ייעוץ חינם

055-970-5872

חיפושית הטבק

הדברת חיפושית הטבק עם הצלחה מובטחת

חיפושית הטבק, כפי שאפשר להבין משמה, נמצאת בטבק, אך לא רק. היא עלולה לזהם גם מזונות שונים ובמיוחד קמח, דגני בוקר, תבלינים, אגוזים, פיצוחים, פסטות ועוד. מקום נוסף שבו עלול להימצא החרק הזעיר הוא המיטות שלנו. אם סוג זה של חיפושית הגיע גם אליכם הביתה, הדרך הנכונה לטפל בו היא בעזרת מדבירים מנוסים – המומחים של הדברה סנטר יעזרו לכם להיפטר מהחרק במהירות ויבצעו הדברת חיפושית הטבק באחריות, במחיר נמוך ובעיקר ב-100% הצלחה.

 

טיפול נגד חיפושיות הטבק עם 100% הצלחה
ריסוס נגד חיפושיות מחיר החל מ-250 ש"ח
הרחקת חיפושיות מחדר שינה, מיטה, בית קפה, מסעדה ועוד

אחריות על כל הדברה בכתב!
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת חיפושית הטבק עם ריסוס

למה חיפושיות הטבק הגיעו דווקא אליכם?

תהיתם למה החיפושית הזו החליטה לנפוש דווקא בבית שלכם? סביר להניח שזה אחד או כמה מהגורמים הבאים:

אוכל טעים ומזין: החיפושית הזו נמצאת תמיד בחיפוש אחר מזון, ואמנם היא נמשכת בעיקר למוצרי טבק, אך אין לה בעיה לאכול גם תבלינים יבשים או חליטות תה.

לחות בשפע: אתם אולי לא כל כך אוהבים סביבה לחה ודביקה, אך חיפושית הטבק כן, וככל שרמת הלחות גבוהה יותר בבית שלכם, כך תוכלו לצפות לראות שם יותר חיפושיות שכאלה וחרקים רבים נוספים.

חום נעים: גם בחורף החיפושית הזו עלולה לצוץ בביתכם, וזאת אם היא תגלה שחם ונעים לה בו הרבה יותר מאשר בחוץ.

 

מחזור חיים חיפושית הטבק

 

למה חשוב להזמין הדברת חיפושית הטבק בהקדם האפשרי?

בטבע חיפושית הטבק חיה באזורים טרופיים. לארץ היא הגיעה דרך סחורה לא איכותית שלא נבדקה כהלכה. קצב הריבוי המהיר של החיפושית – כל נקבה מטילה כ-100 ביצים, ובתוך חודשיים הן עוברות את כל הגלגולים הנדרשים כדי להפוך לחיפושיות בוגרות – גורם לכך שיש לה פוטנציאל נזק גדול במיוחד, ולכן חשובה התגובה המידית.

הדברת חיפושיות כוללת טיפול בכל גלגולי החיים שלהן:

1. ביצים – צבען לבן וגודלן פחות מחצי מילימטר.

2. זחלים – שהגוון שלהם הוא לבנבן או צהבהב.

3. גלמים – לבנים, נמצאים בתוך מטווה דקיק.

4. בוגרים – צבעם אדמדם-חום, הם מכוסים בשערות אפורות דקות והגודל שלהם הוא כ-2-3 מ"מ.

עוד סיבה טובה לבצע הדברה מקצועית היא שחיפושיות הטבק מצליחות לחדור לאריזות קרטון, נייר ואפילו פלסטיק בעובי של מילימטר. עובדה זו, בשילוב כושר התעופה שלהן, עלול להוביל אותן למזונות רבים – ולנזק כספי חמור.

ככה נראית חיפושית הטבק

זיהוי חיפושית הטבק

 

מציאת המקור – איפה לחפש את החיפושית?

מוכנים לשחק מחבואים? אין צורך לספור עד 100 – אתם יכולים להתחיל לחפש את החיפושית הזו כבר עכשיו, וסביר להניח שהיא תסתתר באחד או כמה מהמקומות הבאים:

מוצרי טבק: המקום הראשון והעיקרי שבו אתם צריכים לחפש הוא המקום שבו אתם מאחסנים מוצרי טבק, ביניהם סיגריות, טבק לגלגול, סיגרים וכדומה. זה החטיף האהוב על חיפושיות הטבק.

ארונות המטבח: כאמור, החיפושיות האלה יכולות לאכול גם תבלינים ותה, אז חפשו בארונות שבהם אתם מאחסנים אותם במטבח ובפרט בתוך אריזות התבלינים ועל שקיות התה.

מדפים וספריות: לעיתים החיפושית הזו נוטה להימצא בין דפי ספרים, אך לא תמיד. שווה בכל זאת לחפש גם שם, במיוחד אם רמת הלחות בבית גבוהה יחסית.

חריצים ופתחים: חפשו בעיקר בתוך חריצים שקיימים בארונות המטבח, אך גם במשקופים ובקירות ואפילו בחריצים שבין כריות הספה.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  באילו מקרים עלולה להימצא חיפושית הטבק במיטה?

  מקום המחיה העיקרי של חיפושיות הטבק הוא במטבח, ובאופן דומה הן עלולות להתנחל בבתי עסק בענף המזון (מסעדות, בתי קפה, סופרים, מפעלים, מכולות ועוד). בנוסף הן עלולות להגיע גם לחדר השינה – בפרט אפשר למצוא חיפושית טבק במיטה כשיש מצעים ממשי או מקטיפה.

  בחלק מהמקרים המראה של החיפושיות הללו שונה מהמראה של החיפושיות שאפשר בדרך כלל למצוא במטבח. על מנת לוודא האם אכן מדובר על חיפושית הטבק חיפושית הטבק בחדר שינה או שמא זהו חרק אחר, תוכלו לשלוח לנו תמונה, ואנחנו נספק את התשובה ואת הפתרון המתאים לבעיה.

  חיפושית הטבק בחדר שינה

  חיפושית הטבק בחדר שינה

   

  חיפושית הטבק טיפול – כל הדרכים היעילות

  השיטה העיקרית לטפל בבעיית חיפושיות הטבק היא ריסוס יסודי. לקראת הריסוס תקבלו הנחיות מדויקות מהמדבירים, כשבין השאר חובה להיפטר מכל אריזות המזון הנגועות ולוודא שהן מושלכות לפח אשפה מחוץ לבית או לעסק. הצוות המקצועי יעבור גם על אריזות המזון האחרות כדי לבחון את המצב שלהן. לפני הריסוס יש להרחיק את אריזות המזון מהחלל שבו מתבצעת הדברת מזיקים כדי לא להזיק למזונות השונים.

  במקומות שבהם לא ניתן להגן על המזון – ובפרט עסקים בענף – אנו מציעים טיפול אחר במפגע: איוד. פעולת האיוד מבוססת על גז שפוגע בחיפושיות הטבק מבלי להזיק למזון. הטיפול אמנם נמשך זמן רב יותר, אבל התועלת הכלכלית הופכת את האופציה הזו לכדאית.

   

  איך עובדת מלכודת חיפושית הטבק?

  דרך נוספת להיאבק בחרק הבעייתי ללא ריסוס היא באמצעות מלכודות. מלכודות נגד חיפושית הטבק מבוססות על פרומונים – מולקולות שמשפיעות על ההתנהגות באמצעות ריח. במקרה הספציפי הזה, המלכודות מושכות אליהן את החיפושיות ובכך מונעות מהן להגיע למזון וכן להתרבות. ניתן להציב מלכודות על הרצפה ו/או בארונות, בהתאם למקומות שבהם התגלו חיפושיות הטבק ולפי הכמות שלהן.

  בכל מקרה מומלץ להזמין מדבירים שיודעים איך להיפטר מחיפושית הטבק אחת ולתמיד. בדרך זו ההמלצה שתקבלו לגבי שיטת הפעולה תהיה המתאימה ביותר לנסיבות הספציפיות ולכן האפקטיבית ביותר.

   

  הנזקים שעושה חיפושית הטבק

  נזק למוצרי טבק: החיפושית הזו יכולה להימצא באריזות סיגרים, סיגריות וטבק, והיא ניזונה מהטבק, מפחיתה מהנפח שלו ופוגעת מאוד באיכותו.

  נזק למזון: מעבר לטבק, החיפושית הזו עלולה להימצא גם באריזות דגנים, אוכל של בעלי חיים, פירות יבשים ותבלינים. היא מזהמת את המזון והופכת אותו ללא אכיל.

   

  האם חיפושית הטבק עוקצת

  מצאתם את החיפושיות ולפתע תקף אתכם דחף עז להתגרד? אתם יכולים להירגע – זו סתם השפעה פסיכולוגית שצצה אצלכם ברגע שבו נתקלתם במזיקים. החיפושית הזו לא עוקצת ולא מחפשת בכלל להתקרב אליכם, אך מומלץ להיות ערים ולוודא שלא מדובר בפשפשי מיטה, מכיוון שהם בהחלט יכולים לעקוץ ואתם עלולים לטעות לחשוב שזו חיפושית הטבק.

   

  איך למנוע את חיפושית הטבק?

  1. אם מדובר בבית עסק, מומלץ לשמור על רמת לחות נמוכה בעזרת סופחי לחות.

  2. כדאי גם לשמור על טמפרטורה נמוכה בבית העסק כדי לצמצם את יכולתה של החיפושית להתרבות.

  3. בבית אחסנו מוצרי מזון וטבק באריזות אטומות כך שהחיפושית לא תוכל לחדור אליהם.

  4. אם מצאתם אריזות טבק או מזון נגועות, היפטרו מהם באופן מידי, לפני שהחיפושיות יגיעו למוצרים אחרים.

   

  איך להיפטר מחיפושית הטבק בעזרת הקפאה?

  1. אחסנו את פריטי המזון או הטבק הנגועים בתוך אריזה אטומה לחלוטין, כך שלא תוכל לחדור אליה לחות.

  2. הכניסו את האריזה למקפיא בטמפרטורה של לפחות 18- מעלות – ככל שקר יותר, כך טוב יותר.

  3. השאירו את האריזה במקפיא למשך שבוע.

  4. הוציאו את האריזה ותנו לה להפשיר בטמפרטורת החדר – זה ייקח כמה שעות.

  5. בדקו שהמוצר נקי מחיפושיות חיות ונקו אותו מחיפושיות וזחלים מתים.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח