ייעוץ חינם

055-970-5872

נמלים בעציצים

נמלים בעציצים – פתרון מקצועי לבעיה מציקה

כולנו, או לפחות רובנו, אוהבים מאוד עציצים. צמחייה משדרגת את המראה של כל חלל – גם במרפסת שמש, גם בגינה וגם בתוך הבית. אנשים רבים מטפחים עציצים אהובים במשך שנים ונהנים מהלבלוב וגם מהריח הנעים שמגיע מצמחים שונים.

הבעיה היא שגם נמלים אוהבות מאוד עציצים, ולכן הן עלולות להגיע בהמוניהן למרפסת, לגינה ואפילו לתוך הבית. במקרה כזה נדרש פתרון אפקטיבי, ובעמוד זה תמצאו מידע רלוונטי בנושא.

 

נמלים מסתובבות בעציצים שלכם?
הזמינו טיפול נגד נמלים בעציצים
הצבת פיתיונות ג'ל לנמלים
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

מה עושים עם נמלים בעציצים

מה עושים עם נמלים בעציצים במרפסת או בבית?

יש דבר אחד שאסור לעשות כשמגלים נמלים בעציץ: להתעלם. גם אם יש "רק" מספר מועט של נמלים, קרוב לוודאי שתוך זמן קצר הכמות הקטנה תהפוך לנחיל עצום: נמלים מתאפיינות ביכולות תקשורת גבוהות מאוד שמתורגמות לשיתוף פעולה מוצלח מבחינתן, כך שאם יש גורם אטרקטיבי אצלכם בבית, הנמלים שגילו אותו יזעיקו את שאר חברותיהן לקן.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  איך להדביר נמלים בעציצים במהירות וביעילות?

  השיטה האפקטיבית ביותר להדביר נמלים בעציצים, במהירות ומבלי לפגוע בצמחיה עצמה, היא ג'ל. הכוונה היא לקפסולות זעירות עם מרקם של ג'ל אשר מכילות גם מזון שנמלים אוהבות וגם חומר רעיל. במקרה כזה שיתוף הפעולה בין הנמלים עובד לטובתכם: הנמלים ייקחו את הקפסולות אל הקן, וכך תוך זמן קצר כל המושבה, כולל המלכה, תיחשף לרעל – וכל הנמלים ימותו.

   

  איך להיפטר מנמלים בעציצים לבד? מידע חשוב

  באינטרנט אפשר למצוא כל מיני רעיונות למאבק בנמלים גם בלי הדברה מקצועית שמתבצעת עם חומרים מיוחדים. חשוב לציין שברוב המקרים אין תחליף אמיתי לשימוש בג'ל, או לחילופין בפיתיונות בצורת גרגרים – ובפרט לא אם כבר יש כמות גדולה של נמלים בעציצים (אגב, מאוד יכול להיות שחלק מהנמלים נמצא עמוק בתוך האדמה של העציץ כך שאי אפשר להבחין בהן).

  טיפ שכן יכול לעזור הוא להימנע מהשקיית יתר, מפני שנמלים אוהבות אדמה לחה. עוד המלצה היא להעדיף צמחים שבעלים שלהם אין סוכר (בעלים של עצי הדר, למשל, יש הרבה סוכר ולכן הם אטרקטיביים עבור נמלים).

   

  מתי להזמין מדביר כדי להיפטר מנמלים בעציץ?

  אם ניסיתם להיפטר לבד מהנמלים בעציצים, או שכבר יש כמות גדולה של נמלים בעציץ אחד יותר, מומלץ להזמין מיד איש מקצוע מתאים. ככל שתמתינו זמן רב יותר, כך הבעיה תחמיר, ובכל מקרה נמלים לא נעלמות מעצמן ממקום שיש בו מזון נגיש עבורן.

   

  כמה עולה להדביר נמלים בעציץ?

  המחיר של הדברת נמלים בעציצים נקבע בהתאם לכמות העציצים ובאופן כללי השטח שאותו רוצים לנקות מהנוכחות של הנמלים. ברוב המקרים אם גיליתם נמלים בעציץ כזה או אחר יש סיכוי גבוה שהן יעברו ממנו גם לאזורים אחרים במרפסת, בחצר וגם בתוך הבית, ולכן רצוי לנצל את ההזדמנות לטיפול כולל ומקיף בנמלים. עלות הדברת נמלים היא בדרך כלל עד 300-400 ש"ח, גם כשהיא מתבצעת על שטח רחב – כולל למשל גג עם עציצים רבים או חצר מרווחת.

   

  תשובות לשאלות חשובות בנושא

  האם גם בחורף עלולות להופיע נמלים בעציצים?

  כן. אמנם הנמלים פעילות בעיקר בקיץ, אבל החורף בישראל חמים למדי ולכן כדאי לבדוק את העציצים היטב לאורך כל השנה.

  האם נמלים עלולות לגרום נזק לצמחיה?

  כן. צמחים שמהווים מקור מזון לנמלים חשופים לסכנת פגיעה בגלל שהנמלים מנצלות אותם.

  האם נמלים עלולות להקים קן בתוך עציץ גדול?

  הסיכוי לא גבוה, אבל זה לא מצב בלתי אפשרי.

  האם חובה לרוקן את כל האדמה מעציץ שיש בו נמלים?

  ברוב המקרים הדברה מקצועית תסלק את הנמלים כך שלא יהיה צורך לרוקן את העציץ.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח