ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת רימות

תוכן הצג

הדברת רימות עם 100% הצלחה!

אם עצם המילה "רימה" מעבירה בכם צמרמורת, כנראה שאתם בחברה טובה. התפשטות של הזחלים החלקים והלבנבנים בבית מעוררת בדיירים רבים גועל ואי נוחות. חודשי הקיץ הם תקופה פוטנציאלית להתפשטות התופעה. כדי להיפטר מהמפגע התברואתי במהירות וביעילות, צוות הדברה סנטר מזמין אתכם להיעזר בשירותי הדברת רימות שיספקו לכם מענה מקצועי. 

 

הזמינו הדברת רימות בבית או בגינה
הדברת תולעים לבנות בבית מחיר מ-250 ש"ח
הרחקת תולעי רימה בשיטות ירוקות
ריסוס נגד רימות בבית, בגינה ובעסק
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת רימות

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  מה זה רימות ולאיזה חרק הן מתפתחות?

  רימות הן זחלים של זבובים, כשהן למעשה הדרגות הצעירות של החרקים המעופפים האלה. סוג הזבוב שאליו תתפתח הרימה תלוי בסוג הזבוב שהטיל את הביצה שלה, ובבית תולעי רימות מגיעות בדרך כלל מזבוב הבית. תפקידן של הרימות במערכת האקולוגית הוא לפרק זבל אורגני ולמחזר את החומרים המזינים שבו כך שיוכלו להועיל לסביבה.

   

  זיהוי לפי רימות זבובים

   

  איך נוצרות רימות – האם זה פשוט ריקבון?

  כדי שיצוצו רימות בסביבתכם צריכים להיות שני גורמים שיאפשרו זאת – זבובים וריקבון אורגני. הריקבון יכול להיות משאריות אוכל, צואה של בעלי חיים, פגרי בעלי חיים, צמחים רקובים או אפילו שיערות שתקועות בניקוז של המקלחת. ספק שתראו סתם זחל לבן בבית שמזדחל לו על הרצפה בבית, ויש סיכוי גבוה יותר שיהיה מקבץ ענק של רימות באזור הריקבון וישירות עליו.

   

  האם תולעים לבנות קטנות במטבח מגיעות רק כשיש זבובים?

  מאחר שרימות הן הזחלים של הזבובים, הימצאותן מתאפשרת רק כאשר זבובים מטילים ביצים. הזבובים עצמם נמשכים למקורות מזון רקובים וללחות, ושם הם מטילים את הביצים שלהם, שמכל אחת מהן יצא זחל זבוב חדש. מנגד, אם אין זבובים בסביבה לא יהיו גם רימות, אך יתכן שאתם לא רואים את הזבובים שבבית שלכם.

   

  תולעים לבנות בבית

   

  תולעים לבנות בבית יכולות להיות גם זחלי עשים

  בעוד שהרימות יימצאו בעיקר במקומות שבהם הזבובים מטילים ביצים, יתכן שתראו גם מה שנראה כמו תולעים לבנות בארונות המטבח או אפילו על הקירות והרצפה של הבית. לעיתים אלו הן כלל לא רימות, אלא זחלים של עשים, וסביר להניח שתמצאו עוד הרבה כאלה בתוך שקית או אריזת המזון שבו העש הטיל את הביצים שלו.

   

  איך יודעים אם התולעת הלבנה היא עש או זבוב?

  ראיתם תולעת לבנה ואתם לא יודעים האם היא הגיעה מזבוב או מעש? הנה טבלה שתעשה לכם קצת סדר:

  קריטריונים להשוואה רימות זבובים זחלי עשים
  רגליים אין יש
  ראש אין ראש ברור ראש חום
  תנועה לרוב מתנועעות במקום יכולים לזחול ברחבי הבית
  מיקום ערימות זבל אורגני אריזות מזון בארונות המטבח, כמו אגוזים, דגנים וכדומה

  תולעים לבנות בבית יכולות להיות גם זחלי עשים

  בעוד שהרימות יימצאו בעיקר במקומות שבהם הזבובים מטילים ביצים, יתכן שתראו גם מה שנראה כמו תולעים לבנות בארונות המטבח או אפילו על הקירות והרצפה של הבית. לעיתים אלו הן כלל לא רימות, אלא זחלים של עשים, וסביר להניח שתמצאו עוד הרבה כאלה בתוך שקית או אריזת המזון שבו העש הטיל את הביצים שלו.

   

  איך יודעים אם התולעת הלבנה היא עש או זבוב?

  ראיתם תולעת לבנה ואתם לא יודעים האם היא הגיעה מזבוב או מעש? הנה טבלה שתעשה לכם קצת סדר:

  קריטריונים להשוואה רימות זבובים זחלי עשים
  רגליים אין יש
  ראש אין ראש ברור ראש חום
  תנועה לרוב מתנועעות במקום יכולים לזחול ברחבי הבית
  מיקום ערימות זבל אורגני אריזות מזון בארונות המטבח, כמו אגוזים, דגנים וכדומה

   

  מה לעשות אם יש מאות תולעים לבנות במטבח

  יום אחד אתם יכולים לחזור הביתה מהעבודה ולגלות שעל כל סנטימטר במטבח שלכם יש רימה. זה מפחיד מאוד, וניסיון לנקות את הרימות בעזרת מטאטא או כל אמצעי אחר יהיה סיזיפי ומיותר – על כל אחת שתנקו תגיע אחרת. אתם יכולים להתחיל לנסות לרסס בעצמכם עם חומר הדברה ביתי, אך זה לא באמת יפתור את שורש הבעיה – רק יהרוג את הרימות שהצלחתם למצוא. עליכם להזמין מדביר מומלץ בדחיפות על מנת שידביר לכם תולעים במטבח.

  בזמן שאתם מחכים למדביר הזיזו רהיטים ומוצרי חשמל מהקירות על מנת שיהיו חשופים וניתן יהיה להדביר אותם. אם יש רימות גם בתוך הארונות, פנו אותם מכל הפריטים שבהם. במידה וניסיתם להדביר באופן עצמאי את הרימות והצלחתם להרוג כמה, תוכלו להרים אותן עם מגבות נייר ולזרוק לפח שמחוץ לבית, או שתחכו לנו ואנחנו ננקה לכם את הבית לחלוטין מרימות.

   

   

  אז איך מזהים רימה של זבוב?

  הדרך הפשוטה ביותר לזהות את סוג המזיק על פי התולעת שמצאתם היא על ידי בחינת מבנה הגוף שלה. לתולעת הקמח למשל יש ראש ברור בעל צבע שונה מזה של שאר הגוף. תולעת רימה לעומת זאת אינה בעלת ראש ברור, וקשה לדעת מה החלק הקדמי והאחורי שלה. אתם תמצאו גם את הרימות של הזבובים בכמויות גדולות הרבה יותר בתוך ערמת הזבל האורגני שיאכלו ממנה, לעומת תולעי הקמח שיופיעו בתפזורת בתוך אריזות קמח.

  צריכים עזרה בזיהוי החרק? כשתיצרו איתנו קשר תוכלו לשלוח לנו תמונה של המזיק שמצאתם ואנחנו ניידע אתכם האם מדובר ברימות של זבובים או בתולעים של מזיק אחר. זה יעזור לכם לקבל הצעת מחיר מדויקת יותר להדברת המזיקים שבמטבח שלכם. גם אם אינכם יכולים לצלם תמונה, ציינו בפנינו איפה מצאתם את התולעים – באריזות מזון סגורות או בפח האשפה. גם זה יעזור לנו להבין האם אלו תולעים של חיפושיות קמח או רימות של זבובים.

   

  תמונה של רימה

   

  מה החשיבות של הדברת רימות זבובים?

  רימות הן בעצם שלב הזחל של חרקים רבים המצויים באזורי מגורים. לרוב, רימות בסביבות עירוניות יהיו של זבוב הבית. הרימות בעלות מבנה גוף שמנמן ובצבע לבן או אפרפר. במהלך חודשי הקיץ, נמשכים הזבובים למצבורי אשפה שמתחממים בשמש ומפיצה ריח רע. לכן המוקדים המרכזיים בהם לרוב יבחר זבוב הבית להטיל ביצים יהיו פחי האשפה או באזורים בהם קיימות הפרשות בעלי חיים. בכל סבב הטלה, עשויות להתווסף עד כ-150 ביצים מהן יבקעו רימות חדשות. למרות שאין עדויות ממשיות לסיכון בריאותי שנגרם מרימות זבובים, חשוב לטפל במפגע במהרה ולהיעזר בשירותי הדברת רימות משתי סיבות עיקריות:

  1. ראשית, מדובר במפגע אסתטי שעשוי להפוך את השימוש במטבח, במזווה ובאזורים אחרים בבית לבלתי נסבל. 

  2. שנית, רימות לא נשארות רימות. כל אחת מהן תתפתח בסופו של דבר לזבוב בוגר שמגיע אל מקורות המזון שלנו ומפיץ מחלות.

  כדי לחדד את הדברים – הזבובים שיוצא לכם לראות מעופפים בחדרי הבית, מהווים רק כחמישית מאוכלוסיית הזבובים המלאה בבית שלכם. כל השאר, חיים כרימות. מכיוון שמרימות קל בהרבה להיפטר, חשוב לייעד פתרון במהירות לפני שתמצאו את עצמכם מתמודדים עם מכת זבובים בבית.

  כאן אנחנו נכנסים לתמונה. המדבירים שלנו מחזיקים ברישיון הדברה תקף, הם בעלי ניסיון נרחב בתחום ההדברה ועברו הכשרה מקיפה כדי לספק לכם פתרונות מתקדמים לטיפול במפגעי מזיקים. כל החומרים בהם נעשה שימוש מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. כדי לאפשר לכם ליהנות משירות ברמה הגבוהה ביותר, אנו מבצעים הדברות 24 שעות ביממה לכל מפגע עם מחירים הוגנים ושירות אדיב.

   

  האם רימות מסוכנות איכשהו לאדם?

  הרימות לא מסוכנות לאדם. הן לא מעבירות מחלות, אינן רעילות, והימצאותן לא גורמת לתופעות אלרגיות כמו מזיקים אחרים. בכמויות גדולות, זחלים לבנים קטנים בבית עלולים ליצור ריח לא נעים. הם גם גורמים מן הסתם להופעתם של זבובים בהמשך, שעלולים להיות מטרד בפני עצמם. מאחר שהרימות נמצאות בעיקר במקומות שבהם יש ריקבון, המקור שמשך אותן עלול להיות בעצמו גורם מסכן במחלות.

   

  איך להרוג רימות זבובים באופן יעיל?

  רוב שירותי ההדברה יוכלו לטפל בהתפשטות חרקים נפוצים, אבל כדי לספק מענה לבעיה ייחודית כמו רימות זבובים, חשוב להיעזר במומחים שיודעים איך להרוג רימות זבובים. כשזה מגיע לרימות זבובים, חשוב שנפעל במהירות. מהרגע שבוקעות הרימות, יש לנו חלון הזדמנויות של שבוע-שלושה שבועות לפני שהרימות יתפתחו לזבובים. בשלב הראשוני ביותר, לפני שנחליט איך להרוג רימות ולמנוע מהתופעה לחזור, חשוב שנבצע כמה צעדים שיאפשרו להדברה להיות יעילה יותר ותימנע התפשטות חדשה. 

  חשוב לוודא כי אין מקורות רטיבות בסביבת הבית. שלוליות, הצטברות נוזלים במצבורי אשפה ולשלשת בעלי חיים הם המקור העיקרי למשיכת זבובים. חשוב שנייבש כל מקור לרטיבות ונכסה את פחי האשפה. זבובים שלא יצליחו למצוא בסביבתם הצטברות רטיבות ממקורות אורגניים, יחפשו מקום אחר להטיל בו ביצים. לאחר שטיפלנו בסביבת הבית וסיפקנו הכנה מתאימה, כבר פתרנו את הבעיה מהשורש. כי התשובה הנכונה ביותר לשאלה איך להיפטר מרימות היא: לדאוג שלא יגיעו מלכתחילה.

   

  ככה נראות רימות זבובים בבית

  רימות זבובים

   

  איך למנוע רימות בבית?

  יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי למנוע את הופעתן של הרימות ברחבי הבית:

  שמרו על בית נקי ומסודר – נקו את הבית באופן קבוע, זרקו את הזבל כשהפח מתמלא או מדי יום ואחסנו שאריות מזון בתוך קופסאות אטומות ובמקרר.

  השתמשו בפח אטום – רכשו פח עם מכסה שימנע מזבובים להטיל בתוכו ביצים.

  תקנו נזילות – תולעי ריקבון עלולות להופיע גם בעקבות לחות גבוה באזורים מסוימים.

  התקינו רשתות על החלונות – הן יסייעו למנוע מזבובים לחדור לביתכם ולהטיל בתוכו ביצים.

  הזמינו מדביר לטיפול בזבובים – אם אתם לא מצליחים לסלק את הזבובים, מומלץ להדביר אותם.

   

  איך למנוע רימות בפח אשפה?

  מאחר שפח האשפה הוא המקום העיקרי שבו תיתקלו ברימות, החלטנו לתת לכם כמה עצות שיעזרו לכם למנוע את המקרה הזה בעתיד. אחרי שתזמינו הדברה, ודאו להקפיד על הכללים הבאים כדי שלא יהיו לכם בשנית תולעים בפח אשפה:

  √ השקיעו בפח אשפה עם מכסה, ועדיף כזה שנסגר באופן אוטומטי כך שלא תשכחו את הפח פתוח לעולם.

  √ אל תזרקו זבל ישירות לתוך הפח, אלא רפדו אותו בשקית זבל, שתעזור לשמור עליו נקי. כדי למנוע טפטוף נוזלים בתוך הפח, רפדו את תחתיתו בשקית נוספת והיפטרו ממנה במידת הצורך כשהיא מתלכלכת.

  √ צפו את הפח עם שמן אתרי מנטה או עלי דפנה. זה יעזור לדחות את הזבובים שרוצים להטיל שם ביצים. תוכלו לרסס או למרוח שמן מדולל במים, וכדאי לעשות זאת בצד החיצוני והפנימי של הפח.

  √ הניחו שקיות סיליקה קטנות (אלו שמגיעות עם נעליים חדשות) בתוך הפח. הסיליקה סופחת לחות שמושכת רימות.

   

  האם הגיוני לראות תולעים קטנות לבנות בבית?

  ספק שרימות הזבובים יסתובבו לכם בין הרגליים בבית, מכיוון שהן יישארו בלעדית במקום שבו הזבובה הטילה אותם – בדרך כלל בתוך פח האשפה. עם זאת, בשלב מסוים הרימות יצאו מהפח ויחפשו מקום להתפתח בו לשלב הבא בגלגול שלהן, ואז יתכן שתראו תולעים סוררות ברחבי הבית שמנסות למצוא מקום מוגן להפוך בו לגולם.

  סתם לידיעה – ככל שהרימה אכלה יותר, כך היא תצא מהגולם כזבוב גדול יותר, לכן אם אתם רואים אצלכם בבית זבובים ענקיים, זה סימן לכך שהזחלים אוכלים אצלכם טוב טוב ושעליכם למצוא את מקור המזון שלהם ולטפל בו. נוכל לעזור לכם לאתר אותו כשנגיע אליכם לצורך ההדברה – ללא תשלום נוסף!

   

  כל השיטות להיפטר מתולעים לבנות בבית

  כדי להבטיח פתרון מקיף לבעיה, חשוב שנתקוף את הבעיה במספר חזיתות במקביל.

  במידה וקיים בסביבת הבית משק חי, כמו רפתות או לולים למשל, או סביבה אחרת של בעלי חיים כמו מלונות כלבים וכו', חשוב שנכוון פתרון לסביבה. יש צורך למצוא פתרון סגור ויבש יותר להפרשות בעלי החיים. לאחר מכן, נשלב ריסוס על משטחים עם מעכבי גדילת חרקים ופיזור גרגירי רעל בריכוזי הרימות המפוזרים בשטח. אם תפסנו את המפגע בזמן, לא נזדקק לפתרונות לזבובים בוגרים.

  בנוסף, מומלץ לפזר בשטח מלכודות כפתרון משלים וכדי לספק מענה חלקי לזבובים בוגרים שעלולים היו להתפתח מתוך תולעים לבנות בבית. 

  אם עצם המילה "רימה" מעבירה בכם צמרמורת, כנראה שאתם בחברה טובה. התפשטות של הזחלים החלקים והלבנבנים בבית מעוררת בדיירים רבים גועל ואי נוחות. חודשי הקיץ הם תקופה פוטנציאלית להתפשטות התופעה. כדי להיפטר מהמפגע התברואתי במהירות וביעילות, צוות הדברה סנטר מזמין אתכם להיעזר בשירותי הדברת רימות שיספקו לכם מענה מקצועי.

   

  הדברת רימות לבנות בבית

  רימות לבנות בבית

   

  עשה ואל תעשה נגד הרימות

  עשה:

  1. זהו את מקור הבעיה: בדקו מאיפה מגיעות הרימות והיפטרו מהמקור שמושך אותן. זה יכול להיות מזון רקוב, פגר של בעל חיים או כל מקור אחר של ריקבון אורגני.

  2. נקו את האזור שבו מצאתם רימות: נקו את אזור הרימות עם מים חמים וסבון כדי לחסל את הרימות שמצאתם.

  3. הדבירו את הבית: רימות עלולות להוות בעיה שחוזרת על עצמה, וכדי להיפטר מהן ביעילות צריך להדביר אותן.

  4. שמרו על בית נקי: ככל שהבית שלכם יהיה נקי יותר, כך תוכלו לצפות לפחות זבובים ורימות.

  אל תעשה:

  1. אל תנסו להיפטר מהרימות עם הידיים: סביר להניח שיש כמות גדולה של רימות ממה שאתם יכולים להתמודד איתה באופן ידני.

  2. אל תתעלמו מהבעיה: אם מצאתם רימות בתוך הבית, טפלו בבעיה בהקדם כדי למנוע את החמרתה.

  3. אל תשאירו מזון חשוף: גם אם המזון אינו רקוב, זבובים עדיין יכולים להימשך אליו ולהטיל בו ביצים.

   

  תהליך הדברת רימות בבית מגורים

  כשזה מגיע לבתי מגורים, הפתרונות משתנים. מדביר מומלץ שיגיע אליכם מטעם חברת הדברה מובילה ומומלצת כדי לבצע הדברת רימות יעזור לכם בשלב הראשוני ביותר לאתר את מקור ההתפשטות וירסס אותם כדי לעצור את מקור ההתפשטות לפני שייגש לכל מוקד אחר. בשלב הבא, יבצע מדביר רימות זבובים של חברתנו ריסוס בחומרי קטילה משולבים שמכילים חומרים שמושכים זבובים ורימות באזורי חוץ במרחק מבית המגורים. כך יימשך המפגע וייקטל על ידי הרעל מחוץ לבית. זהו שלב יעיל מאוד במקרים בהם נדרשת הדברת רימות במרפסת או בסביבת החצר, למשל.

  לבסוף, אחרי שסיימנו לבצע הדברת רימות בבית, נפזר מלכודות מחוץ לבית באזורי החצר והמרפסות. מטרת המלכודות היא למנוע כניסה של זבובים בוגרים שהתפתחו בבית או מבחוץ שיוכלו להטיל ביצים נוספות או לפזר זיהומים בבית.

  שימו לב כי הדברת רימות זבובים בעזרת תכשירים שמיועדים לקהל הרחב אינה יעילה ועלולה לגרום לתוצאות לא רצויות ולהחמרת הבעיה.

   

  באילו תכשירי ריסוס נגד רימות נשתמש?

  ישנם חומרים רבים בהם נעשה שימוש בתהליך של הדברת רימות שיכולים להיות יעילים לבית המגורים. לרוב, החומרים היעילים ביותר הם מסוג IGR – חומרים מעכבי גדילה. אלו יעצרו את התפתחות הרימות ויאפשרו לנו להבטיח שחומרי ריסוס נגד רימות שנפזר כמו נפורקס והדומים להם, יפטרו את הבעיה בצורה מקיפה.

   

  אנו מציעים עבור הדברת רימות מחיר חסר תקדים

  הדברה סנטר מחויבים למקצועיות בלתי מתפשרת ולמענה מקיף וסופי לבעיית הרימות בבית המגורים שלכם. רוצים לדעת כמה עולה הדברת רימות אצלנו? אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר ואחד מנציגינו יספק לכם מענה מהיר ומקצועי. לצד השירות האדיב, מצפה לכם לכל הדברת רימות מחיר משתלם ששווה להכיר! אז כמה עולה הדברה דרכנו? החל מ-250 שקלים בלבד!

   

  לסיכום – אם יש רימות בבית מה עושים?

  עד עכשיו כבר הבנתם את כל מה שצריך לדעת על הרימות, אך בקצרה נסכם שהדרך היחידה להיפטר מהן ומהזבובים שהביאו אותן לצמיתות היא על ידי הדברה מקצועית. זה לא יקר בכלל ויכול לחסוך לכם הרבה כאבי ראש בניסיון להתמודד עם הרימות. טיפול ברימות בבית באופן מקצועי יהווה את קו ההגנה הטוב ביותר שיש נגד המזיקים האלה, וכל עוד תשמרו על ניקיון בבית, לא תצטרכו להתמודד שוב עם הבעיה הזו.

  אם יש לכם עוד שאלות או תהיות בנוגע לנושא זה או כל נושא אחר שקשור להדברה, אתם מוזמנים להרים אלינו טלפון ונשמח לענות על כל שאלה. תקבלו מאיתנו ייעוץ בחינם מה לעשות עוד לפני שאנחנו מגיעים וגם מה לעשות אחרי ההדברה, וכמובן שכבר באותה שיחת טלפון תוכלו לקבל הצעת מחיר מדויקת לשירותי ההדברה שלנו – ללא התחייבות.

   

  שאלות ותשובות שכדאי לדעת

  מה זה רימה?

  הרימה היא זחל של זבוב. היא בוקעת מהביצה בצורת זחל ואט אט מתפתחת לכדי זבוב בוגר.

  איך מונעים מרימות להופיע ברחבי הבית?

  שמרו על בית נקי, סגרו את פחי האשפה היטב, כסו או אחסנו במקרר שאריות מזון, תקנו נזילות, התקינו רשתות לחלונות והזמינו הדברה באופן קבוע אם הבעיה חוזרת על עצמה.

  איך נפטרים מהרימות?

  יש להיפטר קודם כל מהמקור שמשך אותן, לנקות היטב את האזור וליישם חומרי הדברה שיסייעו להיפטר מהן וכן מהזבובים שהביאו אותן.

  האם רימות מעבירות מחלות?

  הרימות עצמן לא מעבירות מחלות, אך מאחר שהן ניזונות מריקבון, יתכן שאותו מקור יסכן אתכם בחשיפה למחוללי מחלות.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח