ייעוץ חינם

055-970-5872

עקיצות טרמיטים

עקיצות טרמיטים – לא הטיפוס הנכון

כמעט בכל בית ניתן למצוא טרמיטים, החרק החום שמזכיר במראהו שילוב של נמלה ותיקן קטן עם כנפיים. אך האם טרמיטים עוקצים? טרמיטים לא מזיקים באופן ישיר לבני אדם, אך גורמים לנזקים עקיפים. הטרמיטים חיים במושבה במקומות מסתור, הם מתרבים במהירות וגורמים לנזקים רבים בתשתיות בבית, בעיקר אם הן מעץ.

האם יש סיכוי להיעקץ על ידי טרמיט? ומה בעצם הם רוצים מאיתנו? כל מה שתרצו לדעת על החרק המזיק.

 

האם טרמיט באמת יכול לעקוץ בני אדם?
ייעוץ עם מומחה להדברת טרמיטים – לחצו כאן
ניסיון עשיר בחיסול טרמיטים במגוון שיטות
רישיון המשרד להגנת הסביבה
הגעה בהתראה קצרה לכל מקום בארץ

 

להזמנת מדביר להיום חייגו לטלפון:
055-970-5872

עקיצות טרמיטים

 

באנו לנפץ – על טרמיטים ומיתוסים נפוצים

טרמיטים זוללים הכל – כולם יודעים שטרמיטים מסוגלים לכרסם ולפורר את שידת העץ האהובה עליכם, אך האם הם מסוגלים להרוס דברים אחרים בבית? בעיקרון – לא. טרמיטים יעדיפו לאכול מוצרי עץ וחומרים יבשים המכילים חומר בשם תאית, כך שחומרי גלם אחרים יהיו פחות לטעמם.

טרמיטים עוקצים בני אדם – כל עוד סבא ג'פטו לא בנה אתכם, או שאין לכם רגל מעץ, סביר להניח שלא תגלו עקיצות טרמיטים על גופכם. החרקים הללו אינם עוקצים או מכרסמים בני אדם, אינם מעבירים מחלות ובעיקרון שומרים על מרחק מאנשים ובעלי חיים.

אפשר לחסל טרמיטים על ידי ריסוס המשקוףקשה מאוד להשמיד קן טרמיטים ולהרוס מושבת טרמיטים שלמה, בטח לא על ידי ריסוס שטחי על גבי נקודה מסוימת. טרמיטים נוהגים לשהות גם בחלקים פנימיים בתוך הקירות ובין הרווחים, כך שיש צורך להדביר טרמיטים על ידי קדיחת חורים, החדרת פיתיונות ג'ל ובשיטות יעילות אחרות.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  עקיצת טרמיט – איך טרמיטים מזיקים לבני אדם?

  סוג הנזק איך טרמיטים מזיקים לבני אדם
  עקיצות ונזק בריאותי טרמיטים אמנם לא עוקצים בני אדם, לא מעבירים מחלות ולא גורמים לנזקים בריאותיים, אך כמו כל חרק שמגיע מבחוץ, הם גורמים לנזק תברואתי ולא רק עקיצת טרמיט תפגע בכם.

  הם גורמים לפגיעה כללית במראה האסתטי של הבית וללכלוך רב.

  נזקים לרהיטים ולתשתיות הבית טרמיטים אמנם לא אוכלים בני אדם, אבל הם ישמחו לאכול את תכולת הבית שלכם כולל המשקופים, הרהיטים, וכל מוצרי העץ שברשותכם, יגמרו לנזק והרס רב שלא תמיד ניתן לשקם.
  קושי להיפטר מהם הטרמיטים חיים במושבות גדולות המכילות כ-50 אלף פריטים, כך שמספיק לדמיין כמות גדולה כזו של חרקים ברחבי הבית, וכבר תרצו להיפטר מהם. איך מדבירים את הטרמיטים בדרך הנכונה? רק עם חברת הדברה מקצועית.

   

  מה המטרות של הטרמיטים?

  להתרבות – כמו כל החרקים בממלכת החרקים, גם הטרמיטים הגיעו לעולם במטרה לשרוד, להתרבות ולהמשיך להתפתח.

  לאכול – טרמיטים כפי שכבר הבנו ניזונים בעיקר מרכוש שעשוי מעץ, וחלק מהייעוד שלהם הוא לאכול. הם מסוגלים לכרסם ברהיטים מעץ, במשקופים, בדלתות, מדרגות, ואף לחפור תעלות בבטון ולגרום להתפוררות ונזקים ביסודות הבית.

   

  מה עושים אם מגלים טרמיטים בבית?

  ראשית, לא קל לזהות טרמיטים בעין לא מקצועית ובקלות אתם יכולים להתבלבל עם חרק אחר. אם אתם מגלים רהיטים עם סימני כרסום, שאריות של כנפיים שקופות ברחבי הבית, תעלות חול ברחבי הבית או רעשים שמגיעים מתוך רהיטי העץ, ייתכן ויש לכם טרמיטים. בכל מקרה הזמינו חברת הדברה מוסמכת הדברה סנטר לזיהוי החרק והחלטה על שיטת ההדברה המתאימה ביותר, לבית נקי מטרמיטים.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח