ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת חולדות בגג רעפים

הדברת חולדות בגג רעפים – שומרים על הגג נקי ממזיקים

אילו מזיקים בדרך כלל אנחנו מוצאים בגגות רעפים, איך מדבירים חולדות שהתרבו בגג, למה ואיך בכלל מגיעות חולדות לגג שלכם, כיצד למנוע את הגעתן להבא וכמה עולה הדברת גג רעפים? את כל התשובות נחשוף בפניכם כבר עכשיו.

מתי הייתה הפעם האחרונה שבה עליתם לעליית הגג שלכם ובדקתם מה הולך שם? אנחנו בטוחים שעבר מאז זמן רב, ובמשך כל התקופה שבה נמנעתם מלבדוק את החלל הזה, ייתכן שנמצאו שם מזיקים שונים שאתם שמים לב אליהם ולנזקים שהם עשו רק כעת. בדרך כלל אנשים מקדישים תשומת לב לנושא זה רק כשהם חושדים שיש להם חולדות על הגג, אך מומלץ לבדוק את שלמות הרעפים ואת עליית הגג מדי שנה כדי לוודא שאין שם נזקים שיכלו לאפשר חדירה של מכרסמים, או מזיקים באופן כללי שהפכו את האזור לביתם. מצאתם סימנים למזיקים? הזמינו אותנו – חברת הדברה סנטר – לצורך הדברה של הגג במחיר משתלם. אנחנו נגיע כבר עכשיו כדי לסקור את הגג שלכם ולהדביר אותו, לא משנה איזה מזיק נמצא בו. הרימו אלינו טלפון ואנחנו כבר בדרך אליכם.

 

הדברת מכרסמים בגג רעפים
מחיר הכי זול בארץ
הדברת חולדות על הגג מחיר מ-300 ש"ח
אחריות על כל הדברה בכתב
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

 

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת גג רעפים נגד מכרסמים

אילו מזיקים מצריכים הדברה בגג?

אף על פי שהגג אינו קרוב לאדמה כמו שאר חלקי הבית ואין למזיקים הרבה אפשרויות להגיע אליו, הוא בהחלט יכול להפוך לכר פורה למזיקים, כל עוד התנאים מאפשרים זאת. אז אילו מזיקים מגיעים לגגות ומצריכים מכם ביצוע הדברה בגג? הנה כמה מהנפוצים ביותר שבהם אנחנו נתקלים:

√ מכרסמים: עכברים וחולדות מחפשים מקום בטוח שבו יוכלו להסתתר ולהתרבות, וגג הרעפים מאפשר זאת, על אף גובהו. חולדות יכולות לטפס על קירות עם שליכט, מרזבים ועצים, וכך להגיע לגג שלכם. מאחר שהם מתרבים מהר מאוד וסביר להניח שתגלו אותם מאוחר יחסית, יהיה לכם קשה מאוד להיפטר מהם באופן עצמאי, ותצטרכו עזרה של לוכד עכברים.

√ חרקים: כמעט כל סוג של חרק יכול להימצא בגג, כולל כמובן עכבישים שטווים שם קורים, אולם בדרך כלל החרקים שבגג מתלווים למכרסמים, מכיוון שהם מוצאים את מזונם שם בגללים שלהם. חרקים יכולים להימשך לסביבת הגג גם אם יש לכלוך רב שתקוע במרזב, ובמקרים אחרים, בהם אתם מאחסנים למשל בגדים בעליית הגג, גם זה יכול להוות גורם שמושך עשים לצורך העניין. גם טרמיטים יכולים להימצא בגג עם קורות עץ, אולם הם לרוב מגיעים מהאדמה וצריך להדביר אותם שם.

√ צרעות: אמנם מדובר בחרק, אך יש לציין אותו בנפרד משאר החרקים, מכיוון שזה מזיק מסוכן ביותר שיוצר קנים בגגות רעפים לעיתים קרובות מאוד – במיוחד בחודשי האביב והקיץ בישראל. אם נתקלתם בקן צרעות בגג שלכם, אל תנסו להתמודד איתו לבד והזמינו מיד חברת הדברה מקצועית שתדביר אותו בשבילכם.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  איך מזהים שיש מכרסמים בגג של הבית?

  רעשי גירוד: אם במהלך הלילה אתם שומעים רעשים של ציפורניים מגרדות, אלו הן חולדות שמתרוצצות למעלה בתוך הגג.

  גללים: יתכן שהחולדות יחפשו מזון במטבח בשעות הלילה. שם תמצאו גללים שנראים כמו גרגרי אורז חומים וגדולים. חפשו אותם גם בגג אם זה מתאפשר לכם.

  התנהגות מוזרה של חיית המחמד: הכלב או החתול שלכם יהיו מודעים להימצאות העכבר בבית, וזה ימריץ אותם ויגרום להם להתנהג שונה, למשל הכלב יתחיל לנבוח יותר.

   

  למה חולדות בוחרות בגגות רעפים?

  החולדות לא מחפשות רק בית חדש לעצמן, אלא את הבית הטוב ביותר שהן מסוגלות למצוא, וגג הרעפים שלכם משלב באופן מושלם חמימות, מקלט ומקום נהדר להתחבא בו כשהן לא מחפשות אחר מזון. לחולדה יש ככל הנראה כמה דרכים לחדור לתוך הגג, ומכיוון שמבודד שם מאוד וזה המקום היחידי שלא מגיעים אליו אנשים בבית, אין לה סיבה שלא להביא שם צאצאים ולהעביר שם למעשה את כל חייה.

   

  הדברת חולדות בגג רעפים – איך זה נעשה?

  כשמדובר בחרקים קל מאוד להדביר אותם – פשוט צריך לרסס. אך מה בנוגע לחולדות? איך אפשר להדביר אותן? האם ריסוס יעזור? התשובה היא לא, מכיוון שלא מרססים חולדות. הדברת חולדות בגג רעפים נעשית באחת משתי דרכים – לכידה או חיסול עם פיתיון מורעל. אנחנו תמיד מעדיפים ללכוד את המכרסמים, מכיוון שזו שיטה הומאנית הרבה יותר להיפטר מהם.

  עם זאת, זה לא תמיד מתאפשר, ואם הכמות שלהם גדולה מאוד, הדברת חולדות בגג רעפים תיעשה בעזרת פיתיונות מורעלים. את הפיתיונות לא זורקים סתם כך בעליית הגג, אלא מציבים אותם באופן מבוקר בתוך תיבת האכלה, אליה נכנסים המכרסמים ובה הם ניזונים מהפיתיון המורעל. כדי למשוך אותם לאותו פיתיון במהירות אנחנו הופכים אותו לאטרקטיבי עוד יותר עם חמאת בוטנים. תוך יומיים-שלושה כל החולדות שבעליית הגג מתות, וכל שנותר לעשות זה לפנות את הפגרים שלהן.

  טיפול במכת חולדות בעליית גג

   

  שמעתם רעש של חולדה על הגג? אל תתעלמו מכך

  רבים מופתעים לגלות שיש חולדות בגג שלהם, ולכן לא חושדים בכך שרעשי הכרסום שהם שומעים בבית הם למעשה חולדות בעליית הגג. עם זאת, אסור להתעלם כששומעים רעש של כרסום בגג, וצריך להזמין הדברת מכרסמים כמה שיותר מהר, לפני שיתרבה ללא בקרה. אך למה הוא הגיע מלכתחילה? מסיבה אחת פשוטה – הוא יכול. כדי לוודא שחולדות לא יגיעו לגג שלכם, עליכם לוודא שלא תהיה להם דרך לעלות אליו.

  תמונה של חולדה בגג

  חולדה בגג

   

  3 טעויות שאתם עושים בניסיון להיפטר מהחולדה שבגג לבד?

  ברחבי הרשת תוכלו למצוא שיטות כאלה ואחרות ללכידת חולדות, אך מומלץ מאוד שתשאירו את העבודה הזו למומחים, גם אם יש לכם מלכודות מקצועיות. הנה הסיבות לכך:

  בחירה במלכודות לא יעילות: לא כל מלכודת תעזור לתפוס חולדה. לדוגמה, חולדה במלכודת דבק עדיין יכולה לברוח ממנה, אמנם בלי כל הגפיים שלה, אך היא תמות איפשהו בגג ואתם לא תוכלו למצוא את הפגר.

  הצבת מלכודות לא נכונה: אי אפשר סתם להניח מלכודות בגג בצורה אקראית ולקוות לטוב – צריך לעשות זאת לפי מסלול ההליכה של החולדה.

  התעלמות מפתחים: הפתחים שדרכם החולדה נכנסת ויוצאת לגג דורשים התייחסות וטיפול, כי גם אם החולדה תיתפס, תוכל להגיע אחת נוספת באותה קלות.

   

  עכברים בגג רעפים – איך למנוע מהם לחזור ולעלות לגג?

  ברגע שבו עכברים וחולדות מגיעים לגג שלכם, קשה מאוד לגרום להם לעזוב. לכן אם הם כבר הגיעו, כמובן שצריך להדביר אותם, אך מראש עדיף למנוע את הגעתם. גם אחרי שמבצעים הדברת חולדות צריך לבצע מספר פעולות כדי לוודא שהבעיה הזו לא תחזור על עצמה:

  1. איטום הגג: ככל שהגג שלכם יהיה אטום יותר ויכיל פחות חריצים ואזורים שדרכם יכולים לחדור מכרסמים, כך תראו פחות עכברים בגג רעפים.

  2. גזימת ענפי עצים: אם יש עצים גבוהים עם ענפים שקרובים לגג, מומלץ לגזום אותם, מכיוון שהם מהווים גשר עבור העכברים מהעץ אל הגג שלכם.

  3. צביעת קירות חיצוניים עם צבע חלק: העדיפו שהקירות החיצוניים של הבית שלכם ייצבעו בצבע חלק, שלא יאפשר למכרסמים לטפס עליו. שפריץ על קיר חיצוני למשל הוא חביב מאוד על עכברים וחולדות, כשביכולתם לטפס עליו ללא שום בעיה.

   

  איך מונעים מהחולדות לחדור דרך הרעפים?

  השיטה המוצלחת והיעילה ביותר היא התקנת רשת פלדה בתצורה שמתאימה לפתח הקיים, ומילויה בקצף איטום. כך למעשה הפתח נסגר לחלוטין ולא מאפשר לחולדות להיכנס אליו שוב. עם זאת, חשוב לבצע זאת בקפידה ובאופן מקצועי, וזאת על מנת שהאיטום שהוספנו לא יגרום למים לזלוג אל מעבר למרזב למשל.

   

  כמה עולה הדברה של גג רעפים?

  עלות ההדברה משתנה על פי סוג המזיק שמדבירים בגג וכן כמות המזיקים שצריך להתמודד איתם, כשמשתנה זה משפיע בעיקר במקרה של מכרסמים. להדברת קן צרעות למשל תשלמו בסביבות 250-600 ₪, ואילו להדברת מכרסמים תשלמו בין 400-800 ₪.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח