ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת תולעים

הדברת תולעים בבית ובגינה וטיפול מהיר בהתפשטות 

תולעים מהוות חלק חשוב מתהליכים המתרחשים כל העת. לא אחת קורה שתולעים מתרבות במהירות ובצורה הדורשת ביצוע פעולת הדברה שתסייע להיפטר מהמפגע הזה. המומחים של הדברה סנטר מכירים על את הנושא לעומק ויכולים לסייע בטיפול בתולעים מסוגים שונים. מהן בעצם תולעים? מהן הדרכים הטובות והיעילות ביותר לבצע הדברת תולעים בבית ולהשמיד תולעים מזיקות? אילו סוגים של תולעים חודרים או עשויים לחדור לתוך הבית? מה עושים במקרים כאלה? מהן תולעים חומות ומה עושים כשהן נמצאות בבית? איך מטפלים בתולעים שנמצאות בגינה? מהן התולעים השחורות שנכנסות לתוך הבית אחרי הגשם? אילו סוגי טיפול בבעיית תולעים קיימים? תמצאו את כל התשובות כאן.

 

הזמינו הדברת תולעים מכל הסוגים
הרחקת תולעים מהגינה מחיר מ-250 ש"ח
שיטות הדברה ירוקות, ריסוס, איוד ועוד
אחריות על כל הדברה בכתב!
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

 

הדברת תולעים בגינה ובבית

הדברה נגד תולעים בבית או בביוב

תולעת היא בעל חיים חסר חוליות שהמדע ממיין אותן למספר קבוצות. עם זאת, רבים עושים שימוש במושג גם כשהם מכוונים ליצורים אחרים או לאחד הגלגולים של חרקים או זבובים. מבחינתם של בעלי בתים, חצרות או גינות, אין חשיבות רבה להפרדה הזאת ומה שמעניין אותם בדרך כלל זה להרחיק את היצורים שבעיניהם נתפסים כמזיקים. כל מה שמעניין אותם הוא לבצע הדברה נגד מזיקים בסביבה שתחזיר את המצב לקדמותו. בשורות הבאות נבהיר קצת יותר את הנושא ונתוודע לכמה סוגים של תולעים.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  טיפול נגד תולעים – מי צריך את זה ולמה?

  זה עלול לקרות לכל אחד בין אם אתם גרים בדירה בבניין קומות ובין אם בדירת קרקע באזור כפרי. יום אחד מתעוררים והבית מלא תולעים – התקרה, הקירות ומה לא. באותו הרגע לא ממש מעניין אם מדובר בתולעים ידידותיות יותר או פחות או אם אלה באמת תולעים או רק רימות של זבובים. זה מגעיל, זה דוחה, זה לא נעים וזה מעורר פחד קמאי מפני מה שיכול לקרות. ביצוע הדברת תולעים עשויה לסייע לבעלי הבית ולדיירים בו להיפטר מהבעיה במהירות וביעילות.

  תולעת בבית לפני ריסוס

  תולעים בבית

   

  תולעים בבית – למה הן מגיעות אליכם?

  בדרך כלל, מרבית הסוגים של תולעים אינם נוטים להיכנס אל תוך הבית דווקא. כאשר כבר מוצאים תולעים בבית, זה יכול לקרות בעונת שנה מסוימת – למשל אחרי הגשם הראשון, שבו סוג אחד או שנים של תולעים יכולים להתפשט במהירות. התופעה יכולה להיות גם תוצאה של נוכחות של חרקים שונים בבית, שהטילו כמות גדולה של ביצים שבקעו בבת אחת ויצרו הרגשה מעיקה ואפילו מפחידה.

   

  תולעים בבית מה עושים כשמוצאים אותן?

  הדבר הטוב ביותר הוא לנסות ולהיפטר מהבעיה עוד בטרם נוצרה. לפיכך, בעיקר בבתים צמודי קרקע, ממש כדאי לבצע ריסוס של כל אזור הכניסה לבית לפני הגשם הראשון או בסמוך לו. אם חושבים עוד על איך להיפטר מתולעים בבית הרי שהדרך הנכונה היא לבצע ניקיון תכוף באזורים שמראש מועדים לנוכחות של תולעים ומזיקים – המזווה, הארונות, המחסן ומקומות נוספים.

   

  מה המשמעות של תולעים חומות בבית?

  כאמור, האפשרות להיתקל בסוג אחד או יותר של תולעים היא ריאלית מסיבות שונות. נוכחות של תולעים חומות בבית מעידה בדרך כלל על נוכחות של חרקים שונים שהצליחו למצוא מקום טוב להטיל בו את הביצים שלהם והתולעים הללו הם רק גלגול של החרק. מדביר מקצועי ידע לזהות את החרק ולפעול במקצועיות על מנת להיפטר ממנו. אבל אם מדובר בנושא הדברת תולעים בגינה, כאן המצב שונה במקצת. זאת משום שבדרך כלל אפשר למצוא בה תולעים שחלקן ממש לא מזיקות והחיסרון הוא בעצם הנוכחות של מספר גדול מהן, שמושך לגינה ציפורים בכמות בלתי סבירה.

