ייעוץ חינם

055-970-5872

נזקי טרמיטים

איך לזהות נזקי טרמיטים בבית?

בעיית טרמיטים מתפתחת מתחת לפני השטח במשך שנים, בלי שנדע. ברוב המקרים נזהה את נוכחותם של הטרמיטים רק כשכבר נוצרים נזק משמעותי לרכוש שלנו, ובשלב הזה כבר מדובר בהתפשטות רחבה שקשה מאד להדביר. לזיהוי ולטיפול מהיר יש חשיבות גדולה, ולכן חשוב להיות ערניים ולהכיר את כל הסימנים שמרמזים: כנראה שיש לכם קן טרמיטים בבית.

 

חושדים שיש לכם טרמיטים בבית?
פנו אלינו בווצאפ לזיהוי טרמיטים
שימוש בחומרי הדברה מאושרים
טיפול מקצועי בנזקי טרמיטים
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
הגעה מהירה מהיום להיום

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

נזקי טרמיטים

 

מה עושים כשיש נזקי טרמיטים בבית?

התפשטות של טרמיטים בבית גורמת לנזקים רבים. השלב הראשון לטיפול בבעיה הוא הזמנת הדברה מקצועית. הדברת טרמיטים נחשבת לאחת ההדברות המאתגרות ביותר, משום שהקן עצמו נמצא מתחת לקרקע, לפעמים בעומק של מספר מטרים. במקרים רבים נדרשת התערבות אגרסיבית הכוללת קידוח של חורים קטנים במרצפות, והזרקה של רעל לתוכם. כך ניתן למתוח גבול רעיל בין הקן לבין הבית שלכם, ולחסל את הבעיה אחת ולתמיד. במקרים של נגיעות נקודתיות כמו טרמיטים במשקוף, אפשר להסתפק בקצף הדברה או פיתיונות ג'ל, אך השיטה הזאת נחשבת לפחות יעילה.

רק לאחר ההדברה יש טעם להתחיל בתיקון הנזקים עצמם:

1. החלפה של חלקי עץ פגומים.

2. חיזוק תשתיות עץ שנפגעו.

3. מומלץ להיפטר מרהיטים נגועים שנפגעו באופן משמעותי.

4. במידה ומדובר ברהיט יקר או בעל ערך סנטימנטלי, אפשר לטפל בו באמצעות אידוי בגז. לצורך כך ההמדביר אוטם את הרהיט באופן הרמטי, ואז מחדיר לתוכו גז מסוג פוספין או גז מתיל ברומיד.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  רהיטים מכורסמים, תעלות בוץ וערמות נסורת – דוגמאות לנזקי טרמיטים

  הטרמיטים ניזונים מן התאית שבעץ, סוג של פחמימה שמשמשת כמזונם העיקרי.

  בעודם עושים זאת, הטרמיטים משמידים את העץ וגורמים למגוון נזקים:

  √ נזק לרהיטים: הטרמיטים מזיקים לרהיטי עץ, במקרים מסוימים עד להתפוררות מוחלטת של הרהיט. נסו לנקוש על הרהיט – אם אתם שומעים רעש חלול, כנראה שהרהיט נאכל מבפנים. סימן נוסף לפגיעה הוא ערימות נסורת בסמוך לרהיט.

  √ נזק למשקופים, דלתות וארונות עץ: המשקופים נראים מכורסמים? סביר להניח שיש לכם בעיית טרמיטים. נסו להכניס מברג בחיבור שבין המשקוף לדלת – אם המברג נכנס בקלות, זה סימן שהמשקוף נאכל מבפנים.

  √ נזק למבנה עצמו: בחלק מהמקרים הטרמיטים מסבים נזק למבנה עצמו. לעיתים הפגיעה קיימת מתחת לפני השטח, בחלקי העץ שמרכיבים את המבנה. במקרים קיצוניים ביותר הנזק עלול להוביל לסכנת קריסה. ברוב המוחלט של המקרים הנזק בא לידי ביטוי באופן מעודן יותר, בדמות נזקים לפרקט ולמדרגות מעץ.

  √ נזקים נוספים: חלק מהטרמיטים מכרסמים ניירות ומסוגלים להשמיד מסמכים, ספרים ואפילו שטרות כסף. חלקם מזיקים לכבלי חשמל ולתשתיות תת-קרקעיות נוספות.

   

  נזק של טרמיטים בחצר

   

  נזקים של טרמיטים לריהוט מעץ בדירה

  נזקי טרמיטים לעץ

   

  למה הטרמיטים מסוכנים? ומיהו טרמיט העל שהתגלה בפתח תקווה?

  כיום ידועים כ-2,750 מינים של טרמיטים ברחבי העולם. במדינת ישראל ידועים כ-12 מינים, רובם מחוללים נזק מתון יחסית. למרבה הצער, בשנים האחרונות התגלה במדינת ישראל  טרמיט על: הטרמיט הפורמוסי, שנחשב לטרמיט המזיק ביותר לאדם.

  הטרמיט הפורמוסי זוהה בפתח תקווה, והוא ידוע כמזיק שגורם לנזק הכלכלי הכבד ביותר ליחידים ולמדינות. הטרמיט הפורמוסי מסוגל להשמיד ריהוט מעץ ולפורר מבנים בקצב מהיר. הוא יכול לחדור חומרים נוספים, החל מפלסטיק ועד לבטון – ובדרכו מזיק לתשתיות תת קרקעיות. הדרך היחידה להדביר אותו היא באמצעות פיתיונות רעל מיוחדים המכילים חומר מעכב גדילה. כדי שהשיטה תביא לתוצאות, נצטרך לאתר את הקן ולהציב את המלכודת במקום מתאים. הדברה כזו אינה פועלת באופן מידי, ומדובר בתהליך שלוקח כ-60 יום.

  כפי שבוודאי הבנתם, הטרמיטים גורמים לנזקים משמעותיים. הדברת טרמיטים היא לא עניין פשוט ולא כל מדביר יודע לטפל בהם. אצלנו בחברת הדברה סנטר תמצאו מדבירים ממקצועיים עם ניסיון בהדברת טרמיטים, כולל ניטור ואיתור של הטרמיטים והדברה בשיטות מתקדמות שמוכיחות את עצמן.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח