ייעוץ חינם

055-970-5872

עקיצות במיטה

עקיצות במיטה – אילו מזיקים עוקצים אתכם במיטה?

שינה ארוכה מספיק ועמוקה מספיק היא אחד המפתחות החשובים לבריאות מיטבית. נוכחות של חרקים במיטה עלולה לפגוע באיכות השינה, גם אם בלילה לא מרגישים את העקיצות ורק בבוקר הסימנים האדומים והמגרדים מסגירים את מה שהתרחש אחרי שנרדמתם. כדאי לדעת שיש מספר סוגים של חרקים שניזונים מדם של בני אדם, ולכן כדי להיפטר מהמטרד חשוב קודם כל לזהות את הסוג הספציפי שהתנחל אצלכם בחדר השינה. המומחים המנוסים של הדברה סנטר יודעים גם איך בודקים מה עוקץ במיטה כך שהזיהוי יהיה ודאי, וגם לטפל בהם באופן האפקטיבי ביותר האפשרי.

 

יש לכם חרקים עוקצים במיטה? אנחנו נעזור!
זיהוי חרקים שעוקצים במיטה לפי תמונה
טיפול מקצועי בפשפשי מיטה, פרעושים, יתושים ועוד
אחריות על כל הדברה בכתב!
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

עקיצות במיטה

זיהוי החרקים מוצצי הדם לפי מיקום העקיצות

לשאלה איזה חרקים עוקצים במיטה יש מספר תשובות, ואחד החשודים המידיים הוא הפרעוש. כדאי לדעת שפרעושים – שמגיעים למרחבי המגורים שלנו בדרך כלל דרך הפרוות של חיות המחמד (אבל יכולים לקפוץ על בן אדם שהיה בגינה או בחצר) – אמנם עוקצים בני אדם, אבל ברוב המקרים עושים זאת במקומות אחרים בבית.

מי שכן עוקצים אותנו במיטה הם פשפשים וזהו כמובן גם מקור השם המקובל שלהם, פשפשי מיטה. סימן זיהוי אחד הוא מיקום העקיצות: הפרעושים מוצצים דם בעיקר באזור הרגליים, ואילו פשפש המיטה מחפש את הארוחה שלו גם ברגליים וגם בידיים, ולפעמים גם בגב או בפנים.

מקור אפשרי אחר של עקיצות הוא יתושים, וליתר דיוק יתושות. במקרה כזה העקיצות הן באזורים החשופים, כלומר אלה שלא מכוסים בשמיכה. בנוסף לפשפשים, יתושות ופרעושים, גם קרציוני יונים עלולים לעקוץ במיטה – במקרה כזה בדרך כלל לא ניתן להבחין בסימני עקיצה, אבל כן ישנה תחושת גירוד.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  המאפיינים הייחודיים של כל חרק שעלול לעקוץ במיטה

  עקיצות במיטה הן חוויה לא נעימה שעלולה לגרום גם לתגובה אלרגית. השלב הראשון בפתרון הבעיה הוא לזהות את החרק ששתה לכם את הדם, וזאת משום שבאופן טבעי נדרשות פעולות שונות להיפטר מחרקים שונים.

  √ את פשפשי המיטה קשה לראות משום שהם יודעים להסתתר גם במקומות מפתיעים כמו למשל שקע חשמל. אחד הסימנים לנוכחות שלהם בחדר השינה (או בחדרים אחרים בבית) הוא נקודות שחורות על המצעים ובין הקפלים של המזרון – אלו הן ההפרשות של הפשפשים. לפעמים יש גם נקודות דקיקות בגוון בהיר שהן שאריות של הדם שינק פשפש מיטה.

  √ פרעושים נראים כמו גרגרים זעירים שחורים, ובדרך כלל עוד סימן מובהק לאורחים הלא רצויים האלה הוא שהכלב או החתולה מתגרדים לעיתים קרובות.

  √ קרציוני יונים הם כינים זעירות מאוד שרק לעיתים רחוקות אפשר לראות (בדמות נקודות לבנבנות או חומות על הקיר). מצד שני בבית שהיו בו יונים, גם אם לזמן קצר, ייתכן מאוד שיש גם קרציונים שאותן יונים השאירו אחריהן.

  √ את היתושות לעומת זאת קל יחסית לראות.

   

  איך לישון בשלווה בלי עקיצות במיטה?

  אחרי שנזהה עבורכם את החרקים שעוקצים אתכם – לפעמים על סמך תיאור בטלפון ותמונות שתשלחו לנו ולפעמים על בסיס סריקה יסודית של הבית – נבצע הדברה יסודית שמתאימה למזיק שנמצא בבית, כך שלא תצטרכו יותר לחשוש מעוד עקיצה במיטה.

  במקרה של פרעושים הטיפול כולל ריסוס עם שני סוגים של חומרי הדברה – אחד שהורג את הפרעושים הבוגרים ואחד שמונע מהזחלים להמשיך להתפתח. שאיבה יסודית מומלצת גם כן, ועוד פעולה הכרחית היא לטפל בחיות המחמד.

  הדברת פשפשי מיטה מורכבת משאיבה בעוצמה גבוהה, שימוש בקיטור חם שפוגע בביצים של החרק וריסוס שמשלים את העבודה. הדברת קרציוני יונים כולל גם כן שימוש בשני סוגי חומרים, האחד לכינים עצמן והשני לביצים שלהן. עבור יתושות ישנם סוגים שונים של פתרונות ובפרט ריסוס. במקומות שבהם יש בריכת נוי שעלולה להפוך למדרגת זחלי יתושים ניתן לחסל אותם באמצעות הדברה ביולוגית.