   

  תולעי גשם שחורות – איך מטפלים בהן?

  היצורים שרבים נוהגים לכנות אותם תולעי גשם שחורות אינם תולעים כלל ועיקר. מדובר ביצור שנקרא רב רגליים, או מרבה רגליים. בדרך כלל, הפריצה הגדולה של היצורים החביבים הללו מתרחשת אחרי הגשם הראשון. בתקופה הזאת מזהים בעלי בתים פרטיים או דירות בבנייני מגורים, בעיקר בקומות הנמוכות, תולעים שחורות בבית שהמספר שלהן ממש גדול. הנזק שהתולעים הללו עלולות לחול הוא מועט אבל הבעיה היא שאם דורכים עליהן, קשה מאד לנקות את הכתם שנוצר. ביצוע ריסוס לפני בוא הגשם או בסמוך מאד לגשם הראשון עשוי למנוע את הבעיה. עם זאת, כאן המקום לציין שיש הבדל בינן לבין תולעים שחורות ודקות שאפשר למצוא באמבטיה, והמקור שלהן שונה לגמרי.

   

  מתי הכי מתאים לעשות ריסוס נגד תולעים?

  הדברה והרחקה של תולעים, בין אם באמצעות ריסוס ובין אם באמצעות סוגי הדברה שונים, צריכה להתבצע בהתאם לנסיבות. יש מקרים שבהם ריסוס נגד תולעים נדרש בהקשר לעונה, אבל בדרך כלל עושים אותו אם וכאשר יש בעיה ויש צורך להיפטר מאוכלוסיית המזיקים במהירות וביעילות.

   

  סוגי תולעים, איפה הן חיות ומה אפשר לעשות?

  סוג התולעת איפה התולעת חיה הנזקים שהתולעת עושה איך מדבירים
  תולעים שחורות בבית או באמבטיה בסביבת הבית, נכנסת לבית אחרי הגשם הראשון נזקים אסתטיים בעיקר, אם דורכים על תולעת כזאת אי אפשר להסיר את הכתם שנוצר מהרצפה ריסוס מונע לפני הגשמים, ריסוס מייד אחרי הגשם הראשון, ריסוס אחרי שהתולעים נמצאות בבית
  תולעים שחורות דקות בתוך הצנרת של המים או הביוב מופיעה בכמויות גדולות במקלחת או במטבח, אי אפשר להדביר אותה באמצעים רגילים ניקוי יסודי של הצנרת וריסוס בחומרים מיוחדים על ידי חברת הדברה מקצועית
  תולעים צהובות בבית בבית, במקומות מזוהמים, בתוך הפרשות תולעים צהובות הן בדרך כלל רימות של זבובים וחרקים שונים, והן אחד השלבים בדרך להפוך לזבוב או חרק בוגר ניקוי האזור הנגוע, ריסוס
  תולעים אדומות באמבטיה באזורים שבהם יש זבל אורגני, שאריות מזון בדרך כלל ההשפעה שלהן חיוביות והן מפרקות מזון רקוב וחומרים אורגניים אחרים במהירות וביעילות ריסוס, ניקיון
  שלשול הגשם בתוך האדמה בדרך כלל השלשול נחשב חיובי ויש לו תפקיד בפירוק חומרים אורגניים וטיוב האדמה אין צורך להדביר, אך אם יש כמות חריגה של שלשולים יש להזמין שירותי הדברה
  תולעי הגינה בקרקע מושקית ובשטחים לחים ניזונות מחומרים אורגניים ומפרקות אותם אין צורך להדביר, אלא אם מדובר בכמות חריגה של תולעים שמושכות לגינה מספר גדול של ציפורים.
  תולעים ירוקות בגינה, על עלים של צמחים, עלים של ירק למאכל פוגעת בצמחייה פוגעת בצמחי מאכל ריסוס או הסרה ידנית של התולעים מעל הצמח
  אורזית משוננת בתוך מקומות שיש בהם גרעיני חיטה, תירס, קורנפלקס, פסטות ועוד בעיקר מזהמת את האזור שבתוכו היא נמצאת, בשלבי ההתפתחות השונים שלה בעיקר שמירה על ניקיון, אריזה נכונה. כמו כן, איוד ושטיפולים מונעים שונים במפעלי יצור המוניים של מוצרים מוגמרים
  תהלוכן האורן (טוואי התהלוכה) נמצאת בשטח פתוח בסביבות עצי אורן בעיקר באביב. הגלגול הסופי שלה הוא פרפר לילה או עש עלול לגרום לתגובות אלרגניות קשות למי שרגיש בעיקר להימנע ממגע עם התולעת או קרבה אליה. מומלץ לא לשבת ובטח לא לשכב בקרבת עצי אורן בעונת האביב.

  ריסוס יזום באזורים נגועים. בסופו של דבר יש צורך לבצע הדברת עשים במידה ולא חוסלו התולעים והן עברו לשלב הגלגול הבא

  תולעי עץ בתוך רהיטים או חלקי עץ פוגעת בעץ או ברהיט שבתוכו הן נמצאות, שהוא למעשה גם המזון שלהם איוד הרהיט או שימוש בג'ל להזרקה
  תולעי מזון בתוך כלים עם קמח, חיטה, צנימים, אבקות מרק, עוגות ועוד אוכלות מהמזון ומפרישות לתוכו את ההפרשות שלהן יש לרוקן את האזור הנגוע, ולבצע הדברה באמצעות ריסוס
  תולעי אדמה (שלשולים) בתוך האדמה תולעי אדמה ממלאות תפקיד חיובי בהפריה וטיוב של האדמה. אבל כמות גדולה של תולעים כאלה מושכות מינים של ציפורים וחיות אחרות, שעלולות לגרום נזק לצמחייה. הדברה ירוקה או ריסוס

   

  סוגים נוספים של תולעים שכדאי להכיר

  יש מקרים שבהם אפשר למצוא תולעים צהובות בבית שהן למעשה רימות של זבובים וחרקים אחרים, שהתולעת היא רק שלב בהתפתחות שלהם. לעומת אלה, תולעים אדומות הן אכן תולעים שלוקחות חלק חשוב בהליך הדישון וההפריה של אדמות חקלאיות. תולעים שחורות אחרי הגשם הן סוג אחר שלמרות שהן מכונות תולעים, מדובר בצורת חיים אחרת לגמרי, של מרבה רגלים שמתרבה בעיקר אחרי הגשם הראשון. כולם מכונים תולעים, אבל הם שונים בתכלית אלה מאלה.

   

  תולעים על התקרה או על הקיר ולמה חשוב לטפל בזה במהירות

  אחד המפגעים הפחות נעימים שאפשר להעלות על הדעת הוא נוכחות של מיני יצורים ותולעים על התקרות או על הקירות בבית. אם אתם מוצאים תולעים על התקרה לרוב נדרש לבצע הדברת רימות של זבובים וחרקים אחרים, שהטילו את הביצים שלהם במסתורים שונים בסמוך לתקרה או לקירות. לרוב, מצב כזה ניתן למניעה באמצעות שמירה קפדנית על ניקיון. יש אזורים בבית שבהם הסיכויים להתפתחות של תולעים הם גבוהים ושם יש להקפיד על הסדר והניקיון. מדובר כמובן בעיקר באזורים שבהם מאוחסנים פריטי מזון שונים. עם זאת, יש גם מקרים שבהם תולעים על הקיר הגיעו כתוצאה מאירוע מקרי. כך או אחרת יש להזמין חברת הדברה מומלצת סמוך ככל האפשר לגילוי הבעיה ועוד בטרם היא התפשטה וגדלה לממדים בעייתיים. הריבוי של תולעים הוא מהיר למדיי וכל עיכוב בטיפול בבעיה רק מחמיר אותה.

   

  הדברת תולעים בקירות הבית ואיך מטפלים בהן

  כאמור, גילוי של תולעים בקיר, על התקרה ובאזורים שונים בבית בכלל, דורש פעולה מהירה והחלטית. עם גילוי הבעיה יש לטפל בה במהירות הרבה ביותר האפשרית. ואם לא עושים זאת, בעיית התולעים עלולה לגדול במהירות. קצב הריבוי של תולעים ויצורים אחרים הוא גבוה במיוחד והזנחה של הבעיה רק מחמירה אותה ובדרך כלל לא תורמת כלל לטיפול בה.

   

  מה הורג תולעים ואיך מדבירים אותן

  בעלי בתים ובעלי עסקים שמוצאים בבית או בעסק תולעים מעוניינים להיפטר מהן ומהר. זאת, גם אם ידוע שלא כל התולעים מזיקות ולפעמים הן יכולות אפילו להועיל. בדרך כלל, הדרך להיפטר מתולעים היא פשוט לשמור על הניקיון, לאטום היטב את מוצרי המזון ולהקפיד להשתמש בהם נכון. במקרים חריגים, הדרך לטפל בתולעים היא הזמנת שירותי הדברה. מקובל לבצע הדברה של מגוון סוגי תולעים באמצעות ריסוס, ואם התולעים חדרו בלות הריהוט אפשר להדביר אותן באמצעות אידוי של הריהוט או באמצעות הזרקת ג'ל לתוך המקומות שבהם התולעים מסתתרות. גם בגינה ובחצר, הדברה נכונה כרוכה בראש וראשונה בשמירה על הסדר והניקיון ורק אחר כך בשימוש בחומרים רעילים.

  אם אתם רוצים להזמין הדברת עסק או בית נגד תולעים וטיפול יסודי אשר ימנע את הכניסה שלהן לתוך הבית או העסק ואת ההתרבות שלהן בגינה, אתם בהחלט במקום הנכון והמתאים ביותר. חשוב מאד ליצור איתנו קשר כמה שיותר מוקדם והמדבירים המומחים של הדברה סנטר יחזרו אליכם בהקדם. הם יזהו במהירות את הבעיה ויתאימו את הפתרון הנכון והיעיל ביותר עבורה.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח