ייעוץ חינם

055-970-5872

קקי של עכבר או חולדה

קקי של עכבר או חולדה – איך מבדילים ומה עושים?

איך מזהים קקי של עכבר וקקי של חולדה וכיצד מומלץ לנקות אותם? בואו לגלות את כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא.

אם אתם מוצאים גללים של מכרסם בביתכם, זה לא סימן טוב. זה אומר שיש אצלכם עכברים או חולדות, והם לא ייעלמו עד אשר תיפטרו מהם בעזרת מדביר מומלץ. עם זאת, הגללים בהחלט יכולים לעזור להבין מול איזה מכרסם מתמודדים, כמה ממנו מסתובבים בביתכם ואפילו היכן מומלץ לחפש עוד גללים ואת המכרסם עצמו. אז אם מצאתם בביתכם מה שנראה לכם כמו קקי של עכבר או של חולדה, עקבו אחרי המדריך הבא וגלו מה עליכם לעשות.

 

מצאתם בבית גללים של מכרסמים?
לוכד מוסמך כבר בדרך אליכם
זיהוי קקי של עכבר או חולדה דרך הוואטסאפ
לזיהוי גללים מיידי לחצו כאן
אחריות על כל לכידה והדברה בכתב
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

קקי של עכבר או חולדה

סימני זיהוי גללים של עכבר

אם מצאתם גללים בביתכם, סביר להניח שהם שייכים לעכבר, שכן המזיק הזה נפוץ מאוד בבתים בישראל. בעוד שהגללים קטנים, קל מאוד לזהות ולמצוא אותם, כי הם בדרך כלל מגיעים בקבוצות, שכן עכברים עושים את צרכיהם כ-50 פעמים ביום ואף יותר.

צבע וגודל הגללים: גללים של עכבר הם בעלי צבע שחור או חום, והם נראים כמו גרגרים שקטנים יותר מגרגר אורז, כשגודלם נע בין 3-6 מ"מ.

מיקום הגללים: בדרך כלל תמצאו את הגללים באזורים שבהם מסתובבים העכברים, ומאחר שהם קטנטנים ויכולים להגיע למקומות רבים וצרים, סביר להניח שהם יהיו מתחת ומאחורי המקרר, התנור וכדומה. לכן חשוב מאוד שתנקו היטב את רצפת המטבח, כי פירורים שמצויים עליה הן מה שמושך את העכברים.

האם הגללים מסוכנים: כן. גללי עכבר עלולים לסכן את בריאותכם, בנוסף להיותם מטרד אסתטי שלא נעים כלל בלשון המעטה.

מה לעשות: חובה ללכוד את העכברים במהרה, מכיוון שהם מתרבים במהירות מסחררת. הדרך המומלצת לעשות זאת היא בעזרת מלכודות הומאניות, אותן יש להציב מאחורי המקרר. אם יש כמות גדולה מאוד של צואת עכברים, זה סימן לכך שיש הרבה מהם, ונדרשת מומחיות של לוכד עכברים מומלץ כדי ללכוד את כולם.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  סימני זיהוי קקי של חולדה

  הצואה של החולדה דומה מאוד לזו של עכבר, אולם היא גדולה הרבה יותר, וסביר להניח שתראו פחות ממנה מכיוון שהחולדות עושות פחות צרכים מאשר העכברים.

  צבע וגודל הגללים: גודל קקי של חולדה יכול לנוע בין 6-20 מ"מ, וזה נראה כמו גרגר אורז גדול וחום.

  מיקום הגללים: שלא כמו צואת העכברים, הצואה של החולדות לא תופיע בקבוצות, אלא תראו גללים בודדים שמפוזרים באזורים שונים ברחבי הבית, לרבות האזורים שבהם הן ניזונות.

  האם הגללים מסוכנים: צואה של חולדה יכולה להיות מסוכנת מאוד אם לא נפטרים ממנה בזמן – עוד כשהיא טרייה. יש בה שלל בקטריות ווירוסים שמעבירים מחלות לאדם, וכשהצואה מתייבשת ומתפוררת, היא עלולה להעלות חלקיקים לאוויר, שיגיעו לגופכם דרך הנשימה. בנוסף, הצואה מזהמת כל פריט מזון שהיא באה איתו במגע.

  מה לעשות: אם יש בביתכם גללים של חולדה מומלץ מאוד לפנות ללוכד חולדות בהקדם על מנת שיוכל להיפטר מהן. ניסיון ללכוד את החולדות ככל הנראה ייכשל, ומדביר מוסמך יוכל להציב תיבות האכלה עם רעלים שיסייעו להיפטר מהחולדות תוך שבוע לכל היותר.

   

  איך כדאי לנקות צואה של עכבר או חולדה?

  חשוב לציין שכשאתם מנקים את הצואה של העכברים והחולדות, אסור לטאטא או לשאוב אותה, מכיוון שזה עלול לפזר חלקיקים שלה באוויר, מה שיסכן אתכם במחלות. בנוסף, סביר להניח שיש גם שתן באזור שבו מצאתם קקי של עכבר, וגם אותו צריך לנקות.

  1. עטו כפפות ומומלץ אף לעטות מסיכה על הפנים.

  2. רססו את השתן והגללים עם תערובת של אקונומיקה ומים ביחס של 1:10 לטובת המים, והשאירו אותה שם למשך 5 דקות.

  3. כדי לאסוף קקי של חולדה או עכבר, השתמשו במגבת נייר, איתה תוכלו גם לנקות את תערובת החיטוי שריססתם.

  4. אחרי שהסרתם את כל הגללים והשתן, חטאו כל חפץ שייתכן כי בא איתם במגע.

  מומלץ בנוסף לשטוף את הרצפה באותה תערובת אקונומיקה שהכנתם. אם הגללים נמצאו על הספה או על השטיח, כדאי לנקות אותם עם שמפו לשטיחים וריפודים. אם הגללים נמצאו על בגדים או מצעים, יש לשטוף אותם במכונת כביסה על חום גבוה ככל האפשר. שימו לב כי כדאי מאוד להשאיר משימות שכאלה לחברת הדברה מקצועית על מנת לא לסכן את בריאותכם שלא לצורך.