ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת נמלים

הדברת נמלים והפחתת סכנות ואי נעימות בבית ובגינה

חדירת נמלים לבית מהווה פגיעה משמעותית באיכות החיים ובנוחות של הדיירים. הנמלים יכולות להיות סוג של מטרד, אבל יכולות להפוך לבעיה לא פשוטה אם הן עוקצות. במקרים כאלה, הדברת נמלים היא המעשה היחיד שיעזור לכם. כדי להיפטר מנמלים אחת ולתמיד המדביר מזהה תחילה את סוג הנמלים שהתנחל במבנה ועוקב אחרי מסלול התנועה שלהן. שני פרטי המידע הללו מעניקים למדביר את היתרון שיסייע לו בביצוע העבודה. הדברה נגד נמלים היא שילוב של פגיעה בנמלים וביצוע פעולות שונות למניעה של חדירה חוזרת שלהן אל תוך הבית. עם זאת, חשוב לדעת כי נמלים בבית אינן תופעה חולפת, ולא פעם מתעורר הצורך בהדברה נוספת.

אמנם מדובר לכאורה ביצורים קטנים, אבל בעלי כוחות פיזיים עצומים וכוח רצון עז. כשנמלים מרימות אוכל, דבר לא יעצור אותן חוץ מפעולות ההדברה. מדביר נמלים מוסמך של הדברה סנטר עומד לרשותכם ויסייע לכם להילחם במכת נמלים.

 

הזמינו הדברת נמלים בג'ל או בריסוס
אחריות בכתב על כל הדברה
ריסוס נגד נמלים בבית, בגינה, במשרד, במטבח ועוד
שימוש בחומרי הדברה שאושרו ע"י המשרד להגנת הסביבה
שימוש בשיטות הדברה מתקדמות 
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת נמלים

סוגי נמלים וההבדלים ביניהן

מי שלא מכיר נמלים עלול לחשוב בטעות שמדובר לכל היותר במספר קטן של סוגי נמלים. האמת היא שיש בכל העולם כעשרת אלפים סוגים של נמלים. בתוך מדינת ישראל אפשר למצוא כמאתיים סוגי נמלים שרובם קיימים כאן מתמיד. עם המגוון של סוגי נמלים בישראל ניתן למנות את האצנית הצהובה, נמלת הקציר השחורה ובעיקר את הנמלה הבעייתית שהגיעה לכאן לאחרונה – נמלת האש. כל המגוון של סוגי נמלים בבית ובחצר מתנהג באותה הצורה. הנמלים מזהות מקום שבו אפשר לקנן ושם המלכה מתחילה להטיל את הביצים שלה. הנמלים מוצאות את המזון המתאים ביותר עבורן ומתחילות לאגור אותו. הדברת נמלים צריכה, לפיכך, להתאים לאופי הייחודי שלהן ולנסות להגיע לקן.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  למה נמלים מגיעות לבית ואיך הן עושות את זה?

  נמלים בבית זה תוצאה משולבת של אפשרויות הגעה שהן מצאו יחד עם זמינות של מזון. התופעה של נמלים בתוך הבית נפוצה, למרבה הצער, בבתים שבהם השמירה נכונה על המזון פחות טובה וכן בבתים ישנים. אז למה נמלים מגיעות לבית? התשובה פשוטה – כי הן יכולות.

   

  הדברת נמלים בבית – השיטות השונות לטיפול

  למרות הדימוי הפשוט לכאורה של הדברה נגד נמלים, למעשה מדובר במלאכה הדורשת היכרות מעמיקה של אורח החיים וההתנהגות של נמלים. הדברת נמלים בבית מחייבת ללמוד את מסלול ההליכה שלהן בבית, במטרה להבין איפה הקן שלהן ואיך אפשר להגיע למלכה, האחראית על הטלת הביצים. הדברה נגד נמלים בבית לא תהיה יעילה אם פוגעים רק בנמלים העובדות. זאת משום שכאשר המלכה מרגישה שיש פגיעה בנמלים העובדות שלה, היא יכולה להגדיל את מספר הביצים שהיא מטילה ולהחזיר במהירות את כמות הנמלים לזו המקורית. טיפול נגד נמלים בבית חייב לפגוע במלכה עצמה ובנמלים המקיפות אותה.

   

  הדברה נגד נמלים בדירה באמצעות פתיונות לנמלים

  פיתיון לנמלים

   

  ריסוס נגד נמלים והתועלת שבצידו

  אחת משיטות הטיפול בנמלים היא ריסוס שמתבצע כשמתגלה מצבור של נמלים. ריסוס נגד נמלים ניתן לבצע גם באופן עצמאי, באמצעות חומרים שאותם אפשר לרכוש בכל חנויות המכולת והסופרמרקטים. עם זאת, היעילות של ריסוס נמלים היא מוגבלת למדיי אם היא מתבצעת באופן ספוראדי ולא מלווה בפעילות יסודית של גילוי קן הנמלים והדברה יסודית של כל הנוכחים שם, כולל המלכה.

  סרטון הדברה נגד נמלים במשרד

   

  הדברת נמלים בגינה כחלק מפתרון כולל

  אחת הדרכים הבדוקות להיפטר מבעיית נמלים בתוך הבית היא ביצוע הדברת נמלים בגינה. ברגע שהנמלים מקימות קן, הן מתחילות לחפש מזון ובדרך כלל מגיעות במוקדם לתוך הבית. הדברת נמלים קטנות בגינה בצורה יסודית, ביחד עם חסימת דרכי הכניסה שלהן לבית, יכולה להניב תוצאות טובות. כשחושבים איך להיפטר מנמלים בגינה, התשובה כוללת כמה פעולות שרק השילוב ביניהן יביא לתוצאה המקווה. דבר אחד ברור – אם לא מטפלים בהקדם בתופעה של נמלים בחצר, מהר מאד מתברר שהנמלים נכנסו לבית.

   

  נמלים בדשא ולמה זה כל כך בעייתי

  גילוי נמלים בגינה מאפשר לעקוב בצורה יעילה אחריהן. אבל בניגוד אליהן, נמלים בדשא הן קשות יותר לגילוי, בגלל הכיסוי של הדשא ובגלל העובדה שקשה לאתר את הדרך שהנמלים עוברות. במרבית המקרים, בחצר או בדשא ניתן למצוא נמלים שחורות קטנות הנפוצות כמעט בכל האזורים בארץ. סוג נוסף של נמלים שאפשר למצוא בדשא הוא נמלים שחורות גדולות. הנוכחות של הנמלים הללו מאסיבית יותר וגם העקיצה שלהן כואבת. בכל מקרה, גם כאן יש חשיבות מרובה במניעת החדירה שלהן לבית.

   

  נמלים בגינה טיפול מכוון מטרה

  נמלים בדשא הן לרוב חלק מבעיה חמורה יותר. בדרך כלל, כששואלים מדבירים מנוסים אם נמצאו נמלים בגינה מה עושים, התשובה אינה חד משמעית. מדבירים מומלצים חייבים לבוא ולראות בעצמם את הבעיה, לחוש אותה ולהבין את החומרה שלה ולדעת באילו סוגים של נמלים מדובר. למשל, נמלים כתומות אמנם לא שונות מאחרות בהתנהגות שלהן, אבל הפגיעה האפשרית שלהן היא שונה וגם הטיפול שמתבצע נגדן לא דומה לזה שמבצעים נגד נמלים מסוגים אחרים.

   

  נמלים במרפסת הבית ואיך מטפלים בהן

  הנמלים לא נולדו בבית אלא הגיעו אליו מבחוץ. נמלים במרפסות במקרים רבים בעייתיות יותר מהנמלים בגינה. זאת משום שהנמלים בנו את הקן שלהן בקרבה לבית, ובלי טיפול יסודי הן עלולות להתרבות ולהפוך למפגע של ממש. נמלים קטנות בהירות הן רק אחד מסוגי הנמלים שניתן למצוא בבית. הן בעלות כושר הישרדות גבוה, ולכן חייבים לבצע הדברה יסודית.

   

  חומר להדברת נמלים וההשפעה שלו על הנמלים ועל הסביבה

  השיטה הבדוקה ביותר לטיפול בנמלים היא באמצעות שימוש בחומרי הדברה שונים בין אם מבצעים הדברה לעסק ובין אם מדובר בהדברת דירה. אבל לא משנה באיזה חומר להדברת נמלים משתמשים, חשוב לעשות בו שימוש נכון. חוסר התועלת בניסיון לבצע ריסוס כנגד הנמלים העובדות עלול רק להחמיר את הבעיה. בנוסף, החומרים שמיועדים לקהל הרחב לאו דווקא פועלים נגד סוג הנמלים הספציפי שנמצא אצלכם בבית.

  חומר נגד נמלים בגינה צריך לפיכך להיות יעיל וגם מאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה ויש לעשות בו שימוש נכון שיפתור את הבעיה או יצמצם אותה לממדים נסבלים, לתקופה ארוכה ככל האפשר. חומר נגד נמלים בבית צריך להיות כזה שגם לא יפגע בדיירים בבית ובחיות המחמד. מבין החומרים היעילים ביותר ששימוש נכון בהם מביא תוצאות לאורך זמן, החומר היעיל ביותר הוא ג'ל נגד נמלים. מדובר בחומר שמשתמשים בו אחרי שהתגלה המיקום הנכון של הקן. את הג'ל מורחים בסביבות הקן, והנמלים כבר נושאות אותו פנימה. הג'ל מכיל חומרים הפוגעים בתאבון של הנמלים וגורמים לתמותה שלהן. מזרק נגד נמלים מאפשר הזרקה של החומר בצורה מדויקת יותר, המשפרת את התוצאות

   

  חומרי הדברה קיימים נגד נמלים

  מעת לעת מאשר המשרד להגנת הסביבה חומרי הדברה נגד נמלים ומזיקים אחרים. החומרים שמאושרים הם כאלה שפוגעים פחות ככל האפשר בסביבה, שזה אומר בעיקר בצמחייה. עם החומרים הקיימים ניתן למנות את החומר הנקרא טופג'ל. חומר אחר נקרא בזלת, ודומה בצורה שלו לגרגירים קטנים. גם האכילה של הגרגירים הללו גורמת לנמלים להפסיק לאכול ולמוות המוני של נמלים בקן. עם החומרים הללו ניתן למהות חומר הנקרא C360 שהשימוש בו מתבצע על ידי מדבירים בלבד, וגם חומרים כגון K-300 שהוא אחד החומרים המוכרים ביותר בישראל. הרשימה ארוכה, וכוללת כמעט מאתיים סוגים שונים של חומרי הדברה. חשוב שתדעו כי רק מדבירים מוסמכים יכולים לבחור חומרים להדברת נמלים שהיעילות שלהם גבוהה והנזק הסביבתי שלהם נמוך.

   

  איך מתבצעת הדברת נמלים טבעית?

  למרות הרצון והצורך להדביר את הנמלים, חשוב לדאוג לכך שפעולת ההדברה עצמה לא תגרום לנזקים סביבתיים. הדברת נמלים ללא רעלים מתבצעת באמצעות חומרים שמצד אחד פועלים על הנמלים שאכלו אותם, ומצד שני אינם פוגעים בסביבה. לפניכם מספר שיטות וסוגי הדברה שיעזרו לכם לדעת איך להרוג נמלים באופן טבעי:

  √ ריסוס טבעי נגד נמלים – ריסוס באמצעות חומרים ידידותיים ובלתי מזיקים, או כאלה שהנזק הסביבתי שלהם קטן. אפשר לעשות את זה באמצעות חומרים שהם ידידותיים לסביבה ומומלצים על ידי המשרד להגנת הסביבה

  √ הדברה אורגנית לנמלים – לחילופין, הדברה יכולה להתבצע באמצעות חומרים טבעיים לגמרי כגון לימון, עלי דפנה או קינמון, שעבור בני אדם הם חומרים טובים אבל הם גורמים לנמלים לתפוס מרחק.

   

  מכת נמלים בבית ואיך מטפלים בה?

  מכת נמלים בבית היא ללא ספק אחת הבעיות היותר חמורות. במקרים כאלה, חשוב לבצע טיפול מקצועי ולא לנסות להיפטר מהבעיה באופן עצמאי. כשיש מלא נמלים בבית זה עלול להיות לא נעים, במיוחד אם בבית יש ילדים קטנים שעלולים לחוות עקיצות. השמדה של קן נמלים בבית בצורה יסודית מפחיתה או מונעת את ההתרבות שלהן למשך תקופה ארוכה.

   

  נמלים במיטה ומה אפשר לעשות?

  אם הנוכחות של נמלים בבית מהווה בעיה, הרי שהנוכחות של נמלים במיטה היא בלתי נסבלת. נמלים עלולות לעקוץ והופכות למטרד שדורש הזמנת חברת הדברה מומלצת. הדברת נמלים בחדר שינה מחייבת פעולה משותפת של מציאת הקן שלהן וחסימת הדרכים שאפשרו להן מלכתחילה להגיע לשם.

   

  כמה עולה ריסוס נגד נמלים בבית או בגינה?

  כאשר מתקבלת ההחלטה לבצע הדברת מזיקים מקצועית, חשוב לדעת שיש לשלם על הדברה נגד נמלים מחיר בהתאם לאופי הפעולה שבוצעה. המחירים להדברת נמלים יכולים לנוע בטווח שבין 250 ₪ להדברה חד פעמים, לבין 500 ₪ במקרים שבהם המדבירים חייבים לחזור על פעולת ההדברה כמה פעמים, הכל, בהתאם לסוג הבעיה ולחומרה שלה. בנוסף, המחיר מושפע מסוג החומרים בהם נעשה שימוש בזמן ההדברה וכן משתנה על פי שיטת ההדברה הנבחרת.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח