, לכן סביר להניח שתרצו לדאוג שיישארו מחוץ לביתכם ושלא יחדרו אליו. הבעיה היא שהן מחפשות מקומות קרירים, חשוכים ולחים, ולכן אתם יכולים למצוא אצלכם חשופית בבית בעיקר במרתף.

  עם זאת, החשופיות צצות גם באזורים אחרים, למשל באלו שבהם אתם מציבים את קערת המזון של חיית המחמד שלכם. באופן כללי לחשופיות יש חוש ריח מפותח מאוד, והן נמשכות אפילו לצמחים שאתם מגדלים בבית. לא קשה להיפטר מהן, כשמספיק לבצע ריסוס נגד חשופיות בבית. אחרי הריסוס תצטרכו לשהות מחוץ לבית למשך שעה אחת, ואחריה תוכלו לחזור לביתכם, שיהיה נקי מחשופיות.

   

  איך להיפטר מחשופיות בשיטות ביתיות?

  יש כמה וכמה שיטות ביתיות להיפטר מחשופיות, או לכל הפחות להרחיק אותן, אולם היעילות של חלקן מוטלת בספק. הן לא ממש ימנעו מחשופיות להגיע לסביבתכם, אך אולי יעזרו לכם להגן על צמחים צפציפיים שאתם מעוניינים שלא תהיה לחשופיות גישה אליהם. שימו לב שרק שיטות הדברה מקצועיות יכולות לפתור את בעית המזיקים אחת ולתמיד.

  החומר שבו תשתמשו איך נפטרים מחשופיות עם החומר הנבחר?
  מלכודת בירה

  הבירה מושכת חשופיות, והן נופלות למלכודת ולא יכולות לצאת ממנה.

  קחו בקבוק, חתכו אותו לחצי, חפרו בור באדמה בעומק גובה החצי התחתון שנותר מהבקבוק והציבו בתוכו את החלק התחתון של הבקבוק. מלאו את הכוס שיצרתם בבירה. מומלץ להציב את המלכודות האלה ברחבי הגינה, במרחק של לפחות 10 ס"מ אחת מהשנייה.
  מחסום קליפות ביצים

  הרעיון של השיטה הזו מתבסס על כך שהחשופיות יעצרו מול המחסום ולא יוכלו לעבור אותו.

  רסקו קליפות ביצים לחתיכות קטנות ופזרו מסביב לצמח שתרצו להגן עליו, כך שיהוו מחסום לחשופיות. יש הטוענים ששיטה זו דווקא מושכת יותר חשופיות, לכן ודאו שהיא אכן עובדת לכם לפני שתסמכו עליה בעיניים עצומות.
  זריקת מלח על החשופיות

  המלח גורם לחשופיות להתמוסס תוך דקות.

  פשוט פזרו מלח על גבי החשופית שמצאתם. השיטה הזו כמובן לא תעזור לכם לחסל את כל החשופיות שבגינה, שכן רק 5% מהן נמצאות מעל לפני השטח.

   

  הדברת חשופיות בגינה מבלי לפגוע בצמחים

  יש כמה שיטות להדביר חשופיות, וכל אחת מהן יעילה בתקופה אחרת של השנה. בעונת האביב החשופיות לרוב נמצאות על צמחים וכמעט ולא יורדות לקרקע. במקרה שכזה הדברת חשופית תיעשה ישירות על הצמח. הסיבה לכך היא שחומר הריסוס אינו יכול לחדור לתוך גופן של החשופיות, ועליהן לצרוך אותו על ידי אכילתו מחלקי הצמח המרוססים. נדרשים ידע וניסיון רבים לביצוע הדברת חשופיות בגינה בשיטה זו, מכיוון שאסור לרסס את החומר על חלקי הצמח שמיועדים למאכל.

  שיטה אחרת להדברת החשופיות מתבססת על פיתיונות סובין, אותם מפזרים על הקרקע בעונת הקיץ ולקראת הסתיו. הדברה לחשופיות בשיטה זו היא המומלצת ביותר, מכיוון שהיא אינה מסכנת אף צמח בחשיפה לריסוס, והיא עובדת היטב. לכן מומלץ להזמין מדביר מנוסה אחת לשנה בעונת הסתיו להדברה יסודית שתמנע את הגעת החשופיות בזמנים שבהם הן הכי פעילות. עלות ההדברה היא החל מ-250 ₪.

   

  איך מדבירים חשופיות באופן מקצועי בתחום החקלאות?

  להדברת שטחים נרחבים יש להשתמש בשיטות חסכוניות ויעילות יותר. ריסוס מטעים עם חומר הדברה נגד חשופיות רעיל זה לא דבר אידיאלי, שכן הגידולים מיועדים למאכל ולכן לא נוכל לכסות את כל חלקי הצמח הדורשים הדברת מזיקים. בנוסף, הדברה נגד חשופיות עם פיתיונות סובין תצריך הרבה מאוד חומר, מה שיעלה לא מעט, ועל כן גם מכך נעדיף להימנע.

  אז איך כן מומלץ להדביר בשטחים חקלאיים? בעזרת האויבים הטבעיים של החשופיות! ברחבי העולם משתמשים בברווזים, תרנגולות, צפרדעים ולטאות כדי לטפל בחשופיות באופן טבעי ומבלי לערב חומרי הדברה. חקלאים משתמשים גם בחילזון טורף בשם רומינה ערופה, שיכול לוודא שאוכלוסיית החשופיות שבמטע תישאר תחת שליטה. כך או כך, הדברה ביולוגית היא הדרך הבטוחה והיעילה ביותר להדביר שטחים חקלאיים נרחבים, אולם אם זה לא מתאפשר, יש גם פתרונות אחרים.

   

  הדברת חלזונות ושבלולים – האם זה אותו דבר?

  השיטות שציינו כאן להדברת חשופיות עובדות בדיוק באותו האופן גם על שבלולים וחלזונות, כשלמעשה חשופיות הן סוג של שבלול, ושבלול באופן כללי הוא סוג של חילזון. על כן אין כל שוני בין הדברת חלזונות או שבלולים לבין הדברה נגד חשופיות, וכל השיטות שציינו כאן – כולל השיטות הביתיות – יעבדו על כל סוג של חילזון.

  כמובן שגם במקרה זה, ריסוס נגד חלזונות יהיה יעיל יותר מאשר הדברה או הרחקה בשיטה ביתית, לכן אם מצאתם בגינתכם חלזונות ושבלולים שמזיקים לצמחים שאתם מגדלים, הזמינו מדביר מומלץ והיפטרו מהם ביעילות.

   

  איך להיפטר מחלזונות בגינה לתמיד?

  בצער רב, החלזונות ימשיכו להגיע מדי שנה, אלא אם כן תטפלו בגינתכם באופן שלא יספק להם סיבות להגיע. אז אם יש חשופיות או חלזונות בגינה מה עושים? תוכלו לצמצם את כמות החשופיות שבגינתכם בעזרת השיטות הבאות:

  √ אל תבריחו ציפורים מהגינה – חלקן אוכלות את החשופיות והחלזונות ויעזרו לכם למזער את כמות החשופיות בגינתכם.

  √ הימנעו מלגדל צמחים שמכסים את הקרקע – החלזונות והחשופיות מתחבאות תחתן, לכן דאגו לגדל בעיקר צמחים גבוהים שלא משתרכים על האדמה.

  √ בדקו מפעם לפעם מתחת לאדניות בבית – חשופיות נוטות להתחבא תחתן, לכן בדקו תחתן וודאו שאין לכם חשופיות שחדרו לבית.

  √ נכשו עשבים באופן קבוע – חלזונות וחשופיות נמשכים לעשבים שוטים, וככל שיהיו פחות בגינתכם, כך יהיו גם פחות מזיקים.

  √ הדבירו אותן באופן קבוע – הדברת חלזונות בגינה מדי שנה תסייע לכם לוודא שלא ימצאו כאלה בחלקתכם.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח