הדברת נדלים

תוכן עניינים

הדברת נדלים – כולל טיפול בנדל ארסי בבית!

את הנדל רובכם מכירים בשם "מרבה רגליים" – שם כללי המתאר מחלקת בעלי חיים במערכת גדולה יותר המכונה "פרוקי רגליים". הנדלים עלולים להיות מסוכנים וארסיים, ולכן ברגע שבו אתם מבחינים בנדל בשטח הבית, כדאי להזמין שירות הדברת נדלים מקצועי לגינה או לבית.

לפני שאתם מזמינים את המדביר, צריך עם זאת לוודא שמדובר בבעל מקצוע בעל ניסיון המחזיק ברישיון הדברה מתאים ושמשתמש בחומרים שאושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה. מדביר שכזה יביא לסיום מוצלח של שהות הנדלים בשטח הבית. המדביר המקצועי יעשה זאת באמצעות חומרי הדברה על בסיס סינתטי או צמחי, שאינם מפיצים ריחות לא נעימים.

המחיר לביצוע ההדברה משתנה ותלוי בגודל השטח המטופל וברמת הנגיעות והתפשטות הנדלים בקרקע; שטח גדול יותר והתפשטות גדולה יותר תעלה את מחיר הטיפול. טווח המחירים להדברת נדלים נע בין 200 ל-600 שקלים. 

 

✔️ הזמינו הדברת נדלים בבית או בגינה
✔️ ריסוס נגד נדלים מחיר החל מ-200 ש"ח
✔️ הרחקת נדלים בשיטת הדברה ירוקה
✔️ מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
✔️
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

 

הדברת נדלים

 

סוגים של מרבה רגליים ואיך לזהות אותם

הסוג העיקרי שתיתקלו בו הוא רב-רגל שחור, ותמצאו אותו בעיקר ליד רקבובית, משום שממנה הוא ניזון, אך גם ליד צמחים באופן כללי. צבעו של מרבה רגליים שחור הוא שחור או חום, ובארץ הוא מצוי באזורים הרריים. מדובר במרבה רגליים מהסוג הגדול ביותר, והוא שייך למשפחה של הרב-רגל האפריקאי – מהמינים הגדולים ביותר של מרבי הרגליים.

מרבה רגליים זה פעיל בלילה בעיקר ושוכן תחת אבנים וסלעים ובמקומות לחים. מין זה ייחודי בכך שניתן לאתר אותו גם במקומות יבשים, כמו למשל בקעת הירדן. בשטחים עירוניים תמצאו את הסוג הזה בחצר ובקירות. בזמן סכנה ובמנוחה נוהג מרבה הרגליים השחור להתגלגל לצורת ספיראלה. בעת פגיעה בגופו, מפריש מרבה הרגליים חומר רעיל עם ריח דוחה הכולל חומצה ציאנית. הוא ניזון מהצומח ומשך חייו כ-11-9 שנים.

 

ליצירת קשר השאירו פרטים

 

מצאתם מרבה רגליים בבית – מה עושים?

הדבר הראשון והחשוב ביותר – אל תילחצו. כל עוד לא תתקרבו לנדל, אין סיבה שייגרם לכם או לילדיכם נזק. עם זאת, אם זיהיתם מרבה רגליים בבית או בגינה חשוב שתפעלו במהירות האפשרית. במקרה שמניחים למרבי רגליים להתרבות, הם יוצרים מושבה שקשה ויקר יותר להדביר. חבל לסבול סתם מהנוכחות של נדלים בבית, לכן כאשר אתם רואים אותם, הזמינו חברת הדברה עם ניסיון לקבלת סיוע מקצועי.

לנדלים יש מראה שעלול להבהיל והוא גם די דוחה, אבל זכרו שרובם אינם מסוכנים או ארסיים. עם זאת, לא לכולם יש את הידע לזהות מהו מרבה רגליים ארסי ומהו מרבה רגליים שאינו מסוכן לנו. כך או אחרת, נדרש טיפול יסודי ומהיר בהדברה כדי להרחיק את הנדלים מהבית.

נדל ארסי בבית 

נדל ארסי בבית

 

איך להרחיק נדלים מהבית ללא עזרה מקצועית?

מה עושים כדי להימנע מראש מביקור לא רצוי של נדלים באזורכם? ברוב המקרים, ניתן למנוע אפשרות כזו על ידי ניכוש העשבים בחצר וניקיונה מאבנים, כיוון שנדלים אוהבים להסתתר תחת אבנים ובין צמחייה גבוהה. עם זאת, כדאי גם לחסום פתחים שקיימים בין הבית לחצר. עכשיו כשגיליתם איך להרחיק נדלים מהבית, אתם מבינים שפעולות פשוטות שכאלו יכולים לחסוך מכם צורך להזמין מדביר וגם מפחיתות את הסכנה להיתקל בנדלים ארסיים למיניהם.

איך להרחיק נדלים חוץ מניכוש? דבר שחשוב מאוד לעשות לשם כך הוא לשמור על רצפה יבשה ובית נקי, כיוון שסביבה לחה מזמינה מרבי רגליים. כדאי לייבש היטב אחרי הניקוי, וזה כולל מרתפים, ארונות וחדרים שעלולים לסבול מלחות יותר מחדרים אחרים, למשל אמבטיה, שירותים. הימנעות בשימוש במכשירי אדים, ואוורור חדרי המקלחת יסייע בהשארת החדר יבש לאחר מקלחת חמה. גם פיזור שקיות סיליקה ג'ל באזורים הנוטים לספוג לחות עשוי לעזור, למשל בארונות.

אפשר גם להשתמש בפלפל קאיין – לפזר אותו במקומות דרכם נדלים נכנסים אל הבית – מבחוץ ומבפנים. עם זאת, לא כדאי להשתמש בשיטה זו אם יש לכם חיות מחמד, שכן הן עשויות לסבול מגירויים עקב הרחת הפלפל.

 

איך להרוג נדל ארסי באופן עצמאי?

נדל חדר לבית? ייתכן שהגיעו איתו "חברים" שעוד לא הספקתם לאתר. האם אתם יכולים לנסות לחסל מזיקים? איך נפטרים מנדלים באמת? מלבד הניסיון לדרוך על הנדל ולמחוץ אותו (דרך שאולי לא תתאים לכל אחד), תוכלו לנסות ללכוד את הזוחל בצנצנת עם מכסה. אפשר גם להציב מלכודות דבק בסביבה המשמשות בדרך כלל ללכידת עכברים.

איך להרוג נדל ארסי? האם כדאי לנסות בכלל? לא תמיד – ובעיקר כאשר מדובר בנדל ארסי ומסוכן כנדל שחור, ולאו דווקא מסיבה של סכנה לכם או לחיות המחמד שלכם; נדלים מסייעים בהרחקת חרקים ומזיקים שונים (ג'וקים, עש, זבובים, טרמיטים), ובנוסף, הם אינם מזיקים לעץ או מעבירים מחלות. נדלים לרוב מבקשים לצוד חרקים כדי להזין את עצמם.

 

הדברת נדלים בבית ובחצר – למה זה חשוב?

ראשית יש לציין את העובדה שכל אחד יכול לטעות בזיהוי, ולהיתקל בנדל ארסי מבלי להבין שהוא כזה. לכן מומלץ שלא לקחת את הסיכון, ובמקום לנסות להתמודד איתו לבד, להזמין שירותי הדברת נדלים ממדבירים מומלצים. המדבירים לא רק מסייעים לחסל את הנדלים הקיימים, אלא גם עושים פעולות שמשמשות לצורך מניעת נדלים.

זכרו שאין צורך להיבהל, ואם ראיתם נדלים בחצר או בגינה – זה לא סוף העולם. הדברת נדלים מקצועית בבית או בגינה תסייע להיפטר מהם – בעיקר בקיץ, אבל גם בעונות אחרות של השנה. מצאתם נדלים בדירה? עברתם לדירה חדשה ואיתרתם בה מרבה רגליים שגרם לכם לשאול את עצמכם איך מדבירים נדלים? הרימו אלינו טלפון כבר עכשיו ואנחנו נספק לכם ייעוץ בחינם ונגיע תוך פחות משעה להדברת הנדלים.

רצוי לבחור מדביר נדלים מומלץ העושה שימוש בחומרים איכותיים, יעילים וידידותיים לסביבה, עם רמת רעילות נמוכה. על תהליך ההדברה להתחשב בסביבה ובבריאות הסובבים (דיירי הבית, חיות מחמד) ולאפשר פתרון יעיל, ירוק ושפותר את בעיית הנדלים לאורך זמן.

 

השיטה המקצועית: ריסוס נגד נדלים

מקרים רבים ניתן להדביר מזיקים עם חומרים אורגניים או אפילו בעזרת הדברה ירוקה ללא רעלים, אולם הדברת נדלים צריכה להיעשות בעזרת ריסוס, ואין למעשה דרך אחרת להיפטר מהמזיקים האלה. ריסוס נגד נדלים מאפשר פיתרון לתקופה ממושכת אם הוא נעשה כראוי, וחשוב במיוחד לרסס בעיקר את הגדר או החומה המקיפות את הבית, כמו גם את חצר הבית, בעזרת חומר המיועד באופן פרטני להדברת נדלים. מכת נדלים היא לא משהו שצריך לחשוש ממנו, אותם את העבודה כדאי להשאיר למדביר נדלים מקצועי.

תוכן עניינים

צור קשר

חדש באתר

אזורי שירות

לקוחות ממליצים