ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת ברחשים

הדברת ברחשים בבית ובגינה במחיר שווה לכל כיס

ברחשים הם חרקים קטנים ודו כנפיים המצויים בעיקר באזורים לחים ובסביבות עם מים. רוב המינים של הברחשים ניזונים מדם פונדקאי לכן הם מהווים מטרד קשה, ויש סוגים של ברחשים העלולים להפיץ ולהעביר מחלות וזיהומים. לכן, אם אתם סובלים מהמפגע עליכם להזמין הדברת ברחשים מחברה מקצועית ואמינה.

כדאי לדעת כי מינים שונים של ברחשים עוקצים, כאשר בדרך כלל רק הנקבות עוקצות. העקיצה של נקבות הברחשים נחשבת למטרד בקרב בני אדם, היא גורמת לחבורה קטנה על העור המלווה בתחושת גירוד, לעיתים סובלים מאלרגיה. איך להבריח ברחשים וכיצד מדביר יכול לסייע לכם? המשיכו לקרוא!

 

הזמינו הדברת ברחשים בבית או בגינה
מתחייבים למחיר הכי זול
הרחקת ברחשים בשיטת הדברה ירוקה
ריסוס נגד ברחשים בבית, בגינה ובעסק
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת ברחשים בבית ובגינה

 

למה יש לי מתקפת ברחשים בבית?

הברחשים מגיעים לתוך בתים בכמויות אדירות בגלל כמה סיבות ספציפיות מאוד. ראשית, הם נמשכים ללחות, למזון שנרקב (זה כולל גם קומפוסט בגינה), למים עומדים ולמוצרי מזון מותססים, כמו פירות רקובים. כל המקורות האלה מושכים אותם אליהם משום שבאזורים שבהם הם קיימים – שם הנקבות יטילו את הביצים שלהן. הזחלים שיצאו מהביצים יגיחו לעולם ישירות על המזון שלהם, שם יוכלו לאכול עד שיעברו לשלב הבא בגלגול שלהם.

אז אם יש ברחשים בבית מה עושים? האם הם ייעלמו לבד בשלב כלשהו? התשובה היא לא. על אף שהחרקים המעופפים הקטנטנים האלה חיים רק למשך 15 יום, הם מתרבים בקצב מסחרר, לכן חייב להדביר אותם ומהר על מנת שלא יכפילו את מספרם.

 

איך להימנע מעקיצות של ברחשים?

איך אפשר להימנע מעקיצות ברחשים

 

איך מדבירים ברחשים בבית ובגינה?

יש שיטות שונות של הדברה נגד ברחשים, למשל מלכודות דבק ייעודיות, ריסוס עם חומר קוטל ברחשים, אבוקות, נרות ציטרונלה והתקנת רשתות על הפתחים השונים בבית או בעסק. מעבר להדברה יש לנקוט באמצעי מניעה כמו התקנת רשתות, ייבוש שלוליות ומקורות מים עומדים בגינה ובאזור המגורים. כאשר רוצים לשבת בחצר בלי לסבול מעקיצות ומלהקות עצומות של ברחשים כדאי לכבות אורות מיותרים ולהדליק אבוקה או נר המיועדים להרחקת הברחשים.

ניתן לבצע הדברת ברחשים יעילה ואפקטיבית בעזרת חברת הדברה מקצועית אך כדי להתמודד נכון עם המפגע המטריד חשוב לבצע פעולות מניעה כמו ייבוש מקורות מים בסביבת הבית, ייבוש אזורים לחים בתוך המבנה, התקנת רשתות נגד ברחשים וזבובים, ריסוס ממוקד באזור המחיה של הברחשים ופיזור מלכודות דבק ואמצעים נוספים.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  האם מלכודת ברחשים יכולה להיפטר מנחיל?

  המלכודת תסייע לצמצם את כמות הברחשים שמתעופפים בסביבה, אך היא לעולם לא תוכל לחסל את כל קהילת הברחשים. כמובן שאנחנו לא מציבים רק מלכודת אחת, אלא כמה, אולם אליהן תהיה חייב להתלוות הדברה. אם כן, מה למעשה תפקידן של מלכודות ברחשים? הרי אפשר להסתדר גם בלעדיהן ובעזרת ריסוס בלבד, לא?

  ובכן, כן ולא. הריסוס בהחלט ייפטר מכל הברחשים, אך אם לא תטפלו במקורות שמשכו אותם, סביר להניח שהם יגיעו שוב בהמשך, לפחות עד שמזג האוויר יתקרר. מטרתן של מלכודות לברחשים הוא למנוע את האפשרות שהם יתרבו במהרה בפעם הבאה שיגיעו. יתכן שהם יסייעו למנוע נחיל חדש, אך הם לעולם לא יטפלו לבדן בנחיל קיים. כך או כך, אנחנו כמובן נסייע לכם לזהות את מוקדי המשיכה של הברחשים על מנת שתוכלו לטפל בהם. במקרים מסוימים אנחנו מטפלים בהם בעצמנו על מנת לוודא שהברחשים לא יחזרו אחרי שחומר ההדברה יסיים את עבודתו.

   

  מה הורג ברחשים באופן טבעי?

  אם הברחשים מתרבים על מקור מים שנמצא בשטח שלכם, כמו למשל שלוליות שאי אפשר לנקז מסיבה כזו או אחרת או בריכת נוי, ההדברה יכולה להיעשות בשיטה טבעית לחלוטין ובעזרת חומר הדברה שנקרא BTI. החומר הזה הוא למעשה קבוצת חיידקים שמשמשת להדברה ביולוגית והם מחסלים את הזחלים של הברחשים וגם זחלים של יתושים.

  אז הבנו מה מחסל ברחשים צעירים באופן טבעי, אבל איך זה קשור לטיפול באוכלוסייה הבוגרת? ובכן, אם אתם מעוניינים להיפטר מברחשים באופן טבעי לחלוטין, ניתן לעשות זאת על ידי הדברת מקורות המים שבהם הם מתרבים – זאת במידה והם הגורמים היחידים לבעיה. ייקח כשבועיים עד שהברחשים המעופפים ייעלמו לחלוטין, אך ברגע שלא יהיה להם איפה להתרבות, הם לא יוכלו להמשיך להציק לכם לאורך זמן.

   

  איך להיפטר מברחשים בבית בשיטות טבעיות?

  יש לנו כמה המלצות בשבילכם שיעזרו לכם להיפטר מהברחשים ולמנוע את הופעתם בהמשך, והכל מבלי שתצטרכו להשתמש בחומרי הדברה כלל. עם זאת שימו לב שכל הטיפים האלה נוגעים למניעת ברחשים לאחר ההדברה.

  – אז איך נפטרים מברחשים? ראשית לשים לב לדרך שבה אתם מאחסנים מזון. בעונות חמות אל תשאירו אותו חשוף סתם כך על השולחן או השיש, וזה כולל מנות שהכנתם, וגם פירות וירקות טריים. עדיף לאחסן את הכול במקרר.

  – אחסנו גם משקאות ורטבים במקרר, שכן הברחשים נמשכים לכל דבר מתקתק, כמו למשל מיצים או יין, וגם לכל מה שיש בו חומץ.

  – ודאו שפתחי הניקוז בבית שלכם נקיים ושלא נאגרים בהם מים בגלל כמות גדולה של לכלוך שנאגרה בהם.

  – נקו את משטחי האוכל והעבודה במטבח עם מים חמימים וכמה טיפות של שמן עץ התה או שמן עשב לימון (למון גראס), אשר מסייעים למנוע את הגעתם של הברחשים.

   

  איך להרחיק ברחשים מהגינה בשיטות טבעיות?

  כדאי להשקיע גם בשיטות הרחקה מהגינה, שכן ברחשים שמגיעים לגינה נוטים להיכנס גם לתוך הבית במהלך היום. גם כאן יש לנו כמה טיפים בשבילכם שכדאי מאוד ליישם:

  – השקיעו במלכודת CO2, שמושכת אליה את הברחשים וכולאת אותם, ואף עוזרת להרחיק גם יתושים.

  – היפטרו מכל מים עומדים שיש בגינה שלכם, בין אם אלו שלוליות ובין אם זו בריכת נוי. אם השוליות נאגרות באזורים מוצלים, גזמו את ענפי העצים שמעליהם. בדקו גם את המרזב.

  – כדי להרחיק את הברחשים בשעות הערב הימנעו מהדלקת האורות בגינה, או העדיפו נורות סודיום צהובות להרחקת חרקים מעופפים.

  – הכינו מלכודת הרחקת ברחשים על ידי מזיגת חומץ תפוחים לקערה עם כמה טיפות של סבון כלים, והניחו אותה באזור מרוחק בגינה. זה לא באמת ירחיק את הברחשים מהגינה, אך זה יסייע לכם להעביר בה את הזמן בלי שהם יציקו לכם יותר מדי.

   

  למה חשוב להזמין ריסוס נגד ברחשים על ידי מדביר?

  כאשר סובלים מברחשים בבית ובגינה אפשר לטפל במפגע באמצעות תרסיסים שונים ופיזור מדבקות נגד ברחשים מיוחדות ללכידת ולהשמדת החרקים. זהו פתרון מיידי ולטווח הקצר בלבד, כדי לשבת בגינה בלי לסבול מהחרקים המציקים אפשר להדליק אבוקה או נר מיוחד, וכדאי גם לסגור את האור בחוץ מאחר והברחשים נמשכים לאור חזק.

  כדי לטפל בבעיה באופן יסודי חשוב להזמין ריסוס נגד ברחשים מחברת הדברה מוכרת ואמינה. המדביר המוסמך משתמש בחומרים חזקים ורעילים המאושרים לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה. ריסוס נגד ברחשים בגינה יתבצע תוך התחשבות בצמחייה הנמצאת בסביבה ושמירה עליה.

  חשוב לזכור כי פעולות ההדברה נעשות עם חומרים רעילים המסוכנים לסביבה, לכן אם יש מקור מים בחצר, למשל בריכת שחייה, בריכת נוי וכדומה, לפני שמתחילים לבצע ריסוס ברחשים יש לעדכן מראש את המדביר כדי שהוא יבחר בחומרים מתאימים.

   

  הרחקת ברחשים בגינה ובבית או הדברה נגד ברחשים – מה מומלץ?

  חברת הדברה מומלצת מציעה ללקוחותיה מספר סוגי הדברה יעילים נגד החרקים המעופפים הללו. איך מרחיקים ברחשים מהבית? שתי השיטות העיקריות הן הרחקה והדברה.

  מדביר יכול להציע הרחקת ברחשים בגינה או בבית באמצעות התקנת רשתות מיוחדות, אלו רשתות בצפיפות גבוהה יותר בהשוואה לרשתות נגד יתושים. כמו כן, ניתן להרחיק את הברחשים באמצעות הפעלת המזגן על קור, הברחשים אוהבים סביבה חמה ולחה לכן הם יחפשו מקום אחר. כמו כן, כאשר יושבים בחוץ וענני ברחשים תוקפים אתכם אפשר להדליק נר או אבוקה.

  הדברת ברחשים מבוססת על ריסוס ומלכודות, יש חומרים המביאים לתוצאות טובות כמו בטא סיפלוטרין ואימידאקלופריד, מיקור אמולסיה ועוד.

   

  דרכי טיפול למניעת ברחשים בבית

  כאשר הטמפרטורות בחוץ עולות ויש מקורות מים זמינים, הברחשים מתרבים במהירות וגורמים למטרד משמעותי. טיפול בברחשים בבית יכול להיעשות בשיטות עשה זאת בעצמך או על ידי מדביר מוסמך. הפתרון המיידי מתאים לזמן קצר בלבד ויש תכשירי ריסוס שאפשר לקנות בכל מכולת, סופר וטמבוריה, אך חשוב ליישם גם פתרונות למניעת הופעת האורחים הלא רצויים בבית ובחצר.

  בקיץ הישראלי החם והלח אפשר למצוא ברחשים קטנים בבית או בדירה, למרות שיש רשתות נגד יתושים. הברחשים זעירים ומסוגלים לעבור דרך הרשת, לכן כדאי להחליף לרשתות צפופות יותר המונעות מהברחשים להיכנס לבית.

  בנוסף, כדי להימנע מהסבל הרב בגלל ברחשים בבית חשוב לשמור על ניקיון יסודי, לייבש חללים לחים, לכסות את הבריכה בחצר או במרפסת, לכבות את האור החזק, לקרר היטב את הבית ולהתקין רשתות מתאימות נגד החרקים הזעירים.

   

  מה לעשות אם יש ברחשים בגינה?

  הברחשים נהנים מתנאי מחיה נוחים בגינות הנוי הפרטיות והציבוריות, הם מוצאים בקלות מקורות מים בסביבת המגורים ומתרבים במהירות. איך להיפטר מברחשים בגינה? כאשר אתם מגלים להקות ברחשים בחצר כדאי לסגור את האור בחוץ, להדליק אבוקה, לייבש מקורות מים וחפצים רטובים, אפשר גם לפזר עציצים עם צמחים הידועים כמונעי ברחשים.

  הפתרון המומלץ הוא להזמין הדברה מקצועית נגד ברחשים בגינה, עם זאת חשוב לבחור חברה הדברה אמינה המתמחה בפתרונות נגד ברחשים ויש לוודא כי החברה משתמשת רק בחומרים איכותיים ובטיחותיים המאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה.

   

  מה לעשות נגד ברחשים מעופפים?

  הברחשים הם חרקים מעופפים המגיעים לישראל בנחילי ענק, הם מתרבים במהירות באזורים לחים ובסביבות עם מקורות מים עומדים, לכן חשוב לדעת איך מרחיקים ברחשים מעופפים ומונעים מהם להתרבות בסביבת המגורים.

  רבים בישראל מזמינים הדברה נגד ברחשים מעופפים בבית, בדרך כלל לאחר ניסיון להדביר את החרקים לבד. מעבר לריסוס חומרי הדברה יש למנוע מהברחשים לחזור לבית, לכן יש להשלים את העבודה עם החלפת רשתות, ייבוש ופיזור מלכודות.

   

  מה לעשות אם יש מכת ברחשים בבית או בגינה?

  רבים שואלים איך להעיף ברחשים ומה לעשות נגדם. אם אתם סובלים ממכת ברחשים בגינה או בבית כדאי לשלב בין ריסוס על ידי מדביר מוסמך לבין אמצעים פשוטים אך יעילים המונעים מהם לחזור לבית ולגינה. פתרון לברחשים יכול להיות ריסוס, מדבקות, מלכודות ואבוקות שונות, אך כדאי לקבל ייעוץ מקצועי כדי להבטיח שהפתרון מתאים לבעיה.

  רוצים לדעת מה עושים נגד ברחשים במטבח, בסלון ובחדרי השינה? הפתרון היעיל ביותר הוא התקנת רשתות, קירור החדר ובהתאם לצורך – ריסוס. בגינה כדאי לפזר מלכודות נגד ברחשים, לרסס בחומרים הנמצאים בפיקוח ומאושרים לשימוש, להדליק נרות ואבוקות, לסגור אורות, לייבש שלוליות, צעצועים רטובים של הילדים, רהיטים וחפצים נוספים, ובהתאם לצורך להזמין שירותי הדברה.

  לסיכום, מכת ברחשים בבית ובגינה היא תופעה נפוצה בישראל, אך למדביר מקצועי יש פתרונות טובים להדברת החרקים המטרידים.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח