ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת נדלים

הדברת נדלים – כולל טיפול בנדל ארסי בבית!

את הנדל רובכם מכירים בשם "מרבה רגליים" – שם כללי המתאר מחלקת בעלי חיים במערכת גדולה יותר המכונה "פרוקי רגליים". הנדלים עלולים להיות מסוכנים וארסיים, ולכן ברגע שבו אתם מבחינים בנדל בשטח הבית, כדאי להזמין שירות הדברת נדלים מקצועי לגינה או לבית.

לפני שאתם מזמינים את המדביר, צריך עם זאת לוודא שמדובר בבעל מקצוע בעל ניסיון המחזיק ברישיון הדברה מתאים ושמשתמש בחומרים שאושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה. מדביר שכזה יביא לסיום מוצלח של שהות הנדלים בשטח הבית. המדביר המקצועי יעשה זאת באמצעות חומרי הדברה על בסיס סינתטי או צמחי, שאינם מפיצים ריחות לא נעימים.

המחיר לביצוע ההדברה משתנה ותלוי בגודל השטח המטופל וברמת הנגיעות והתפשטות הנדלים בקרקע; שטח גדול יותר והתפשטות גדולה יותר תעלה את מחיר הטיפול. טווח המחירים להדברת נדלים נע בין 250 ל-600 שקלים. 

 

הזמינו הדברת נדלים בבית או בגינה
ריסוס נגד נדלים מחיר החל מ-250 ש"ח
הרחקת נדלים בשיטת הדברה ירוקה
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת נדלים

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  סוגים של מרבה רגליים ואיך לזהות אותם

  הסוג העיקרי שתיתקלו בו הוא רב-רגל שחור, ותמצאו אותו בעיקר ליד רקבובית, משום שממנה הוא ניזון, אך גם ליד צמחים באופן כללי. צבעו של מרבה רגליים שחור הוא שחור או חום, ובארץ הוא מצוי באזורים הרריים. מדובר במרבה רגליים מהסוג הגדול ביותר, והוא שייך למשפחה של הרב-רגל האפריקאי – מהמינים הגדולים ביותר של מרבי הרגליים.

  מרבה רגליים זה פעיל בלילה בעיקר ושוכן תחת אבנים וסלעים ובמקומות לחים. מין זה ייחודי בכך שניתן לאתר אותו גם במקומות יבשים, כמו למשל בקעת הירדן. בשטחים עירוניים תמצאו את הסוג הזה בחצר ובקירות. בזמן סכנה ובמנוחה נוהג מרבה הרגליים השחור להתגלגל לצורת ספיראלה. בעת פגיעה בגופו, מפריש מרבה הרגליים חומר רעיל עם ריח דוחה הכולל חומצה ציאנית. הוא ניזון מהצומח ומשך חייו כ-11-9 שנים.

   

  מרבה רגליים צהוב בחצר

   

  סימנים לזיהוי סוגי מרבה רגליים בישראל

  אין הרבה סוגי נדלים במדינתנו הקטנה, ולכן קל מאוד להבדיל ביניהם ולזהות באיזה נדל נתקלתם. הטריק הוא לעשות את זה מרחוק, מכיוון שהם כולם ארסיים. עם זאת שימו לב שהעובדה שנדל מסוים ארסי לאו דווקא מעידה על היותו מסוכן, זאת למעט במקרה של נדל שחור ארוך או צהוב עם פסים שחורים. חדירת הארס לגוף כמובן אינה נעימה בשום צורה, אך רק אחד מבין ארבעת הנדלים הישראליים הוא אכן ארסי ומסוכן.

  סוגי נדלים בישראל איך נראה הנדל? האם הארס של הנדל מסוכן?
  רבנדל שחור / צהוב

  תמצאו אותו במישור החוף, מדבר יהודה, בערבה ובירושלים.

  הנדל הזה גדול יותר מכל שאר הנדלים הישראלים, והרגליים שלו הן בצבע כתום או צהוב. יתכן שצבעו יהיה שחור, אולם הוא יכול להיות גם צהוב עם פסים שחורים. רבנדל ארסי נחשב למסוכן מאוד, והארס שלו עלול לגרום לחום ולהקאות.
  אצנדל

  תמצאו אוו באזור הגולן, הגליל העליון והרי ירושלים, בדרך כלל בתוך הבית.

  זהו נדל צהוב – אפור קטן שקל לזהות בזכות 3 הפסים השחורים שעוברים על גופו. אם תצליחו לספור את רגליו, תזהו שיש לו 15 זוגות רגליים. לא
  נדל שונה פרקים

  תמצאו אותו בסביבת ים המלח, אגם הכנרת, ירושלים, הגליל, מדבר יהודה, החרמון והנגב. הוא מסתתר מתחת לעלי שלכת.

  הנדל הזה מגיע בשלל צבעים, אולם הוא תמיד בהיר ודק. לא
  קטנדל

  תמצאו אותו באזור הגליל, הכרמל, החרמון, ים המלח, עמק יזרעאל והנגב. הוא רגיש מאוד לאור, ולכן מסתתר במקומות חשוכים.

  זהו נדל קטן יחסית בגודל 15-40 ס"מ. צבעו חום, והרגליים שלו נהיות קטנות יותר ככל שהן קרובות יותר לראשו. לא

   

  מצאתם מרבה רגליים בבית – מה עושים?

  הדבר הראשון והחשוב ביותר – אל תילחצו. כל עוד לא תתקרבו לנדל, אין סיבה שייגרם לכם או לילדיכם נזק. עם זאת, אם זיהיתם מרבה רגליים בבית או בגינה חשוב שתפעלו במהירות האפשרית. במקרה שמניחים למרבי רגליים להתרבות, הם יוצרים מושבה שקשה ויקר יותר להדביר. חבל לסבול סתם מהנוכחות של נדלים בבית, לכן כאשר אתם רואים אותם, הזמינו חברת הדברה עם ניסיון לקבלת סיוע מקצועי.

  לנדלים יש מראה שעלול להבהיל והוא גם די דוחה, אבל זכרו שרובם אינם מסוכנים או ארסיים. עם זאת, לא לכולם יש את הידע לזהות מהו מרבה רגליים ארסי ומהו מרבה רגליים שאינו מסוכן לנו. כך או אחרת, נדרש טיפול יסודי ומהיר בהדברה כדי להרחיק את הנדלים מהבית.

   

  נדל ארסי בבית

  נדל ארסי בבית

   

  מצאתי נדל בבית מה זה אומר?

  בדרך כלל נדלים לא חודרים לתוך הבית סתם כך בלי סיבה. אז למה אם כן נדלים נכנסים לבית? התשובה היא מזון, כשהם ניזונים מחרקים אחרים, כמו ג'וקים, עכבישים, דג הכסף, פשפשים ואפילו טרמיטים. על כן אם מצאתם נדל שחור בבית, זה סימן לכך שעליכם להדביר גם נגד המזיקים שמשכו אותו. באופן שכזה ניתן יהיה לטפל בשורש הבעיה ולמנוע מהנדלים סיבה לחדור שוב לביתכם.

   

  נדל בבית

   

  איפה בדרך כלל יש מרבה רגליים בבית?

  מרבי הרגליים לא חיים בקבוצות, ולכן נדיר למצוא כמה כאלה יחדיו, אולם בהחלט יתכן שיהיו כמה בחדר אחד. הם נוטים להימשך לחדרים לחים, כמו המרתף או השירותים, אך גם לאזורים חשוכים, ולכן הם עלולים לחדור לארונות או מגירות, או פשוט להימצא מתחת לרהיטים. לפעמים תוכלו אפילו למצוא מרבה רגליים שחור בתוך האמבטיה או הכיור. במהלך חודשי הקיץ הם עלולים להגיע גם לעליית הגג.

   

  זהירות – יתכן שיש לכם מרבה רגליים ארסי בבית

  אנחנו ממליצים בחום שלא לנסות ללכוד או להרוג את הנדל באופן עצמאי, מכיוון שאתם עלולים להסתכן בנשיכה כואבת ואף מסוכנת. אפילו מרבה רגליים צהוב עלול להיות בעל ארס מסוכן, ולכן אל תסתמכו על יכולות הזיהוי שלכם כדי לנסות להבין האם מדובר בנדל עם ארס חזק או לא. הדרך הטובה והמומלצת ביותר לטפל בבעיה היא על ידי הזמנת מדביר מומלץ, שירסס לכם את הבית ובכך יוכל לוודא שלא תראו בו עוד נדלים בהמשך העונה. ההדברה יעילה נגד כל סוגי הנדלים, בלי קשר לסוג הנדל שנמצא בביתכם.

   

  איך להרחיק נדלים מהבית ללא עזרה מקצועית?

  מה עושים כדי להימנע מראש מביקור לא רצוי של נדלים באזורכם? ברוב המקרים, ניתן למנוע אפשרות כזו על ידי ניכוש העשבים בחצר וניקיונה מאבנים, כיוון שנדלים אוהבים להסתתר תחת אבנים ובין צמחייה גבוהה. עם זאת, כדאי גם לחסום פתחים שקיימים בין הבית לחצר. עכשיו כשגיליתם איך להרחיק נדלים מהבית, אתם מבינים שפעולות פשוטות שכאלו יכולים לחסוך מכם צורך להזמין מדביר וגם מפחיתות את הסכנה להיתקל בנדלים ארסיים למיניהם.

  איך להרחיק נדלים חוץ מניכוש? דבר שחשוב מאוד לעשות לשם כך הוא לשמור על רצפה יבשה ובית נקי, כיוון שסביבה לחה מזמינה מרבי רגליים. כדאי לייבש היטב אחרי הניקוי, וזה כולל מרתפים, ארונות וחדרים שעלולים לסבול מלחות יותר מחדרים אחרים, למשל אמבטיה, שירותים. הימנעות בשימוש במכשירי אדים, ואוורור חדרי המקלחת יסייע בהשארת החדר יבש לאחר מקלחת חמה. גם פיזור שקיות סיליקה ג'ל באזורים הנוטים לספוג לחות עשוי לעזור, למשל בארונות.

  אפשר גם להשתמש בפלפל קאיין – לפזר אותו במקומות דרכם נדלים נכנסים אל הבית – מבחוץ ומבפנים. עם זאת, לא כדאי להשתמש בשיטה זו אם יש לכם חיות מחמד, שכן הן עשויות לסבול מגירויים עקב הרחת הפלפל.

   

  נדל שחור על הכיור במטבח

  מרבה רגליים בבית

   

  הדברת נדלים בבית ובחצר – למה זה חשוב?

  ראשית יש לציין את העובדה שכל אחד יכול לטעות בזיהוי, ולהיתקל בנדל ארסי מבלי להבין שהוא כזה. לכן מומלץ שלא לקחת את הסיכון, ובמקום לנסות להתמודד איתו לבד, להזמין שירותי הדברת נדלים ממדבירים מומלצים. המדבירים לא רק מסייעים לחסל את הנדלים הקיימים, אלא גם עושים פעולות שמשמשות לצורך מניעת נדלים.

  זכרו שאין צורך להיבהל, ואם ראיתם נדלים בחצר או בגינה – זה לא סוף העולם. הדברת נדלים מקצועית בבית או בגינה תסייע להיפטר מהם – בעיקר בקיץ, אבל גם בעונות אחרות של השנה. מצאתם נדלים בדירה? עברתם לדירה חדשה ואיתרתם בה מרבה רגליים שגרם לכם לשאול את עצמכם איך מדבירים נדלים? הרימו אלינו טלפון כבר עכשיו ואנחנו נספק לכם ייעוץ בחינם ונגיע תוך פחות משעה להדברת הנדלים.

  רצוי לבחור מדביר נדלים מומלץ העושה שימוש בחומרים איכותיים, יעילים וידידותיים לסביבה, עם רמת רעילות נמוכה. על תהליך ההדברה להתחשב בסביבה ובבריאות הסובבים (דיירי הבית, חיות מחמד) ולאפשר פתרון יעיל, ירוק ושפותר את בעיית הנדלים לאורך זמן.

   

  נדל צהוב בבית

   

  השיטה המקצועית: ריסוס נגד נדלים

  במקרים רבים ניתן להדביר מזיקים עם חומרים ידידותיים לסביבה ברעילות נמוכה או אפילו בעזרת הדברה ירוקה ללא רעלים, אולם הדברת נדלים צריכה להיעשות בעזרת ריסוס, ואין למעשה דרך אחרת להיפטר מהמזיקים האלה. ריסוס נגד נדלים מאפשר פתרון לתקופה ממושכת אם הוא נעשה כראוי, וחשוב במיוחד לרסס בעיקר את הגדר או החומה המקיפות את הבית, כמו גם את חצר הבית, בעזרת חומר המיועד באופן פרטני להדברת נדלים. מכת נדלים היא לא משהו שצריך לחשוש ממנו, אותם את העבודה כדאי להשאיר למדביר נדלים מקצועי.

   

  שאלות ותשובות על נדלים

  איך נפטרים מנדלים?

  פשר לנסות ללכוד את הנדל עם שואב אבק, אך זה לא באמת יפתור את הבעיה לטווח ארוך. הדרך היחידה להיפטר מהם היא לרסס את הבית נגד נדלים.

  מה מושך נדלים?

  אזורים חשוכים ולחים, ובמיוחד כאלה שנגועים במזיקים אחרים, מושכים אליהם נדלים.

  האם נדלים מטפסים על קירות?

  נדלים בהחלט יכולים לטפס על קירות, לכן אתם עשויים למצוא אותם על קירות ביתכם ולא רק על הרצפה.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח