ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת עש

הדברת עש בשיטות ירוקות עם מדביר מורשה

עש הוא מעופף שבא ממשפחת הפרפראים אך הוא אינו פרפר. הוא נוטה לעופף בשעות החשיכה, הצבעים שלו יהיו לרוב אחידים, גופו קטן וכשהוא נח הכנפיים שלו יכסו את אזור הבטן. שלא כמו הפרפר העש עלול ליצור נזק רב למאכלים, לבגדים, לספרים ולחפצים. הדברת עש היא הדרך היעילה למנוע נזקים ומומלץ לבצע אותה בהקדם האפשרי. בעת זיהוי העש יש לבחון כי הוא אינו פרפר ובמידה וכך הדבר לבצע הדברה יעילה וממוקדת בעזרת מדביר מומלץ.

 

הדברה נגד עשים מכל הסוגים הקיימים
ריסוס נגד עש מחיר החל מ-200 ש"ח
הרחקת עש ממטבח, ארונות, ספרים ועוד 

אחריות על כל הדברה בכתב!
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת עשים מכל הסוגים

הדברת עש הבית איך נפטרים ממנו?

עש הבית יכול להופיע בבתים, במקומות ציבוריים ומקומות חשוכים כדוגמת חניונים או מחסנים. העש אוהב לחות גבוהה, שאריות של חרקים ואפילו שיער. הדברת עש הבית היא הפעולה הראשונה שיש לבצע, אך כדי למנוע את החזרה של העש יש לבצע מספר פעולות נוספות ובהן: אוורור של המקום (אם אפשר), ניקיון משאריות המזינות את העש ורצוי להפחית את התאורה החיצונית אשר מושכת אל האזור את העש.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  הדברת עש המזון – מה המשימה?

  כדאי לדעת כי ישנם סוגים שונים של עשים ואחד מהם הוא עש המזון. הוא לא נחשב למסוכן לבני האדם ואף לא לבעלי החיים, אך הוא כן פוגע במזון ואוהב להטיל ביצים בתוך קופסאות ושקיות מזון, כולל שקיות קמח, אורז, דגנים, חטיפים ואפילו בתוך התבלינים.

  נוכחות של עש המזון בבית קודם כל לא נעימה. הוא פוגע במזון ומרגע שהוא מגיע לבית הוא יוצר נזק בכל המזון. כמובן, חברת הדברה מנוסה יכולה להגיע גם למקרים בהם העשים חדרו למפעל המזון. חשוב לדעת כי העש עצמו לא מבדיל בין המקום וכל עוד נעים וטוב לו, הוא יתרבה. מדבקות עש המזון יכולות לסייע וכמובן כדאי לפנות גם למדביר מקצועי.

  טיפול בעש המזון במטבח

   

  עש המזון במטבח

  עש המזון

   

  עש המזון הדברה בשלושה שלבים

  מרגע הופעת העש הוא יעשה כמיטב יכולתו כדי להתרבות ולגדול במקום. אם הוא מצא אוכל זמין, הוא ישמח להטיל בו את הביצים ולהבטיח את "דור ההמשך" וכדי למנוע זאת הדברת עש המזון תתבצע בשלושה שלבים:

  √ שלב ראשון – בדיקת השטח

  לאחר מציאת עש אחד יחיד אפשר להעריך שיש בבית עוד עשים או ביצי עש המזון בתוך האריזות השונות. בחינת המקום תתבצע תוך חיפוש הסימנים הבולטים לנוכחות העש כשבניהם יהיו: מראה של "קטיפה לבנה" דקה על האוכל, "אפר" לבנבן, תולעים קטנות וכמובן עש קטן מעופף.

  √ שלב שני – מדבקות נגד עשים

  מדבקות מיוחדות מכילות פרומון והוא מושך אליו את העש. ברגע שהעש מגיע אל המדבקה הוא נצמד אליה ולא יכול להשתחרר. זוהי דרך יעילה מאוד להיפטר ממזיקים.

  √ שלב שלישי – ריסוס

  החלק האחרון בהדברה הוא ריסוס אשר מתבצע על ידי מדביר עש המזון. כדאי לדעת כי ההדברה נעשית עם מכשיר המיועד לכך והחומר בו משתמשים אינו רעיל לבני האדם או בעלי החיים. כמובן, את המזון שבו יש ביצים או עשים קטנים יש לזרוק.

  מדבקות נגד עש המזון

  מלכודות נגד עש המזון

   

  מצאתם עש הבגדים מה עושים?

  העשים נפרדים זה מזה בעיקר במה שהם מחפשים. לרוב אפשר למצוא עשים בארונות כיוון שהם מחפשים אחר מקומות חשוכים, חמימים ואף לחים מעט. הבעיה עם העש אינה שהוא מחליט לחיות בתוך הארון אלא שהוא ניזון מכל מה שבסביבה, כלומר הבגדים, לכן חשוב לבצע טיפול בעש מיד עם רגע הזיהוי שלו. טיפול בעזרת ריסוס מקצועי יכול להיות יעיל מאד ובנוסף אליו מומלץ לבצע פעולות מניעה.

  המניעה תכלול אוורור של הארונות אחת לתקופה וכמובן ניקיון שלהם. הדברת עש הבגדים היא פעולה אחת שיש לבצע ברגע שהוא נמצא. לאחר מכן יש לזכור כי העש בחר בקפידה את מקום המגורים שלו ולכן יכול להיות שיבואו בעתיד עוד עשים. על כן, חשוב לנקות את הארונות ולהפוך אותם לפחות ידידותיים לעש.

  ככה נראה עש הבגדים בונה הנרתיק בבית

  עש בונה הנרתיק

   

  עש הבגדים דרכי טיפול

  ישנן שתי פעולות שצריכות להתבצע במקביל ברגע שנמצא עש בארון הבגדים. הראשונה היא לטפל בבגדים והשנייה היא להדביר את כל העשים. חשוב להבין כי כשמבצעים כמו שצריך טיפול עש בארון הבגדים לא אמור לחזור, אך בשביל להשיג תוצאה כזו יש לבחור שיטת הדברה יעילה שתתאים לחיסול מלא של העשים. את הבגדים אשר נגועים או עלולים להיות נגועים בעש יש לפנות מהארון ולנקות אותם היטב. פתרון נוסף הוא הקפאת הבגדים כיוון שהכפור הוא דרך חלופית לביצוע הדברת עש הבגדים.

  במקביל לטיפול בבגדים יש לטפל גם בארון. חשוב לנקות אותו היטב ורצוי לשאוב שאריות של לכלוך ושל דברים שבקושי נראים לעין האדם. חשוב לזכור כי ברגע שנמצא עש בארונות הבגדים הוא עלול לגרום לנזק גדול ובמהירות. ככל שהטיפול יתבצע בהקדם כך הנזק יהיה מינימלי. כדאי לדעת כי שם נוסף לעש שפוגע בבגדים הוא עש בונה הנרתיק ועל אף שהשם שונה הטיפול דומה בכל מקרה.

  הבעיה עם עש שפוגע בבגדים היא ההתרבות המהירה שלו. זחל עש בונה הנרתיק יהפוך במהרה לעש שיוצר נזק וברגע שהוא התחיל את העבודה הוא לא יפסיק אותה. הטיפול באזור יהיה משולב בדרך כלל: אתם תצטרכו לדאוג לניקיון ומדביר מורשה יבצע הדברת עש בונה הנרתיק.

  זחל של עש בבית

  זחל של עש

   

  עש ספרים – מה זה ומה אפשר לעשות בנידון?

  מעבר לכך שישנם סוגים של עש במטבח, בארון הבגדים, ישנם גם עשים אשר פוגעים באופן ספציפי בנייר ובעיקר בספרים. הסימן המובהק לנוכחות של עש זה הוא חורים שמתחילים להופיע בין דפי הספר. על פניו, העש לא מזיק לבני האדם או לבעלי החיים, אך הוא גורם לנזק בלתי הפיך לספרים היקרים. הדברת עשים היא אחת הפעולות שיש לבצע והיא תיעשה באופן שונה מכפי שהיא תתבצע במטבח או בארון.

  גם במקרה של עש הספרים יש צורך לבצע שתי פעולות. אחת מהן היא טיפול בספרים והשנייה היא בעש עצמו. מצד אחד יש לבצע הדברה ומצד שני הרחקת עש. לרוב, ההדברה תיעשה במקרה זה על בעזרת עישון ורק על ידי מדביר. בנוסף להזמנת שירותי הדברה מקצועיים מומלץ מאד לטפל בספרים עצמם על ידי ניעור שלהם (מחוץ לבית) כדי להוציא את העש, הביצים או התולעים וכמו כן אפשר להקפיא את הספרים כך שהעש פשוט יחוסל.

   

  אילו סוגי עשים קיימים?

  העשים המוכרים ביותר הם אלו שפוגעים בדברים הכי חשובים לבני האדם, ובהם האוכל, הבגדים והספרים. מעבר לכך שהם פוגעים בתכולת הבתים יש גם סוגים של עשים אשר פוגעים בחקלאות ובתעשייה ואז נדרשת הדברת עש שונה מזו שמתבצעת בתוך מבנה סגור. ישנם שני סוגי עשים שיכולים להיות בעיתיים והם עש הטבק ועש המנהרות.

  תולעת עש על הקיר

  תולעי עש

   

  למה חשוב לבצע נגד עש המנהרות טיפול בהקדם?

  הדברת עש המנהרות תתבצע על ידי מדביר שמכיר היטב את הנושא. לרוב מדבירים יבחרו בהדברה ביולוגית או יבצעו הדברה ירוקה וטבעית כשהמטרה היא להמשיך לשמור על הגידולים. אחת הבעיות עם עש המנהרות בעגבניות, בעץ לימון או עצי הדר ובצמחים היא המהירות בה הם פוגעים במקום והנזק שלהם יכול להיות משמעותי גם מבחינת התוצרת וגם מבחינה כלכלית.

  עש המנהרות יפגע גם בשיחים נמוכים ובהתאם ליכולת ההתרבות והפעילות של העש, הנזק יהיה מהיר. ברגע שנמצא עש במקום או פגיעה באחד העצים או השיחים יש להזמין מדביר בהקדם ולבקש ממנו לבצע את כל הפעולות הנדרשות לצורך חיסול המפגע.

   

  באיזו שיטה מומלץ לעשות הדברת עש הטבק?

  גם עש הטבק פוגע בגידולים מסוגים שונים. במקרה של כנימות של עשי הטבק טיפול מהיר הוא הטיפול הנכון. הכנימה היא חרק קטנטן שקשה לזהות אותו אך אפשר לראות את הנזק שהוא יוצר. כיוון שמדובר על אזורי גידול המטרה היא לשמור על הגידולים ככל האפשר.

  במקרה של כנימת עש הטבק הדברה אורגנית היא הנכונה ביותר וכדאי לברר מול המדביר כיצד הוא ניגש למשימה ובאילו חומרים הוא משתמש.

   

  איך מתבצע ריסוס נגד עש?

  ישנם סוגים שונים של עשים ולכל אחד דרך טיפול משלו. במקרה של עש הטבק טיפול יהיה ביולוגי או אורגני וישמור על הגידול. לעומת זאת במקרה של עש במטבח יכול להיות שיהיה צורך לזרוק את כל האוכל הפתוח וזאת אם נמצא בו שאריות של העש. יש להחליט מראש כיצד לבצע את פעולת ההדברה וזאת כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר. כחלק מהפעולות יבוצע ריסוס, הרחקת עש וניקיון של המקום. שלושת הפעולות הללו יבטיחו גם טיפול וגם מניעה.

  ריסוס נגד עש יכול לפתור את הבעיה בצורה מעולה אך בנוסף אליו כדאי לקבל הוראות פעולה מהמדביר. מתוך הניסיון יוכל המדביר להציע כיצד למנוע את החזרה של העש. כדאי לדעת כי העשים אוהבים להיות במקומות שנעים להם בהם ולכל עש יש את המקום המועדף עליו. לכן אפשר למצוא עש בקירות, בתוך האוכל ובבגדים.

   

  ריסוס נגד עש עם 100% הצלחה

  חברת הדברה סנטר מעניקה לכם את כל פתרונות ההדברה במקום אחד. אנו מספקים מגוון רחב של שירותי הדברה ובין היתר מתמחים בהתמודדות עם עשים מסוגים שונים. מדבירים מטעמנו יוכלו למצוא את דרך הטיפול הטובה ביותר וכן להמליץ על פעולות מניעה. הדברת עשים חייבת להתבצע ביעילות, מקצועיות ואנו נשמח לעזור לכם להיפטר מהבעיה.

  נכתב על ידי

  יהונתן הלל - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 2257

  יהונתן הלל הוא בעלים של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה לדירות ושטחים פתוחים מספר 2257.

  יהונתן מדביר מוסמך כבר למעלה מ-15 שנה במגזר הפרטי והעסקי