ייעוץ חינם

055-970-5872

ריסוס לבית

ריסוס לבית – נציל אתכם מכל סוגי המזיקים בבטחה!

לפעמים, גם בבתים הנקיים והמסודרים ביותר מתגלים כל מיני מזיקים שמפריעים לשגרת החיים ומסכנים את הדיירים בבית. המדבירים הדברה סנטר מתמחים בריסוס והדברת מזיקים ויתנו לכל לקוח את המענה הטוב והמהיר ביותר האפשרי. בין השאר, הם מבצעים ריסוס לבית וגם לגינה, וכן הדברה של מזיקים מסוגים שונים. מתי מתעורר הצורך לרסס את הבית או את החצר? מה כולל הריסוס הביתי ואיך הוא מתבצע? מהו הריסוס לגינה ומה המטרה שלו? אילו חומרים לריסוס נמצאים בשימוש? מהם המחירים של פעולות ריסוס שונות? כדאי לקרוא – כל התשובות בהמשך המאמר.

 

ריסוס בתים, גינות ועסקים מחיר מ-250 ₪
ריסוס נגד זבובים, נמלים, ג'וקים, פרעושים ועוד
חומרי ריסוס מאושרים לשימוש
אחריות על ההדברה בכתב
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

ריסוס לבית נגד כל סוגי המזיקים

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  מה ההבדל בין ריסוס ביתי לריסוס מקצועי

  ריסוס ביתי – מתי צריך לבצע אותו ולמה?

  הצורך בריסוס והדברה של מזיקים בבית או בעסק מתעורר כאשר הם מתקיימים בסביבה מעבר לכמות סבירה וגורמים להרגשה של אי נוחות יחד עם הפרעות, עקיצות ועוד. ריסוס לבית נועד לטפל במזיקים ולהחזיר לדיירים בבית את השליטה במצב. הריסוס צריך להתאים לאופי הבעיה ולטפל בצורה יעילה בכל צורות המזיקים השונות – לחסל מזיקים מעופפים, זוחלים וחרקים שעלולים לגרום בעצם הנוכחות שלהם לבעיות רפואיות אצל הדיירים בבית. ריסוס ביתי מקצועי אמור להשאיר את הבית נקי ממזיקים, עד כמה שניתן. בהמשך, חשוב לבצע עבודת ניקיון יסודית, במטרה לנקות את הבית הן משאריות הריסוס והן משאריות המזיקים.

   

  ריסוס דירה

   

  מה כולל הריסוס ובאילו מזיקים הוא מטפל?

  הריסוס בבית עוזר להרחיק מינים וסוגים שונים של מזיקים. חלק מהמזיקים הללו מהווים סוג של מטרד ותו לא. עם זאת, חלק מאותם מזיקים עלולים אם לא יטופלו בצורה נכונה, להפוך גם למטרד בעל השפעה בריאותית. ריסוס בית מטפל בנמלים ותיקנים, מסייע להדביר עשים ועכבישים ועוד. הריסוס ופעולות הדברה נוספות אמורים לטפל באופן יסודי הן במזיקים שנמצאים בתוך הבית ומתרבים בו והן במזיקים שחדרו אל תוך הבית מהחצר ומהגינה.

  ריסוס כללי בבית נגד חרקים

   

  ריסוס ביתי נגד מזיקים שחדרו לבית באמצעות חומרי ריסוס

  לעיתים קרובות, בעיקר בבתים צמודי קרקע אבל גם בבנייני דירות, חודרים אל תוך הבית מזיקים שונים מבחוץ. עם המזיקים הללו ניתן למנות סוגים שונים של מעופפים, אבל גם קרציות וכינים. על מנת לטפל בהם צריך לא רק לבצע ריסוס בבית אלא גם להרחיק את הגורם לבעיה. באופן עקרוני, סוג כזה של ריסוס מתבצע בתקופות מסוימות בשנה, שבהן ההתפרצות והנוכחות של מזיקים היא גבוהה מהממוצע הכללי. לרוב, מדובר בתקופת האביב. אבל ריסוס כזה נדרש גם כשנכנסים לתוך הקיץ, ובחצר או בגינה אפשר למצוא מקומות שבהם נוח למזיקים למיניהם להתרבות.

   

  ריסוס מזיקים שהתפתחו בתוך הבית

  יש מזיקים שמתרבים בתוך הבית כדוגמת תיקנים, עש ונמלים, שבחרו לבנות את הקן דווקא באזור מסוים בבית. חומר ריסוס לבית עשוי להיות אמצעי יעיל בהרחקת כל המזיקים ובמניעת חדירה של מזיקים חדשים לבית. עם זאת, לפני שמתחילים לרסס, חשוב לזהות באופן הברור ביותר איפה נמצאים המזיקים ורק אחר כך לבצע את פעולת ההדברה.

   

  איך להכין את הבית לריסוס?

  כדי שההדברה תהיה מוצלחת ויעילה, כדאי מאוד להכין את הבית לקראת הריסוס. אתם לא צריכים להשתגע יותר מדי ולפנות את הבית מכל רהיט וחפץ שיש ברשותכם, אלא רק לבצע כמה פעולות פשוטות:

  סדרו את הבית: כדאי לסדר את מה שאפשר, כך שהרצפה והקירות יהיו חשופים ככל הניתן, ולא יהיו חפצים מפוזרים שאין צורך לרסס אותם. זה כולל בגדים, צעצועים, מיטות של בעלי חיים וכדומה.

  אחסנת פריטי וכלי מזון: אם לא מרססים בארונות המטבח, הכניסו את כל הכלים לארונות, ואחסנו מזון בקופסאות ובמקרר – אל תשאירו שום מזון חשוף, גם לא את הקערות של חיות המחמד שלכם.

  הגנה על צמחים ובעלי חיים: אם אפשר להוציא צמחים החוצה, זה כדאי, וכך גם בעלי חיים. חיות מחמד יצטרכו לשהות 6-8 שעות מחוץ לבית.

  שמירה על הילדים: גם אתם והילדים תצטרכו לשהות מחוץ לבית. למבוגרים מספיקה שעה אחת, וילדים יצטרכו לחכות כ-4 שעות.

   

  מה עושים אחרי הריסוס בבית?

  אז טיפלנו בבית שלכם וריססנו אותו – מה עושים עכשיו? כדי שתוכלו לשמור על עצמכם כמו שצריך וגם לוודא שההדברה תהיה יעילה ככל הניתן, זה מה שכדאי לעשות:

  אווררו את הבית: פתחו חלונות ואפשרו זרימת אוויר שתוציא את חלקיקי חומרי ההדברה שבאוויר החוצה.

  חכו עם הניקיון: תנו לחומר ההדברה לעבוד קצת על הרצפה, ומומלץ לחכות כמה ימים לפני שתשטפו אותה.

  פקחו עין על מזיקים: אתם עדיין תראו קצת חרקים, אך הם אמורים להיות מתים, וזה למעשה סימן טוב שמראה שההדברה עובדת. אם הם עדיין חיים גם לאחר שבוע, צרו איתנו קשר.

   

  ריסוס לגינה ובאילו מזיקים הוא צריך לטפל

  בתים פרטיים או בתים משותפים אשר הדיירים בהם מטפחים גם גינה פורחת אינם מחזה נדר. עם זאת, קורה לא אחת שיחד עם השכנים המרוצים, מגיעים לגינה גם מינים שונים של מזיקים. ריסוס לגינה נועד לטפל בחרקים או מזיקים ולמנוע מהם לגרום נזקים. זאת בנוסף למניעת האפשרות שלהם לחדור אל תוך הבית. עם המזיקים הבעייתיים ביותר ניתן למנות ערצבים וכנימות שונות, הגורמים נזקים לצמחים. חשוב לציין כי חומר ריסוס לגינה חייב להתאים לסוג המזיקים הספציפי שנמצא בסביבתכם ולזה אחראי מדביר מוסמך שמספק שירותי הדברה מקצועיים. ריסוס לחצר עשוי לתת מענה הולם ולטפל במרבית המזיקים. לעיתים, נדרשת פעולת הדברה נוספת לטיפול במזיקים אחרים.

  ריסוס לגינה

   

  איך להכין את החצר לריסוס?

  החצר של הבית יכולה להיות מטופחת או מוזנחת לחלוטין, אך לא משנה מה המצב שלה, כך מומלץ שתכינו אותה לקראת הריסוס:

  כסחו את הדשא: ככל שהדשא יהיה נמוך יותר, כך יהיה לנו קל יותר לחשוף את המזיקים לחומרי ההדברה מבלי להשתמש בכמות רבה.

  כסו את הבריכה: בין אם זו בריכת שחייה או בריכת נוי, מומלץ לכסות אותה אם לא מדבירים בה. מרססים בבריכות בדרך כלל רק נגד זחלי יתושים, ועם חומר הדברה ביולוגי שאינו מכיל רעלים.

  הרחיקו ילדים ובעלי חיים: מנעו מהם אפשרות לצאת לחצר במהלך הריסוס ולמשך מספר שעות ואפילו יום שלם אחריו כדי שלא יבואו במגע עם חומרי ההדברה.

  ידעו את השכנים: חשוב מאוד שהשכנים שלכם ידעו שאתם מתכננים לרסס את החצר, כך שיוכלו לוודא שלא יצאו לחצר שלהם ילדים או חיות מחמד בעת הריסוס.

   

  חומרי ריסוס לבית ולגינה והדברה יעילה

  ריסוס והדברה בחצר של הבית או הבניין המשותף חייבים להתבצע כך שישיגו את התוצאה הטובה ביותר מצד אחד, ויפגעו פחות ככל שניתן בסביבה ובבעלי חיים וחיות מחמד המסתובבים בגינה. חומרים שכאלה יכולים להיות חומרים כימיים שאושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה.

  הדברה כימית היא יעילה מאד, אבל החיסרון הגדול שלה נובע מהעובדה שבמקביל לפעולת החיסול של החרקים והמזיקים למיניהם, ההדברה הכימית עלולה לפגוע בסביבה, וכן ביצורים לא מזיקים שחיים גם הם בגינה. חומר הדברה לבית ולגינה יכול להיות גם חומר ברעילות נמוכה המשיג תוצאות טובות. חומרים שכאלה לא גורמים נזקים סביבתיים, אך חשוב לציין כי עדיין יש צורך להגן על תינוקות וחיות המחמד ולצאת איתם מהבית לזמן הטיפול. בין אם מדובר בביצוע ריסוס יסודי לחצר, ובין אם מדובר בביצוע של ריסוס דירה, חשוב שהפעולה תבוצע על ידי חברת הדברה מנוסה, ובהתאם לבעיות הספציפיות שיש לפתור.

   

  ריסוס לבית מחיר – מה משפיע עליו?

  ריסוס של הבית או של הגינה דורש מקצועיות רבה ומחייב שימוש בחומרי ההדברה המתאימים. מדבירים גובים מחיר שמותאם לאופי העבודה, לרמה המקצועית שלה ולאופי הבעיה שהריסוס צריך לפתור. מחיר ריסוס לבית נקבע הן בהתאם לאופי העבודה והחומרים שבהם נעשה שימוש, והן בהתאם לזמן ולמחשבה שמושקעים בהתאמה מיטבית של הריסוס. ככלל, העיסוק בנושא של חומרי הדברה לבית חייב לקחת בחשבון את כל האספקטים השונים של פעולת הריסוס וההדברה, מה שמחייב שילוב של ידע מקצועי עדכני בנושא הדברה וריסוס וכן יכולת לעשות שימוש נכון בחומרי ההדברה.

   

  ריסוס והדברה לבית מבצעים רק עם מדבירים מנוסים

  מעבר להכרח הקיים בביצוע הריסוס וההדברה עצמם, חשוב להפקיד את הנושא בידיים מקצועיות, מיומנות ומנוסות. ריסוס מקצועי ואיכותי אחד, משיג תוצאות טובות הרבה יותר מאשר ריסוס פחות מקצועי, גם אם הוא מתבצע כמה פעמים. זאת, בעיקר בזכות העובדה שמדביר מיומן מזהה במהירות את המקומות המועדים לפורענות ואת החורים, המחילות והפתחים שדרכם מוצאים את עצמם מזיקים שונים לבית. ריסוס כללי לבית ולגינה יתבצע אך ורק עם חומרים שנבדקו על ידי המשרד להגנת הסביבה ונמצאו כבטוחים לשימוש:

  √ ריסוס נגד זבובים יכול להתבצע בעזרת תכשירים שמכילים piperonyl butoxide, Etofenprox או dinotefuran – כמו למשל "דיפטרון א'.ס"'.

  √ ג'וקים ניתן לרסס באמצעות תכשירי הדברה שמכילים bifenthrin – כמו לדוגמה נוזל "רוגל".

  √ כדי להדביר יתושים לצמיתות ניתן לבצע ריסוס עם חומר כמו petroleum distilate אותו מכיל תכשיר "שמן 10".

  √ נגד נמלים ניתן להשתמש בתרכיז מתחלב בשם "ביף" שמכיל חומר bifenthrin.

   

  ניקיון לאחר ריסוס כהמשך ישיר לפעולת ההדברה

  פעולות ריסוס והדברה מסייעות בהרחקת מזיקים, חרקים כמו פרעושים וקרציות למיניהם. עם זאת, ההרחקה לבד לא יכולה להשיג את התוצאה הנדרשת – איכות חיים לכלל הדיירים בבית והשוהים בו. מה שעושה את העבודה, מעבר לכל אלה, היא פעולת ניקיון נחושה אשר מלווה בסתימת נקבים וחורים בקירות, במרצפות ובנקודות נוספות וחסימת הפתחים המאפשרים לכל מיני מזיקים להיכנס הביתה. מדבירים מורשים אמונים על זיהוי המקומות הללו ועל ביצוע הפעולות הנדרשות לאטימה שלהם.

   

  שאלות ותשובות לפני ריסוס כללי בבית

  באילו מקרים יש צורך לרסס את הבית?

  ריסוס הבית הוא הפתרון האפקטיבי ביותר במקרים של תיקנים אמריקאים (ג'וקים), נמלים, עכבישים, פרעושים, יתושי עש ועוד חרקים רבים.

  לכמה זמן צריך לפנות את הבית כשמרססים אותו?

  בדרך כלל שעה עד שעתיים. בכל מקרה תקבלו מאיתנו מראש הנחיות מפורטות.

  האם צריך להכין את הבית לריסוס?

  כן, לקראת הגעת המדבירים תתבקשו לוודא שאין פריטים רגישים חשופים לחומר ההדברה – מזון, כלי אוכל, צעצועים של הילדים, קערת המים של חיית המחמד וכו'.

  האם ניתן לבצע ריסוס נגד מזיקים בעזרת חומרים אורגניים?

  בהחלט, אנחנו מקפידים להשתמש בחומרים בעלי רעילות מינימלית בכל הדברה.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח