ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת קרציות

הדברת קרציות בבית ובחצר בשיטות יעילות ובטוחות

איך מבצעים הדברה נגד קרציות בבית ובחצר? מדוע יש להדביר את הקרציות ואילו מחלות הן מביאות? 

קרציות (Ixodoidea) הן טפילים פרוקי רגליים השייכים למחלקת העכבישנים, הקרציה ניזונה מדם יונקים, עופות, דו חיים וזוחלים שונים. יש שתי משפחות של קרציות: קרצינתיים (קרציות רכות) וקרציתיים (קרציות קשיחות). הקרציות מהוות מטרד לבעלי חיים ולבני אדם, הן עלולות להעביר ולהפיץ מחלות קשות ומסוכנות. לכן, כאשר נתקלים בבעיה חשוב להזמין במהירות הדברת קרציות ממדביר מוסמך ומנוסה.

כדי להדביר את הקרציות יש לזהות את סוג המזיק כדי להתאים את שיטות וחומרי ההדברה. חשוב לציין כי הדברת קרציות אינה משימה פשוטה מאחר ויש סוגים רבים של הטפיל וחלק ממיני הקרציות פיתחו עמידות מאוד גבוהה בפני חומרי הדברה. מעבר לפיזור החומרים יש לבצע טיפולי מנע כדי למנוע מהן להתפתח מחדש בבית ובגינה, עדיף על ידי מדביר קרציות מנוסה ובעל רישיון בתוקף.

הדברה יעילה נגד קרציות כדאי להזמין רק מחברת הדברה סנטר בגלל הניסיון, התוצאות והשירות – התקשרו עכשיו וקבלו הצעה משתלמת ופתרון מקצועי למכת קרציות בבית ובחצר.

 

הזמינו הדברת קרציות בחצר או בבית
הדברת כל סוגי הקרציות מחיר החל מ-250 ש"ח
הרחקת קרציות בשיטת הדברה ירוקה
ריסוס נגד קרציות בבית, בגינה ובעסק
אחריות על כל הדברה בכתב
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

 הדברת קרציות בבית ובגן

איך לזהות קרציות ולמה זה חשוב?

רוב האנשים לא יודעים איך נראית קרציה. לכן כדאי לדעת כי קרציה היא טפיל קטן יחסית המזכיר עכביש, לקרציה יש גוף שטוח באורך 3-2 מ"מ ושמונה רגליים. יש קרציות רכות ויש קשיחות, ולכל הקרציות יש איבר המכונה היפוסטום שנמצא מתחת לפה ומכיל טורים של שיניים הנטויות אחורה כדי לאפשר לטפיל להיצמד לעור הפונדקאי. 

לקרציה יש ארבעה שלבי התפתחות, כאשר הקרציות הבוגרות מטילות אלפי ביצים ולאחר ההטלה הן מתות. אם ההטלה נעשתה בבית או בסביבה הקרובה לבית עלולים לסבול ממכת קרציות קשה ומהתפרצות מחלות, ביניהן מחלות מסוכנות העלולות להסתיים במוות כגון: קדחת המערות, טיפוס הבהרות ממנו נפטר הזמר מאיר אריאל, קדחת הקרציות. זיהוי קרציות בבית בשלב מוקדם מאפשר לכם להיפטר בקלות יחסית מהטפיל, אך חשוב לזהות את סוג הקרציה כדי לבצע הדברת מזיקים יעילה.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  איך לזהות קרציות

   

  אילו סוגי קרציות יש בישראל?

  בישראל יש מגוון מיני קרציות החיות בכל רחבי הארץ, רובן פעילות כל השנה אך שיא הפעילות של הקרציות הוא בחודשים מרץ עד אוקטובר. בעולם יש כ-800 מינים שונים של קרציות, כ-20% מהן מכילות רעלנים העלולים לגרום לאלרגיות קשות ואפילו לשיתוק. הסוגים הנפוצים בעיקר בארץ הם:

  סוג הקרציה מאפיינים ייחודיים סביבה מועדפת
  קרציה רכה (קרציית המערות) גפי הפה מחוברים לגחון ולא נראים במבט צד, הקרציה הנפוצה ביותר בישראל והמסוכנת ביותר לאדם מערות, בורות עתיקים, אתרים ארכאולוגיים, מחילות בעלי חיים
  קרציה אדומה גפי הפה ממוקמים על הראשיש, ולצד גפי הפה יש איברי חישה נטפלת בעיקר לכלבים, עוברת בקלות מכלב לאדם ועלולה לגרום לקדחת הכתמים
  קרציה ירוקה קרציה גדולה באופן יחסי הנראית כמו עכביש קטן חיה באזורי חורש, בגינות עם צמחייה, שיחים ועשבים גבוהים

   

  איך מדבירים קרציות בבית ובחצר?

  מדביר מוסמך ומנוסה יבצע הדברה נגד קרציות בבית, בגינה ובחצר רק לאחר פעולת ניטור לצורך זיהוי סוג הקרציות באזור. המדביר יפזר מלכודות מיוחדות בצורת פירמידה, בראש המלכודת שמים קרח יבש המושך את הטפילים, הקרציות נדבקות לפסי הדבק בשולי המלכודת. במקומות בהם יש קרקע חולית משתמשים במלכודות אחרות בצורת קערה, את הפיתיון מניחים במרכז הקערה והקרציות נלכדות בפסי הדבק בשוליים.

  ראוי לציין כי סוגים שונים של קרציות פיתחו עמידות גבוהה בפני חומרים מסוימים וגם נגד סוגי הדברה שונים, לכן, זיהוי מדויק הכרחי לצורך בחירת חומרי ההדברה היעילים והאפקטיביים ביותר. אם בתהליך הניטור מזהים קרציות רכות, מדביר קרציות ירסס תרחיף בשם למבדה סטאר, אם יש קרציות קשות המדביר ירסס תרחיף הנקרא סנטור המכיל ריכוז חומר פעיל בשיעור 0.06%. 

  לאחר הריסוס יש לאוורר היטב את המקום במשך 6 שעות לפחות ורק אז אפשר להיכנס לאזור המרוסס. כדי להשלים את ההדברה יש לבצע טיפול מונע בבית ובחצר, למשל כיסוח הדשא באופן קבוע, איטום חורים וסדקים בקירות המבנה ובגדרות, להקפיד על השקיה מבוקרת ונקודתית, כמו כן חשוב לפזר חומרים כימיים ייעודיים המונעים את מחזור החיים המלא של הקרציות.

  לקוח המגדל חיות מחמד חייב לטפל בחיות הבית וחשוב לא לטייל עם הכלב באזורים מוכי קרציות. לאחר טיול חשוב לבדוק את הכלב ולהסיר ממנו את הקרציות בזהירות ובאמצעות פינצטה, יש להקפיד שראש הקרציה לא נותר על העור ואין לפוצץ את הקרציות מאחר וגופן מלא בביצים.

   

  תמונה של קרציה בבית

  קרציות בבית

   

  מה חשוב לדעת על ריסוס נגד קרציות בבית ובגינה?

  כאשר מזהים קרציות בבית או בחצר אפשר לבצע הדברה ירוקה בשיטות עשה זאת בעצמך, יש גם אפשרות לבצע ריסוס קרציות בחצר באמצעות חומרים שניתן לרכוש בחנויות המובילות. אפשר להניח יריעה שחורה מניילון על האדמה, לאחר קיצוץ העשבים והצמחים. הקרציות לא מסוגלות לשרוד מתחת ליריעה בגלל הטמפרטורה הגבוהה. כמו כן, אפשר להכין תרסיסי ביתי המכיל מים עם תרכיז פירות או צמחים בעלי ריחות חזקים שהקרציות לא אוהבות, לדוגמה לימון, תפוז, גרניום, לבנדר וכדומה. עם זאת, ריסוס נגד קרציות המכיל חומרים פעילים חייב להתבצע רק על ידי מדביר מוסמך.

  ריסוס נגד קרציות בגינה מבוסס על ריסוס השטח ופעולות מניעה, זו הדברה כימית באמצעות משאבה ידנית, יש לרסס היטב את החומר הכימי בכל החצר ובמיוחד באזור הנגוע, לרבות אזור המחיה של חיות המחמד הביתיות, אזורים עם צמחיית פרא וגרוטאות, וחשוב לרסס גם בחורים ובמחילות בקירות החיצוניים, בגדר ובמסלעות. חשוב לדרוש מהמדביר לבצע גם ריסוס לדשא נגד קרציות מאחר וזהו אזור מחיה המועדף על סוגים שונים של קרציות.

  אם סובלים מהטפילים בבית, יש לבצע ריסוס נגד קרציות בבית, עדיף על ידי מדביר מנוסה. אלו חומרים רעילים ונדרש ידע וניסיון בהתאמת החומר וריכוזו ובפיזור נכון של חומרי ההדברה באזורים הנגועים.

   

  איך נפטרים מקרציות בבית?

  קרציות נחשבות למטרד מסוכן לאדם ולחיות המחמד, הן עלולות להפיץ מחלות ויש לטפל במפגע במהירות ולהקפיד לאחר ההדברה על פעולות מנע שונות. ישראלים רבים רוצים לדעת מה עושים נגד קרציות בבית, לכן מומלץ להזמין חברת הדברה אמינה כדי לזהות את סוג הקרציה ולבצע ריסוס אפקטיבי ופעולת מניעה כדי לעבור את הקיץ בשלום.

  הרחקת קרציות מהבית בשיטת ההדברה הירוקה מבוססת על ריסוס המכיל ריחות חזקים שהקרציות לא אוהבות, עם זאת כדי להיפטר מהטפיל הלא רצוי כדאי לבצע ריסוס כימי המכיל חומרים מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. אם סובלים מקרציות יש לטפל בחיות המחמד ולהסיר מהן קרציות לאחר כל טיול, חשוב לאטום פתחים בקירות וניתן למרוח על העור מעט שמן שקדים ולאכול שום.

  קרציות נמשכות לחיות מחמד, בעיקר לכלבים וחתולים, אך הן נטפלות גם לבני אדם, ציפורים, מכרסמים ועוד. טיפול בקרציות בבית באמצעות חומרי הדברה כימיים מחייב את הלקוח ומשפחתו לפנות את הנכס למספר שעות, מומלץ להחזיר את חיות המחמד לבית רק לאחר 24 שעות.

   

  כמה עולה הדברה נגד קרציות?

  סוג ההדברה נגד קרציות מחיר
  הדברה בחצר/גינה 250-550 ₪
  הדברה במחסן 250-500 ₪
  הדברה בבית החל מ-250 ₪

   

  תשובות לשאלות נפוצות על קרציות

  כמה זמן לוקח לקרציה למות?

  ללא הדברה הקרציה תגיע לבגרות תוך 3 שנים. בשלב זה מטרתם העיקרית היא רבייה, ואחריה הזכרים ימותו, בעוד שהנקבות ימותו רק אחרי הטלת מספר מקבצי ביצים.

  באיזו שעה ביום הקרציות הכי פעילות?

  קרציות יכולות לסבול בקלות מהתייבשות, ולכן כשבחוץ חם ויבש, הן נוטות להסתתר מתחת לעלים וצמחייה. ממחקרים עולה כי הקרציות הכי פעילות בין שעות הבוקר המוקדמות ועד הצהריים.

  מה מרחיק קרציות?

  הקרציות שונאות את הריח של לימון, תפוז, קינמון, לבנדר ומנטה. אפשר אפילו להכין תכשיר להרחקת קרציות מהגוף בעזרת שמנים אתריים שמכילים את הריחות האלה.

  האם קרציות מעדיפות סוג דם מסוים?

  התשובה המפתיעה היא כן. במחקרים שנערכו בנושא נמצא כי קרציות מעדיפות דם מסוג A, והכי פחות מעדיפות סוג דם B.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח