ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת צרעות

הדברת צרעות מהיום להיום – תוך חצי שעה אנחנו אצלכם

למה מדבירים מתעקשים להדביר צרעות בשעות הערב והלילה, איך המדבירים מגנים על עצמם מעקיצות, באיזה חומר הדברה משתמשים, מתי ניתן להימנע מריסוס, כיצד מטפלים בצרעות בכל אזור שהן עלולות להקים בו קן, מה ניתן לעשות באופן עצמאי כדי להיפטר מצרעות, מה ההבדל בין סוגי הצרעות השונים בישראל, כמה עולה הדברת צרעות והאם יש אחריות על ההדברה? אלו הן שאלות רבות, וכולן יקבלו מענה כבר עכשיו.

גיליתם קן צרעות בחלון, במרפסת או בגינה? דבר ראשון התרחקו ממנו, שכן הן עלולות להיות מסוכנות מאוד ממרחק של 6 מטר ומטה מהקן. דבר שני, הזמינו מיד שירותי הדברת צרעות מחברת הדברה סנטר, ואנחנו נגיע אליכם להדברה מידית ללא דיחוי ובמחיר משתלם. אל תיקחו סיכונים ותנו לנו לוודא שתוכלו לשהות בביתכם בבטחה וללא חשש, כבר היום!

 

מדביר צרעות מעכשיו לעכשיו בפריסה ארצית
ניטור קן צרעות מחיר החל מ-250 ש"ח בלבד
חיסול קן צרעות מהיום להיום
אחריות על כל הדברה בכתב
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת צרעות כולל חיסול קן צרעות

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  סוגי צרעות בישראל וההבדלים ביניהן

  בישראל אנחנו מבחינים ב-3 סוגי צרעות עיקריים שנחשבים למסוכנים, ויש עוד סוג אחד שדווקא מועיל לחקלאים ואנחנו אפילו משתמשים בו לטובתנו בתחום ההדברה:

  סוג הצרעה זיהוי הצרעה מאפיינים מיוחדים
  צרעה מזרחית (דבור) צבע גופה חום ועל ראשה צבע צהוב. פעילה בעיקר בשעות הצהריים – ככל שהשמש חזקה יותר, כך היא פעילה יותר. עקיצתה מסוכנת יותר מעקיצת דבורה.
  צרעת הפלך (פלכית) צבע גופה שחור עם פסים צהובים. בבתים, הצרעה הזו תקים קן בחלון המזרחי של הבית, והיא תוקפנית מאוד, לכן מומלץ להתרחק ממנה. עקיצתה כואבת יותר מעקיצות של חרקים אחרים.
  צרעה גרמנית צבע גופה צהוב עם כתמים שחורים. הצרעה הזו מלקטת טל דבש, אולם נמשכת גם לבשר ואוכלת גם את הכנימות שמייצרות את טל הדבש. עקיצתה כואבת מאוד ומסוכנת רק למי שרגיש לארס שלה.
  צרעה טפילית יש סוגים רבים של צרעות טפיליות, וצורת גופם משתנה בהתאם לסוגם. הצרעה הזו לא עוקצת בני אדם, אלא רק זחלי חרקים, למשל זחלי היקרונית, ואנחנו משתמשים בה לצורכי הדברה ביולוגית בעצי תאנה ושקד לדוגמה.

   

  ככה נראית צרעה גרמנית בגינה

  צרעה גרמנית

   

  למה הדברת קן צרעות צריכה להיעשות בלילה?

  הצרעות הן לא חרקים ליליים, והן פעילות בעיקר במהלך היום. למעשה נמצא כי גופן של הצרעות המזרחיות אף סופג את קרני השמש והופך אותן לאנרגיה, ממצא שמסביר מדוע הן פעילות בעיקר בקיץ ובשעות הצהריים החמות. כדי לוודא כי הדברת קן צרעות תיעשה כמו שצריך, מומלץ להדביר את הקן בשעות הערב או הלילה, כשכל הצרעות נמצאות בתוכו. זה למעשה יאפשר לוודא שלא יישארו שום צרעות חיות מחוץ לקן, וזה לא משנה אם היה זה קן צרעות בחצר או בתוך הבית. יחד עם זאת, אל תתפלאו אם המדביר יבחר להדביר קן צרעות בבית בשעות היום, למשל כאשר הן מהוות סכנה ממשית לחיי אדם – חובה להיפטר מהן מהר וללא דיחוי.

   

  קן של צרעות לאחר פינוי

  קן צרעות לאחר פינוי

   

  איך מגן על עצמו מדביר צרעות?

  כשהמדביר יגיע אליכם לצורך הדברה נגד מזיקים, מומלץ מאוד שלא תשהו איתו באותה הסביבה, מכיוון שברגע שההדברה תתחיל, הצרעות יהפכו להיות תוקפניות במיוחד. לכן מדביר צרעות מומלץ לובש על עצמו לבוש אטום לחלוטין – ממש כמו זה של דבוראי – ומדביר את הקן רק כאשר הוא מוגן לחלוטין מפני אפשרות של עקיצה. תוכלו להיכנס בחזרה לחדר או לאזור המודבר רק כ-20 דקות לאחר תחילת ההדברה.

   

  באיזה חומר ריסוס נגד צרעות משתמש מדביר?

  המשרד להגנת הסביבה מאשר לשימוש 2 חומרים לריסוס צרעות, בהם אנחנו משתמשים. הבחירה בתכשיר ריסוס נגד צרעות משתנה על פי המקרה הספציפי שבו אנחנו נתקלים. מדביר מומלץ עם רישיון לעולם לא ירסס עם תרסיס נגד צרעות שלא מאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה.

  חומר ריסוס צרעות חומר פעיל
  דיפטרון א'.ס'. של אר.פי.סי החברה להדברה Etofenprox 10.0%, piperonyl butoxide 20.0%
  צרעון של סאסאטק אגש"ח בע"מ piperonyl butoxide 0.85%, cypermethrin 0.09%, tetramethrin 0.18%

   

  קן של צרעות במחסן

   

  סילוק קן צרעות ללא ריסוס – מתי זה מתאפשר?

  מכיוון שצריך לוודא שכל הצרעות מתות לפני שניגשים לקן, אי אפשר לפנות אותו ללא ריסוס. עם זאת, אם מצאתם קן צרעות ריק ואתם חוששים להתקרב אליו, דעו לכם שייתכן שכלל לא תצטרכו לשלם על ריסוס. חיסול קן צרעות צריך להיעשות רק בקן שבו יש צרעות חיות ובעיקר בתקופת הקיץ, כשבמקרים רבים אנחנו מקבלים הזמנות לסילוק קנים ריקים בחורף שאין בהם צרעות כלל. אם מצאתם קן שכזה ואתם חוששים ממנו ומעוניינים לסלק אותו, סילוק קן צרעות על ידינו יעשה במחיר זול במיוחד.

   

  קן צרעות בחצר

  קן של צרעות בחצר

   

  הרחקת צרעות בשיטות ביתיות

  יש לא מעט שיטות ביתיות להרחקת צרעות, אולם היעילות של כולן מוטלת בספק כשמדובר בקן צרעות שמצוי בסביבתכם:

  √ הרחקת צרעות ממזון בזמן פיקניק למשל תוכל להיעשות בעזרת קערת מים עם סוכר, שתמשוך אליה את הצרעות ותרחיק אותן מהאוכל שלכם.

  √ הרחקת קן צרעות מהחלון שלכם תצריך פיזור אבקת טלק בחלל שמאחורי משקופי החלון.

  √ איך להרחיק צרעות מחדרים ספציפיים? פשוט ערבבו כמה טיפות של שמן אתרי מנטה, ציפורן, גרניום או למון גראס עם מים ורססו באותו החדר.

   

  ככה נראה קן של צרעות לאחר הדברה מקצועית

  קן צרעות קטן לאחר הדברה

   

  איך מטפלים בקן צרעות באזורים שונים

  בדרך כלל הטיפול בקן הצרעות יהיה זהה בכל אחד מהמקרים, אולם יש פעמים שבהן ייעשה טיפול שונה מעט, ולכל מיקום של קן יש גם דגשים מיוחדים.

  איפה יש קן צרעות? כיצד מתבצע טיפול בקן צרעות?
  איך מדבירים קן צרעות במזגן אם מדובר במזגן תלוי, יש להדביר את הצרעות עם מאבקת, ואם הצרעות מצויות בקצוות הצינורות מדבירים את הקן בריסוס. מומלץ לסגור את הצינורות עם רשת שלא תאפשר חדירת צרעות בשנית.
  איך מדבירים קן צרעות במחסן חברת הדברה מנוסה תשלח אליכם מדביר שיגיע בשעות הערב להדברת הקן, אותו ירסס ממרחק לחיסול מוחלט של כל הצרעות. לאחר מכן יפרק את הקן ממקומו ויסלק אותו.
  איך מדבירים קן צרעות בחלון

   

  צריך לפרק את המשקוף של החלון על מנת שניתן יהיה להוציא את חלקי הקן של הצרעות. מדבירים את הצרעות עם כמות גדולה של חומר ריסוס למשך כמה דקות ארוכות כדי לחסל את כולן.
  איך מדבירים קן צרעות בגינה

   

  המדביר ככל הנראה ירסס את הקן בדבק שלא יאפשר לצרעות לברוח, ולאחר מכן יחנוק את הקן בשקית וייפטר מממנו.
  איך מדבירים קן צרעות במרפסת

   

  המדביר ירסס את הקן וייפטר מכל חלקיו לאחר שהצרעות יחוסלו במלואן. ההדברה תיעשה בשעות הערב או הלילה בלבד כדי לוודא שכל הצרעות יהיו בקן.
  איך מדבירים קן צרעות בגג רעפים

   

  המדביר יעלה על סולם וירסס את הקן עד שיחוסלו כל הצרעות. לאחר מכן יוריד את הקן וייפטר ממנו.

   

  קן צרעות בפרגולה

   

  הדברת צרעות מחיר מומלץ

  כל מדביר ייתן לכם הצעת מחיר אחרת, כשמדבירים מסוימים גובים על שירות שכזה יותר מאשר אחרים, פשוט מכיוון שההדברה צריכה להיעשות לעיתים בשעות הלילה. עם זאת אנחנו גובים אך ורק מחירים זולים, כשאנחנו לוקחים על הדברת צרעות מחיר שנע בין 250-450 שקלים. אנחנו מתחייבים גם להוזיל כל הצעת מחיר אחרת שקיבלתם ממדביר אחר, אז צרו איתנו קשר ולא תתחרטו.

   

  איך נראה קן צרעות

   

  הדברת צרעות עם אחריות לחצי שנה

  אנחנו מתחייבים לתוצאות מובטחות, וכדי להוכיח לכם זאת אנחנו מעניקים לכם אחריות למשך חצי שנה על כל הדברת צרעות שתזמינו דרכנו. אם הצרעות יחזרו, כך גם אנחנו נחזור כדי לספק לכם שירותי הדברה בחינם!

   

  שאלות ותשובות

  מה הורג צרעות באופן מידי?

  התכשיר היעיל ביותר נגד צרעות יחידות שנמצאות בסביבתכם הוא שמן WD-40. עם זאת, שימו לב שכשאתם באים להרוג צרעה, אתם למעשה מסתכנים בכך שהיא תעקוץ אתכם, לכן חשוב שלא תנסו לעשות זאת אם אתם אלרגיים לארס של הצרעות.

  איך להרחיק צרעות?

  ניתן להכין תרסיס משמנים אתריים בריחות מסוימים שעוזרים לדחות את הצרעות. כל מה שצריך לעשות זה לערבב כמה טיפות של השמן עם מים ולרסס באזור שממנו תרצו להרחיק את הצרעות. השמנים המומלצים ביותר הם שמן מנטה, ציפורן, גרניום ולמון גראס.

   

  איך מדבירים צרעות?

  ניתן להציב מלכודות כדי לתפוס צרעות בודדות, אולם הדברה מלאה תיעשה רק לאחר שהקן כולו יחוסל. אין לנער או לנסות להפיל את הקן, אלא יש לרסס אותו עם חומר הדברה לפני שמנסים לפנות אותו. רק כשהצרעות מחוסלות באופן מלא ניתן להיפטר מהקן עצמו.

  מה עושים נגד צרעות בחלון?

  חובה להזמין הדברה כדי להיפטר מהצרעות שבחלון, ועדיף לעשות זאת כמה שיותר מוקדם. אם אתם מעוניינים למנוע את הבעיה הזו מראש, אטמו כל חריץ או חור שקיימים לצד משקופי החלון, וכן הציבו רשתות בחלונות או תקנו חורים ברשתות קיימות.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח