ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת חדקונית האורז

הדברת חדקונית האורז במפעל או בבית במחיר משתלם

איך מזהים את חדקונית האורז, האם היא מסוכנת, איך מתבצעת הדברת חדקונית האורז, כמה זה עולה ואיך ניתן למנוע את הימצאותה בבית? המשיכו לקרוא וגלו את כל התשובות לשאלות האלה.

במבט מרחוק, היא אולי נראית לכם כמו סתם נמלה קטנה ולא מזיקה, אך אם תתקרבו אליה אתם תראו שהיא למעשה חיפושית, ולא סתם חיפושית – זוהי חדקונית האורז (Sitophilus oryzae). היא נמשכת לא רק לאורז, כפי ששמה אולי מרמז, אלא לכל סוג של גרעין, כולל חיטה, והיא מצויה בדרך כלל במפעלי מזון ואסמים ובעיקר באזורים חמים. כמובן שתוכלו למצוא אותה גם במסעדות או אפילו בבית אם הגיעה מאריזה נגועה, אך לא משנה איפה היא נמצאת, הדברת חדקונית האורז נדרשת לצורך חיסולה באופן מלא. אנחנו בחברת הדברה סנטר נוכל להגיע אליכם בכל יום ובכל שעה להדברת המזיק הזה, וכל מה שעליכם לעשות כדי לקבל הצעת מחיר משתלמת זה להרים אלינו טלפון. נשמח לענות לשיחתכם ולעמוד לשירותכם.

 

הדברת חדקונית האורז בבית, במפעל או במסעדה
ריסוס נגד חדקונית האורז החל מ-250 ש"ח
אחריות על כל הדברה בכתב
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת חדקונית האורז

 איך לזהות את חדקונית האורז?

את החדקונית הזו אתם תזהו על פי החדק שיוצא מראשה, כשמהקצה שלו יוצאים שני מחושים עבים שמתעקלים ב-90 מעלות. הצבע של החדקונית הוא אדום כהה, חום או שחור, והיא יכולה להגיע לגודל של 4 מ"מ. ביכולתה לעוף, וכדי להבדיל בינה לבין חדקונית הגרגרים, תוכלו להבחין ב-4 נקודות כהות על הכנפיים שלה.

יתכן שתמצאו גם זחלים של חדקונית האורז, כשצבעם שקוף או לבן וראשם מעט חום או אדמדם. סביר להניח שלא תראו את הביצים של החדקונית, מכיוון שהיא מטילה אותם בתוך הגרגרים שממנה היא ניזונה, ואת החור שהיא יצרה היא אוטמת.

ככה נראית חדקונית האורז

חדקונית האורז

 

חדקונית האורז בבית – האם זה מסוכן?

החדקונית הזו לא מסוכנת באופן ישיר, מכיוון שהיא לא מעבירה מחלות לאדם. עם זאת, היא מציבה סכנות לשאר פריטי המזון שבביתכם, כי היא עלולה לחדור אליהם ולהטיל גם בהם את ביציה. אמנם אין כל סכנה באכילת חדקונית האורז או ביציה בטעות, מכיוון שהבישול של הפריטים שבהם היא נמצאת מחסל אותם, אך כמובן שלא הייתם רוצים לבלוע את החרק הזה. לכן מומלץ לטפל בנגע של חדקוניות האורז ולא לחכות שהבעיה תיפטר מעצמה, כי היא לא. אם יש חרקים באורז הם יגיעו בסופו של דבר למוצרים אחרים, וכך זה ימשיך עד שתזמינו מדביר מומלץ שיטפל בהם.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  איך מדבירים את חדקונית האורז?

  אנחנו מספקים נגד חדקונית האורז טיפול שמטרתו היא בין היתר גם למנוע את הופעתה בהמשך. במפעלים ואסמים ההדברה תיעשה בחודשי הקיץ בעזרת איוד, שיהווה את הפתרון הטוב ביותר נגד מזיקים באופן כללי. בחודשי החורף ככל הנראה לא יהיה כל צורך בהדברה, מכיוון שהחיפושית אינה פעילה בעונות הקרות וביציה לא שורדות את הקור. בבתים אנחנו נעשה ריסוס נגד חדקונית האורז, כשמספיק יהיה לרסס את המטבח ואת האזורים שבהם החיפושית עלולה להימצא בו, כמו למשל ארונות המטבח או המגירות.

  חדקונית האורז בבית

  חדקונית האורז בבית

   

  כמה עולה הדברה לחדקונית האורז?

  מכיוון שיש מספר דרכים להדביר את החדקונית, קשה לספק מחיר אחיד. העלות להדברה תלויה מאוד באזור שמדבירים ובשיטת ההדברה הנבחרת, כשמחירה מתחיל ב-300 ₪ ויכול להגיע גם ל-800 ₪. הטיפול בחדקונית כולל ניטור של כל אזורי הפעילות של המזיק, חיסול הפריטים הבוגרים, הזחלים וביציהם, ומניעת הימצאותם גם בהמשך. תקבלו מאיתנו אחריות על ההדברה, ואם ימצא סימן נוסף לחדקונית האורז, נגיע מיד להדברה נוספת בחינם.

   

  חדקונית האורז מניעה – טיפים חשובים

  באסמים ומפעלי מזון קשה מאוד למנוע את הימצאות החדקונית, והדבר הטוב ביותר שניתן לעשות זה לוודא שהאזור מודבר מפניה בכל עונת קיץ שמגיעה. אך יש לא מעט דברים שכדאי לעשות כדי למנוע את הימצאותה בבית – פשוט עקבו אחרי הטיפים הבאים:

  1. בדקו היטב אריזות אורז וחיטה שאתם רוכשים וודאו שאין בהן חורים או חרקים.

  2. שמרו אריזות מזון במקרר, שכן החדקונית אינה שורדת בטמפרטורה של מתחת ל-13 מעלות.

  3. סננו את האורז לפני שאתם מבשלים אותו, ואם הבחנתם בחרקים, הזמינו מיד שירותי הדברה.

  4. אם הבחנתם באריזה נגועה בביתכם, מומלץ להשליך אותה לפח שנמצא מחוץ לבית ולהזמין מדביר.

  נכתב על ידי

  יהונתן הלל - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 2257

  יהונתן הלל הוא בעלים של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה לדירות ושטחים פתוחים מספר 2257.

  יהונתן מדביר מוסמך כבר למעלה מ-15 שנה במגזר הפרטי והעסקי