ייעוץ חינם

055-970-5872

טרמיטים בקיר

הדברת טרמיטים בקירות מכל הסוגים עם המומחים בתחום

הדברת טרמיטים נחשבת לאחת ההדברות המורכבות ביותר. הטרמיטים מכרסמים רהיטים ותשתיות, וגורמים לנזק כספי גדול. אם נצרף לכך את יכולת ההישרדות הגבוהה של הטרמיטים, הרי שניצבת בפנינו בעיה רצינית. אם הטרמיטים כבר עשו את דרכם לתוך הקירות – סימן שיש בבית בעיה רחבת היקף, וקן שלם שצריך לאתר ולהשמיד. כדי למנוע נזקים נוספים, חשוב שתזמינו חברת הדברה מקצועית בהקדם האפשרי לביצוע הדברת טרמיטים בקירות. אנחנו בחברת הדברה סנטר צברנו מעל ל-15 שנות ניסיון בהדברה מכל הסוגים, כולל הדברות טרמיטים. במשך השנים למדנו מהן הדרכים היעילות ביותר לחסל קיני טרמיטים, אחת ולתמיד.

 

איך להיפטר מטרמיטים בקירות?
צרו איתנו קשר כבר עכשיו!
טיפול בטרמיטים בקירות גבס, בטון ועוד
התאמת שיטת ההדברה למקרה הספציפי שלכם
שירות מקצועי ללא הרס
שימוש בשיטות הדברה מתקדמות

מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

טרמיטים בקירות

האם יכולים להיות טרמיטים בקיר בטון?

טרמיטים ניזונים מעץ וחומרים אורגניים, ולמעשה הם לא יכולים לעכל בטון. אלא שרוב קירות הבטון בארץ כוללים שלד מעץ, ואם זה המקרה גם אצלכם – תסמכו על הטרמיטים שהם ימצאו את דרכם פנימה. הטרמיטים חודרים לתוך קירות הבטון באמצעות סדקים קטנים שהם מוצאים בקירות, או דרך המרווח שבתוכו מותקנת הצנרת וחוטי החשמל.

אז איך מזהים טרמיט בקיר בטון? ישנם סימנים ברורים המעידים על חדירת טרמיטים לקיר:

√ כנפיים פזורות סמוך לקירות

√ אבקה שנותרה מהכרסומים שלהם

√ תעלות בוץ

√ סדקים בקירות

√ אריחים רופפים

√ כמו כן, במידה והטרמיטים הגיעו אל המשקופים – נחוש בקושי בפתיחה וסגירה שלהם.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  לא רק עץ ובטון – מה עושים כשיש טרמיטים בקיר גבס?

  הטרמיטים לא ניזונים מקירות הגבס עצמם, אבל הם כן לועסים את הגבס כדי להגיע אל היסודות. תוך כדי חפירת הקן שלהם, הטרמיטים מחדירים לחות אל קירות הגבס. כתוצאה מהלחות, מתבקעים סימני בעבוע בקירות, והצבע מתחיל להתקלף. יתכן שתראו סימני רטיבות וכתמים כהים. אם תנסו לנקוש על הקירות ותשמעו צליל חלול, מתחזק החשש שהטרמיטים כבר עמוק בפנים (קראו כאן איך לזהות טרמיטים).

  איך לטפל בקן טרמיטים בקיר גבס? הדברת טרמיטים בקיר גבס מתבצעת באמצעות הזרקה של קצף הדברה מיוחד לתוך הקיר והמשקופים. במקרים של פלישה נרחבת בכל רחבי הבית, נצטרך לנקוט באסטרטגיה משולבת – כולל הצבה של פיתיונות ג'ל, ריסוס רהיטים נגועים ויצירת חוצץ בין הבית לבין הקן. החוצץ נוצר באמצעות חורים קטנטנים שנקדח ברצפה במרווחים קבועים. אל החורים מזריקים חומר הדברה ייעודי, ולבסוף אוטמים אותם.

   

  בקרת נזקים –  האם צריך להרוס קיר שהתגלו בו טרמיטים?

  למרבה המזל, אין שום צורך בפתרונות קיצוניים כשיש טרמיטים בקירות, ובוודאי שאין סיבה להרוס את הקירות עצמם כדי לפתור את בעיית הטרמיטים בהצלחה. הטיפול בטרמיטים נעשה תוך שילוב של מספר שיטות במקביל. ברגע שהקן מחוסל, אפשר לטפל בנזק הנקודתי שהטרמיטים גרמו לקיר. כדי למנוע הישנות הבעיה, מומלץ להחליף את משקופי העץ הפגומים למשקופים מאלומיניום, ולרהט את הבית רק ברהיטים שעברו חיטוי נגד מזיקים.

   

  כיצד ניתן לזהות סימנים בקירות שמצביעים על בעיית טרמיטים?

  לא קל לאתר טרמיטים בקירות, ובדרך כלל נזהה אותם רק באמצעות סימנים שונים:

  תעלות בוץ: טרמיטים משתמשים בתעלות כדי לנוע ממקום למקום. אם אתם מזהים תעלות דקות (ברוחב עיפרון) בסמוך לקירות, יתכן שיש בעיית טרמיטים

  חורים קטנטנים בקיר: טרמיטים משאירים בקירות חורים זעירים, ברוחב סיכה. החורים הללו משמשים כנקודת פתיחה או יציאה של הטרמיטים מהקיר.

  צבע מתקלף בקירות: הבחנתם בקילופי צבע בקיר? קילופים בקיר יכולים לרמוז על מכת טרמיטים.

  רעש חלול בנקישה על הקיר: נסו לנקוש על הקיר. אם אתם שומעים רעש חלול, זה סימן לטרמיטים בבית שכבר גרמו לנזק נרחב.

  רעש תקתוקים מהקיר: שומעים טקטוקים קטנים בוקעים מהקירות? יתכן שאלו הטרמיטים במהלך עבודתם.

  פגיעה במשקופים: לעיתים קרובות בעיית הטרמיטים מתגלה רק כאשר נגרם נזק נראה לעין למשקופים. כרסומים וקילופים במשקופים יכולים להעיד על טרמיטים.

   

  איך נראים סימנים לטרמיטים בקירות

   

  האם טרמיטים אוכלים בטון

  טרמיטים לא יכולים לאכול בטון, אבל הם בהחלט יכולים לעבור דרכו. העניין שהוא שבחלוף השנים ובאופן כמעט בלתי-נמנע, נוצרים בבטון סדקים. זה יכול לקרות כתוצאה משיפוץ בצנרת, שגורם לשינויי נפח ולחות בבטון, למשל. ברגע שנוצרו סדקים בבטון, הטרמיטים יכולים לעבור דרכם לתוך המבנה. טרמיטים הם יצורים קטנטנים, ומספיק להם סדק בגובה של קלף כדי לעבור.

   

  ובכל זאת – יתכן שטרמיט העל הפורמוסי ניזון מהבטון

  על אף שבארץ הוא נדיר יחסית, ולמעשה הוא הגיע לפה רק לפני מספר לא רב של שנים, אך טרמיט העל הפורמוסי בהחלט יכול לכרסם את הבטון שבקירות שלכם. הוא מסוגל לפורר ולפרק מבנים על ידי כרסום הבטון ומתכות רכות, כלומר ביכולתו לפגוע אפילו בצינורות מים שעוברים מאחורי הקיר. מדובר באחד ממיני המזיקים הפולשים המסוכנים ביותר שקיימים בארץ, ואם אתם חושדים שהטרמיטים שמצאתם אצלכם אכן ניזונים מהבטון, אתם חייבים להזמין הדברה ומהר!

   

  רעשים מהקיר – אולי זה טרמיטים?

  הטרמיטים מפיקים צלילים עקביים אף חלשים, וקל לפספס אותם. ככל שהפלישה נרחבת יותר, הקולות ילכו ויתגברו. שימו לב לקולות הבאים:

  הטחת ראש: טרמיטים הם חירשים, ויש להם דרכים ייחודיות לתקשר ביניהם. כאשר טרמיט חש בסכנה או מזהה קרבה למזון, הוא ירצה להודיע על כך לשאר חבריו. לשם כך והוא יחבוט בראשו ובצבתות שלו באופן שיגרום לוויברציות במנהרה ובמושבה כולה.

  כרסומים: בשעה שהטרמיטים ניזונים מן העץ, תוכלו לשמוע קולות כרסום קטנטנים מתוך הקירות.

  קולות זמזום: טרמיטים משמיעים רעשי זמזום חלשים, ממושכים ועקביים, שניתן לשמוע מתוך הקירות.

  אם יש טרמיטים בקיר צריך להדביר את כל הדירה?

  במקרים נקודתיים מאד, למשל טרמיטים בתוך משקוף – אפשר להסתפק בהדברה מקומית. אך טרמיטים שכבר נמצאים בתוך הקירות, מעידים ברוב המקרים על פלישה בהיקפים רחבים יותר. במקרה כזה, כדאי להיעזר במדביר מקצועי שיבצע בדיקות לאיתור הקן. המטרה שלנו במקרה כזה היא לחסל את המלכה (זו שמתרבה), שנמצאת בקן, לעיתים בעומק 5 מטר מתחת לאדמה.

   

  האם אפשר להדביר טרמיטים בקיר ללא מדביר?

  כן, אפשר. אבל לא, זה לא מומלץ:

  חומרי ההדברה הנמכרים לשוק הרחב אינם יעילים מספיק: רוב החומרים המשווקים נגד טרמיטים יעילים אך ורק בריסוס ישיר – כלומר רק ברגע שאתם מרססים את הטרמיט. הטרמיטים שיעברו באותה הנקודה כמה דקות מאוחר יותר, כנראה לא יינזקו.

  אתם לא יכולים לדעת היכן מסתובבים כל הטרמיטים: חלק מעבודת המדביר היא לעקוב אחר הדפוסים של הטרמיטים, להבין היכן הם מסתובבים ומה מקור הפלישה. רק כך ניתן ליישם פתרון הרמטי.

  רעילות גבוהה: ישנן גם מלכודות פיתיון המבוססות על ג'ל. הג'ל מהווה פתרון יעיל נגד טרמיטים, אך הוא רעיל גם לבעלי חים ולבני אדם. לכן תצטרכו לנקוט באמצעי בטיחות מחמירים, או להיעזר באיש מקצוע.

   

  תשובות לשאלות נפוצות

  איך מחסלים טרמיטים בקיר?

  כדי לחסל טרמיטים שנמצאים בתוך הקירות, מחדירים קצף הדברה לקיר. בנוסף, ניתן להשתמש בפיתיונות ג'ל, חומצה בורית, וקידוחים קטנים ברצפה שמייצרים חוצץ של רעיל.

  איך יודעים שיש טרמיטים בקיר?

  הסימנים לטרמיטים בקירות הם קולות תקתוק מתוך הקיר, צליל חלול בנקישה על הקיר, תעלות בוץ, משקופים רופפים, בעבוע וקילוף של הקיר.

  כמה עולה הדברת טרמיטים?

  הדברת טרמיטים זו הדברה יקרה יחסית, בשל המורכבות שלה. המחיר הסופי נקבע על פי היקף העבודה הנדרשת.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח