ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת פרעושים

הדברת פרעושים – תוצאות מובטחות ואחריות ל-6 חודשים

איך מדבירים פרעושים בבית ובגינה, כיצד מדביר ירוק נפטר מפרעושים, איך אתם יכולים לטפל בנגיעות של פרעושים בבית, בגינה ובחיות המחמד שלכם, מה ההבדל בין פרעוש לפשפש וכמה עולה הדברת פרעושים? כל התשובות נמצאות כאן.

חרקים עוקצים הם מציקים, אך כשמדובר בפרעושים הם גם עלולים להיות מסוכנים מאוד. המזיקים האלה מעבירים מחלות, והם יכולים להתרבות מהר מאוד בסביבה הביתית, לכן חשוב להזמין הדברה נגד פרעושים בזמן ולפני שהם מספיקים לעשות זאת. אנחנו בחברת הדברה סנטר מתמחים בכל סוגי ההדברה, לרבות הדברת פרעושים, ויותר מכך – אנחנו משתמשים בשיטות ירוקות ובחומרי הדברה שמאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה בלבד. המדבירים שלנו הם בעלי רישיון הדברה בתוקף ומוסמכים בביצוע ריסוס נגד פרעושים במבנים סגורים ובשטחים פתוחים, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את הטיפול הטוב ביותר שיש. אנחנו זמינים בכל יום ובכל שעה, אז הרימו אלינו טלפון וקבלו הצעת מחיר להדברה מידית כבר עכשיו!

 

 הדברת פרעושים בבית ובגינה החל מ-300 ₪
מחיר מציאה לשירות מקצועי
הדברה נגד פרעושים עם חומרי הדברה מאושרים
ריסוס נגד פרעושים לבית, לגינה ולעסק
מתחייבים לפתור לכם את הבעיה
אחריות 6 חודשים בכתב
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת פרעושים בבית ובגינה

 

איך נראה פרעוש ואיפה אפשר למצוא אותו?

הפרעוש הוא יצור קטנטן, ועוד לפני שתזהו אותו סביר להניח שתראו סימנים שמעידים על הימצאותו. חיית מחמד שמתגרדת על הזמן, מאבדת שיער וסובלת מעור אדמדם עלולה להוות מעון לפרעושים, אך תמצאו את החרקים האלה לא רק על כלבים וחתולים. אז איך מזהים פרעושים לא על חיית המחמד? הם יכולים גם לעלות לכם על הרגליים, לכן תראו עקיצות בעיקר באזור הקרסול. בנוסף, ברחבי הבית תראו לכלוך שמשאירים אחריהם פרעושים, אשר נראה כמו גרגירי פלפל – זה למעשה דם שהם עיכלו והפרישו. הלכלוך הזה יהיה בעיקר באזורי הרביצה של חיית המחמד שלכם, אך לא רק.

 

איך לזהות פרעושים

 

הדברת פרעושים בבית – איך עושים את זה?

השיטה שבה אנחנו מחסלים את הפרעושים מתחלקת לשניים. בשלב הראשון אנחנו משתמשים בחומר ריסוס פרעושים בוגרים, שמטרתו להיפטר מכל החרקים שכבר הספיקו להיכנס אליכם לבית ולעקוץ אתכם. בשלב השני אנחנו עושים ריסוס נגד פרעושים בבית עם חומר מעכב גדילה, שמטרתו למנוע מהזחלים את האפשרות להתפתח לשלב הגולם.

הדברת פרעושים בבית עם החומרים האלה מסייעת לשמור עליו נקי מפרעושים למשך 4-6 חודשים לכל הפחות, וניתן ליישם אותם על כל משטח, כולל שטיחים. גם אחרי שיישמנו חומר נגד פרעושים בבית, ייתכן שתראו עוד ביצי פרעושים בחודש הראשון. אלו הם למעשה פריטים צעירים שעוד לא הושפעו ממעכב הגדילה, שכן לוקח לו כמה שבועות להתחיל להשפיע באופן מקסימלי. במקרה שכזה, בו הנגיעות היא גבוהה מאוד, ייתכן שיהיה צריך טיפול חוזר לאחר חודש מאז הטיפול הראשון. זכרו שאתם מקבלים מאיתנו אחריות, לכן על טיפול זה לא נגבה מכם מחיר נוסף, כל עוד תזמינו חברת הדברה עם המלצות שוב בזמן.

 

ככה נראה פרעוש (צילום מיקרוסקופי)

פרעוש בבית

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  איך מעלימים פרעושים בספה?

  התשובה לשאלה הזו תלויה בסוג הריפוד שעל הספה שאליה הגיעו הפרעושים. אם מדובר בספה עם ריפוד בד או למעשה כמעט כל ריפוד אחר שאינו עור, אין כל בעיה לספק לו את אותו טיפול שמקבל השטיח לצורך העניין. כשיש פרעושים בספה המטרה העיקרית היא להדביר את הביצים והזחלים, מכיוון שאלו יהיו שם בכמויות גדולות יותר מאשר פרעושים בוגרים. אם מנגד מדובר בספת עור, אנחנו ניזהר מאוד בהדברה שלנו, מאחר שחומר ההדברה עלול להכתים את העור. אם אנחנו מגלים שאין אפשרות להדביר בריסוס את העור, נשתמש באבקת הדברה נגד פרעושים.

   

  איזה חומר נגד פרעושים מאושר לשימוש המדבירים?

  המשרד להגנת הסביבה משחרר באופן קבוע הנחיות הנוגעות להדברה, כולל חומרי הדברה שמאושרים לשימוש על ידי מדבירים בישראל. חומרי ההדברה האלה הם בעלי רמת רעילות נמוכה ומותרים לשימוש אך ורק של מדביר מוסמך. אלו הם החומרים שבעזרתם אנחנו מבצעים הדברות נגד פרעושים בהצלחה.

  חומרי הדברה לפרעושים באיזה חומר ריסוס לפרעושים הוא קיים? איך החומר הורג פרעושים?
  Bifenthrin אדמירל, אדמירל סופר חומר הדברה פירתרואידי שפוגע במערכת העצבים של הפרעושים. יעיל גם להדברת נמלים ונמלי אש.
  Novaluron אדמירל סופר מווסת גדילה שמיועד לטיפול בדרגות הצעירות של הפרעושים.
  Cypermethrin אימפקט, ברקת, סיפרין לתברואה, ספיר פירתרואיד סינתטי שמיועד לשימוש בשטחים חיצוניים גדולים. פוגע במערכת העצבים של הפרעוש, ומחסל גם תיקנים.
  Cyromazine אימפקט מווסת גדילה מסוג טריאזין שפוגע במערכת העצבים של הפרעושים בשלב הזחל.
  Pyriproxyfen ברקת, דלתא מקס, דלתא פורטה החומר משפיע על הפיזיולוגיה וקצב ההתפתחות של הפרעושים הצעירים, ומונע מהם להתבגר ובכך להתרבות.
  Etofenprox דיפטרון א'.ס'. חומר הדברה מסוג פירתרואיד שמשתמשים בו גם בייצור תרופות לכלבים וחתולים עם פרעושים. הוא פוגע במערכת העצבים של הפרעוש.
  Deltamethrin דלתא מקס, דלתא פורטה חומר פירתרואידי שפוגע במערכת העצבים של הפרעושים, בו ניתן להשתמש יחד עם חומרי הדברה אחרים כדי להגביר את יעילותם.

   

  איך עושים הדברת פרעושים בגינה?

  הטיפול בגינה יראה תוצאות מהירות יותר מאשר בבית, אולם ייתכן שגם פה צריך יהיה לחזור אחרי חודש לטיפול נוסף. עם זאת, אנחנו מעדיפים תמיד להימנע מביצוע ריסוס נגד פרעושים בחצר כל עוד זה מתאפשר. כך למשל נימנע מריסוס אזורים שטופי שמש, בהם ככל הנראה הפרעושים אינם משגשגים בלאו הכי.

  כשלא מרססים, הדברת פרעושים בגינה יכולה להיעשות בשיטה אורגנית עם אדמה דיאטומית, עליה עוד נרחיב בהמשך. חשוב עם זאת לציין כי לאחר שביצענו הדברת פרעושים בחצר, עליכם לוודא שלא חודרות לגינתכם חיות משוטטות, ועליכם לחשוף אותה כמה שיותר לשמש על מנת למנוע מהפרעושים אזורי מסתור וצל. רק כך הטיפול יהיה יעיל וגינתכם תישאר נקייה מפרעושים לאורך זמן.

   

  הדברת פרעושים טבעית – האם זה אפשרי?

  שיטת ההדברה הירוקה היא שיטה שבה אנחנו מתמחים, בה למעשה אנחנו נמנעים משימוש בחומרים כימיים שנוצרו על ידי האדם, זאת על מנת שנוכל לשמר את איכות הסביבה ולשמור על בריאותכם. לא כל מדביר פרעושים יכול לספק לכם הדברה ירוקה ללא רעל, ואם חשוב לכם הנושא הסביבתי, מומלץ מאוד שתוודאו שאתם אכן מזמינים מדביר ירוק.

  הדברה ירוקה נגד פרעושים נעשית בדרך כלל עם אדמה דיאטומית, שהיא למעשה סיליקה שפוגעת בגופם של הפרעושים ומחסלת אותם במגע. החומר בטוח לשימוש גם עבור חיות מחמד, ואין כל חשש מפני פגיעה בהן בעקבות ההדברה – הוא פוגע אך ורק בחרקים בגינה.

   

  טיפול בפרעושים – נגיעות גבוהה מאוד

  טיפול בפרעושים

   

  חשוב לדעת – טיפול טבעי בפרעושים לא תמיד עובד

  פרעושים הם קשים מאוד להדברה, בין היתר מכיוון שהם ניידים על גבי חיית המחמד שלכם ויכולים להגיע כך בקלות מבחוץ לתוך הבית. זאת ועוד, הביצים שלהם מסתתרות במקומות שאין לכם שום אפשרות להגיע אליהם, כמו למשל בתוך חריצים שבפאנלים. לעולם לא תצליחו לחסל את כל הפרעושים שבבית שלכם ללא הדברה מקצועית, וגם אם נראה שהבעיה נפסקה לזמן מה, תוכלו להיות בטוחים שהיא תחזור על עצמה. אל תיקחו עם זה צ'אנס – אתם וחיית המחמד שלכם תסבלו לשווא אם לא תזמינו הדברה בזמן.

   

  טיפול בפרעושים – איך נפטרים מפרעושים בשיטות ביתיות

  רק כ-5% ממקרי הנגיעות בפרעושים בבית מתרחשים בעקבות פרעושים בוגרים שהגיעו אליו על גבי חיית המחמד. 95% המקרים הנותרים מתרחשים בעקבות ביצים, זחלים או גלמים שהתפשטו ברחבי הבית, ולכן צריך לטפל בבעיה הזו מכל זווית כדי להיפטר מהפשפשים לחלוטין. על כן טיפול בפרעושים בבית צריך להתלוות לטיפול בחיית המחמד וגם לטיפול בחצר.

   

  ככה נראים פרעושים על בני אדם

  פרעושים על בני אדם

   

  טיפול נגד פרעושים בבית

  1. שאבו עם שואב אבק את הרצפה, הספות והמזרנים, וכל חריץ שקיים ברצפה או בקירות.

  2. כבסו את כל המצעים בחום גבוה, וייבשו אותם במייבש על חום גבוה. אם הנגיעות ממש חמורה, שקלו לרכוש מצעים חדשים ולהיפטר מהישנים.

   

  פרעוש מת לאחר הדברה

  הדברת פרעושים בבית

   

  איך יודעים אם יש פרעושים בבית?

  אחרי שזיהיתם את כל הסימנים לפרעושים, אתם רוצים לוודא שאכן מדובר במזיק הזה כדי שתהיו בטוחים שאתם מזמינים הדברה שאכן נדרשת. אז איך לדעת במאה אחוז שיש פרעושים בבית? יש בדיקה קטנה שתוכלו לעשות, וכל מה שתצטרכו בשבילה זה גרביים לבנות. גרבו גרביים לבנות, הרימו אותן כמה שיותר למעלה לכיוון הברך, ולכו על השטיח שבבית שלכם למשך 10 דקות. אם יש עליו פרעושים, הם יקפצו על הגרביים שלכם ותוכלו לראות אותם בקלות.

   

  איך נראה פרעוש

   

  האם אפשר לראות ביצי פרעושים?

  בניגוד לפרעושים הבוגרים, הביצים הן לבנות ולא שחורות, לכן לא תמצאו אותן בשיטת הגרביים הלבנות. עם זאת, הפרעושים משתמשים בשטיח לעיתים קרובות כאתר רבייה, מאחר שהוא מספק מקום מסתור מושלם לביצים הקטנטנות שלהם. אז מה עושים כדי לחשוף את הביצים? זה פשוט – עטו כפפה שחורה והעבירו את האצבעות שלכם כמה שיותר בתוך סיבי השטיח. אם יש שם ביצים של פרעושים תוכלו לראות אותן על גבי הכפפות, אך יתכן שתצטרכו להשתמש בזכוכית מגדלת. זיהיתם ביצים? זה אומר שהנגיעות היא חמורה מאוד ועליכם להזמין הדברה בהקדם האפשרי.

   

  האם יכולים להיות פרעושים בבית בלי חיות?

  בהחלט יתכן מצב שבו יש פרעושים בבית גם כשאין בו בעל חיים, וזה מתאפשר בכמה מקרים. הראשון הוא שהדייר הקודם גידל חיות מחמד, ונותרו פרעושים בדירה עוד מאז שהוא היה חי בה. הפרעושים יכולים להישאר בתוך גולם למשך חודשים שלמים, כך שגם אם לא הייתה חיית מחמד מזה זמן רב בדירה, עדיין הם יוכלו לצוץ בה.

  במקרה השני, אם אתם גרים בבית פרטי או בבית קרקע, יתכן שחתול רחוב מביא איתו פרעושים לגינה או לסביבת הבית שלכם. אם הוא שוכב באופן קבוע בסביבת הבית שלכם, יתכן שהוא משאיר אחריו ביצים. גם עכברים וחולדות יכולים להביא פרעושים לבית.

   

  כשיש פרעושים בבית מה עושים כדי לא להיעקץ?

  דבר ראשון הזמינו הדברה בהקדם. ככל שהדירה שלכם תעבור הדברה מהר יותר, כך תצמצמו באופן משמעותי את הסיכויים שלכם ושל חיות המחמד שלכם להיעקץ על ידי הפרעושים. שנית, קחו את חיית המחמד לווטרינר ודאגו לטפל בה נגד הפרעושים. תוכלו לעשות את זה כבר כשנגיע להדביר לכם את הבית, כי בלאו הכי תצטרכו לשהות עם חיית המחמד בחוץ למשך 6-8 שעות.

  עכשיו מה עושים נגד פרעושים בבית שלא על חיית המחמד? האמת היא שאין דרך אחרת להיפטר מהם פרט להדברה. עד שהמדביר יגיע תוכלו ללבוש על עצמכם בגדים ארוכים – בעיקר מכנסיים שיהיו צמודים כמה שיותר לרגליים. הפרעושים לא יכולים לעקוץ דרך בגדים.

   

  איך להיפטר מפרעושים על חיית המחמד?

  1. שטפו את המיטה של חיית המחמד במים חמים כל מספר ימים וייבשו על חום גבוה או תחת השמש. מומלץ אפילו לקחת אותה לניקוי יבש אם זה אפשרי.

  2. שטפו את הפרווה של חיית המחמד שלכם עם שמפו נגד פרעושים שמכיל פירטרין – תרכובת אורגנית שמופקת מפרחי חרצית, משמשת להדברת מזיקים ונחשבת בטוחה ליונקים.

  3. סרקו את הראש והצוואר של חיית המחמד עם מסרק נגד פרעושים, וטבלו את המסרק במים עם סבון אחרי שהסרתם פרעושים.

  4. תוכלו להכין חומר ריסוס נגד פרעושים שניתן להשתמש בו על הכלב על ידי שילוב של 2 כוסות עלי רוזמרין עם מים רותחים. תנו לתערובת להתקרר, העבירו לבקבוק תרסיס ורססו על פרוות חיית המחמד.

   

  מה עושים נגד פרעושים בגינה?

  √ כסחו את הדשא וגרפו עלים באופן קבוע, שכן פרעושים נוטים להסתתר בין עשבים גבוהים. השליכו את הפסולת לפח האשפה.

  √ חשפו את הגינה שלכם כמה שיותר לאור השמש – הפשפשים לא משגשגים תחת קרני השמש.

  שימו לב שעל אף כל הטיפים האלה, ייתכן שלא תצליחו להיפטר מהפרעושים בעצמכם. לכן אם יש נגיעות גבוהה, חובה להזמין מדביר שיסייע לכם להיפטר מהמזיקים במהרה. מדובר בחרקים שמעבירים מחלות מסוכנות הן לכם והן לחיות המחמד שלכם.

   

  מה ההבדל בין פרעושים לפשפשים?

  לא נדיר שאנשים מתבלבלים בין פרעושים לפשפשים, ומסיבה טובה. שניהם חרקים קטנים, מוצצים דם, ללא כנפיים, בעלי צבע גוף חום-אדמדם ופעילים בעיקר בלילה. ומצד שני, יש ביניהם גם שוני מסוים, ומומלץ מאוד שתדעו מה ההבדל ביניהם, מכיוון שעלות הדברת פרעושים נמוכה הרבה יותר מעלות הדברת פשפשים. על כן, כדי ששום מדביר לא יוכל לעבוד עליכם, הכירו את ההבדלים בין פרעוש לפשפש:

  קריטריון לזיהוי זיהוי פרעושים זיהוי פשפשים
  גודל 1.5-3.2 מ"מ 5-7 מ"מ
  צורת גוף אליפטית עם גב בולט. צורת גרעין שטוח (אלא אם כן הפשפש מלא בדם).
  יכולת תנועה מסוגלים לקפוץ למרחקים ארוכים. מסוגלים רק לזחול על משטחים, אך מגיעים גם עד התקרה.
  מזון מועדף דם של בעלי חיים פרוותיים. דם של בני אדם.
  מראה העקיצה קבוצה של 3-4 בליטות אדומות בקו ישר, שנשארות קטנות ולא מתנפחות (שלא כמו עקיצת יתוש למשל). קבוצת עקיצות בקו ישר או זיג-זג, לעיתים שטוחות ולעיתים בולטות מעט, אדמומיות ומגרדות.
  מיקום העקיצה העקיצות מופיעות בעיקר בקרסול וברגליים, לעיתים רחוקות באגן, במפשעה, בבית השחי או בכפלי המרפקים. העקיצות יכולות להופיע בכל מקום בגוף שחשוף במהלך השינה – בעיקר הפנים, הצוואר, הזרועות והידיים.

   

  כמה עולה הדברת פרעושים?

  אם תשאירו כבר עכשיו את הפרטים שלכם באתר, נוכל לחזור אליכם ולהעניק לכם מחיר משתלם להדברה בלי שום התחייבות מצדכם. על שירותי הדברת פרעושים מחירים נעים בין 300-650 שקלים, ותוכלו לקבל מאיתנו כבר עכשיו מחיר משתלם לשירות משולב של הדברת פרעושים בבית ובגינה. אנו גם מתחייבים להוזיל כל הצעה אחרת שקיבלתם, אז אתם מוזמנים לנסות ולראות כמה נוכל לחסוך לכם.

   

  שאלות ותשובות לפני שתזמינו מדביר פרעושים

  איך אפשר להיפטר מכל הפרעושים בבית?

  אנחנו מבצעים הדברת פרעושים באמצעות ריסוס של שני סוגי חומרים – אחד שמחסל את כל הפרעושים הבוגרים, והשני חומר מעכב גדילה שמונע מזחלים להמשיך להתפתח.

  האם ריסוס נגד פרעושים מסוכן לכלבים?

  אנחנו משתמשים בשיטות הדברה ירוקות ובחומרים ברעילות מינימלית כדי לא להזיק לחיות המחמד.

  איך אפשר לטפל בבעיית פרעושים בגינה?

  אפשר לבצע ריסוס ואפשר לפזר אדמה דיאטומית.

  האם ישנה אחריות על הדברת פרעושים?

  כן – אנחנו מעניקים אחריות מלאה לחצי שנה על כל הדברת פרעושים.

  תוך כמה זמן מתחילה לעבוד הדברה לפרעושים?

  כל הפרעושים ימותו תוך מספר ימים, אולם מומלץ שלא לשטוף את הרצפה למשך שבוע ואף שבועיים כדי לוודא שחומר ההדברה יישאר פעיל ויעיל למשך כמה שיותר זמן.

  האם יכולים לצוץ פרעושים אחרי ההדברה?

  אחרי ההדברה יבקעו מהביצים פרעושים נוספים, ולכן חשוב שלא לנקות מיד את חומר ההדברה ולאפשר לו להישאר למשך שבוע-שבועיים. כולם ימותו בסופו של דבר.

  האם כדאי לשאוב את הבית אחרי טיפול בפרעושים?

  כדאי מאוד שתשאבו את הבית אחרי הטיפול שלנו כדי להיפטר מהפרעושים המתים, מהלכלוך שהם משאירים וגם עד כמה שאפשר מהביצים.

  האם צריך להזיז רהיטים לפני שמגיע מדביר לטפל בפרעושים?

  כן, כי אנחנו נצטרך להדביר בעיקר את הפאנלים ואת הקירות עד לגובה של בערך 30 ס"מ.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח