ייעוץ חינם

055-970-5872

נדל ארסי

הדברת רבנדל ארסי בבית עם צוות ההדברה הזול ביותר בארץ

עד כמה מסוכן הרבנדל הארסי, איך נפטרים, ממנו בשיטות ביתיות, למה חייב להדביר גם באופן מקצועי ואיך מתבצעת הדברת נדל ארסי בבית באופן הבטוח והנכון? על כל השאלות האלה תקבלו כבר עכשיו מענה.

כשחודרים לכם מזיקים לתוך הבית, הדבר הראשון שאתם אולי רוצים לעשות זה לתפוס כפכף ולמעוך אותם, אך אם מדובר ברבנדל הארסי, כדאי שתעצרו לפני שתעשו משהו שתצטערו עליו. הנדל הזה תוקפני מאוד ועלול לעקוץ אתכם, ואם אתם רגישים, אתם יכולים לחוות תסמינים מאוד לא נעימים בלשון המעטה. השאירו את העבודה הזו למומחים והרימו טלפון כבר עכשיו לחברת הדברה סנטר. אנחנו נהיה אצלכם תוך פחות משעה, ניפטר מהנדל המסוכן, נסביר לכם למה הוא הגיע דווקא לבית שלכם על פי הראיות שנמצא בו, ונדאג שלא יחזרו עוד מזיקים כמוהו בזמן הקרוב. חייגו עכשיו!

 

הזמינו טיפול ברבנדלים ארסיים בבית או בגינה
ריסוס למרבה רגליים ארסי מחיר זול ללא תחרות
שימוש בחומרי הדברה בטוחים ומאושרים
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

נדל ארסי

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  מה זה מרבה רגליים ארסי מסוכן?

  מרבי הרגליים ידועים לכולם – הם פרוקי הרגליים שהולכים על גבי עשרות (ובמקומות מסוימים בעולם אף מאות) רגליים. בתוך התת-מערכת הזו ישנה מחלקה של נדלים, שחבריה מאופיינים בשכבה דקה של קוטיקולה (השלד החיצוני), אשר מסייעת להם לרוץ מהר, אך גם מסכנת אותם בהתייבשות. לכן הנדלים פעילים רק באזורים לחים ובעיקר בשעות הלילה.

  בישראל יש 4 סוגי מרבה רגליים ארסיים, אולם 3 מתוכם כלל לא מסוכנים לאדם. לעומתם, הרבנדל הארסי נחשב למסוכן מאוד. הוא אמנם לא יכול להרוג, אך הוא עלול לגרום לתסמינים קשים אצל מי שרגיש לעקיצתו, ובעיקר לתינוקות.

   

  בתמונה רבנדל ארסי בבית לפני הדברה

  רבנדל ארסי

   

  נדל ארסי סכנות והוראות בטיחות

  סביר להניח שאם לא תתקרבו לנדל, הוא לא יעשה לכם שום דבר, וככל הנראה הוא מפחד מכם לא פחות מכמה שאתם מפחדים ממנו. שמרו מרחק מהנדל, אל תתקרבו אליו, ואפילו לא תנסו לחפש איפה הוא מסתתר. כשאנחנו נדביר את הבית שלכם נדאג שהוא לא יוכל לשרוד בתוכו, לא משנה איפה הוא נמצא.

  אם נעקצתם, עטפו כמה קוביות קרח במגבת והניחו על העקיצה כדי להפחית את הכאב. עליכם גם לשטוף את העקיצה עם הרבה מאוד סבון ומים וכדי להוציא כמה שיותר מהרעל. אם העור מפתח אדמומיות וגירוד חמורים ואם אתם מקיאים או מפתחים תסמינים לא שגרתיים, עליכם לפנות לרופא.

   

  בתמונה נדל ארסי לאחר שהלקוח נעקץ ופנה אלינו

  נדל ארסי בבית

   

  מה עושים כשיש נדל ארסי בבית – שיטות הדברה ביתיות

  יש כמה דרכים שבהן תוכלו לנסות לטפל בנדלים שבבית שלכם, אך נציין כבר עכשיו שזה לא יעזור לכם בטווח הארוך. הנדלים ימשיכו לחזור עד שתדבירו את הבית כמו שצריך ובאופן מקצועי. עד שתזמינו מדביר מומלץ דרכנו, תוכלו לנסות לבצע את הפעולות הבאות כדי להגן על עצמכם ועל בני ביתכם מהנדלים.

  √ ניתן ללכוד את הנדל עם צנצנת, אולם חשוב לעשות זאת בזהירות כדי שלא להסתכן בעקיצה.

  √ אם נדל ארסי מסתובב בבית ואתם מפחדים ללכוד אותו מקרוב עם צנצנת, תוכלו לשאוב אותו עם שואב אבק.

  √ ניתן ללכוד נדלים עם מלכודות דבק – כמו אלו שמתאימות ללכידת עכברים. עם זאת, זה יעבוד רק על נדלים קטנים.

   

  בקצרה – איך מזהים נדל ארסי מסוכן

  באופן כללי הצבע שמעיד על היותו של הנדל ארסי ומסוכן הוא שחור, ויתכן שכל גופו יהיה שחור, אולם יכול להיות שיהיו עליו רק פסים שחורים. אם נתקלתם בנדל שכזה, היזהרו מפניו מכיוון שהארס שלו מסוכן מאוד ועלול לגרום לתופעות לא נעימות בלשון המעטה. הזמינו מיד מדביר שיעזור לכם להיפטר ממנו בבטחה ולוודא שלא תהיה לו שום סיבה לחזור. אם נעקצתם סביר להניח שלא תחוו תסמינים שיצריכו מכם לגשת לבית החולים, אך אם אתם מתחילים לסבול מקוצר נשימה, נפיחות בשפתיים או שינויים בלחץ הדם, חובה לפנות לרופא לצורך קבלת טיפול.

   

  איך מזהים אם הנדל ארסי?

  איך מזהים נדל ארסי

   

  האם נדל ארסי בגינה מחייב הדברה?

  אם יש לכם נדל בתוך הבית, תהיו בטוחים שיש לכם נדלים גם בגינה, ולמעשה משם הם מגיעים. הנדלים – כמו כל יצור חי אחר – מחפשים מזון, ואם הם ימצאו אותו בבית שלכם הם יחדרו אליו, אך לרוב הם מעדיפים לעשות זאת בגינה. שם הם ימצאו לא מעט חרקים, והפעמים היחידות שהם ייכנסו אליכם הביתה הן בימי הקיץ החמים וכמובן אם יש לכם חרקים אחרים בבית. בין אם ראיתם בגינה נדל ארסי צהוב, חום או שחור, אל תחשבו שהוא יישאר רק שם. אם יהיה פתח קטן שיוכל לחדור דרכו לבית, תהיו בטוחים שזה יקרה בשלב כזה או אחר.

   

  איך מתבצעת הדברת נדל ארסי באופן מקצועי?

  ההדברה מתבצעת במספר שלבים; בשלב הראשון אנחנו סוקרים את סביבת הבית ומנסים לאתר את נקודות החדירה האפשריות של הנדל. לאחר מכן אנחנו מרססים את כל הבית ונקודות החדירה האלה, ובסוף אנחנו מדבירים גם מסביב לבית וגם בגינה אם צריך. אך לא מספיק שהמדביר שאתם מזמינים רק ידע איך להדביר נדל ארסי – עליו לדעת גם כיצד למנוע את הגעתו, ולשם כך עליו לעזור לכם לאטום חריצים ולספק לכם טיפים שיסייעו לכם לוודא שהבעיה לא תחזור על עצמה בהמשך.

   

  איך להרוג נדל ארסי באופן עצמאי?

  נדל חדר לבית? ייתכן שהגיעו איתו "חברים" שעוד לא הספקתם לאתר. האם אתם יכולים לנסות לחסל מזיקים? איך נפטרים מנדלים באמת? מלבד הניסיון לדרוך על הנדל ולמחוץ אותו (דרך שאולי לא תתאים לכל אחד), תוכלו לנסות ללכוד את הזוחל בצנצנת עם מכסה. אפשר גם להציב מלכודות דבק בסביבה המשמשות בדרך כלל ללכידת עכברים.

  איך להרוג נדל ארסי? האם כדאי לנסות בכלל? לא תמיד – ובעיקר כאשר מדובר בנדל ארסי ומסוכן כנדל שחור, ולאו דווקא מסיבה של סכנה לכם או לחיות המחמד שלכם; נדלים מסייעים בהרחקת חרקים ומזיקים שונים (ג'וקים, עש, זבובים, טרמיטים), ובנוסף, הם אינם מזיקים לעץ או מעבירים מחלות. נדלים לרוב מבקשים לצוד חרקים כדי להזין את עצמם.

   

  נדל צהוב ארסי

  נדל צהוב ארסי

   

  איך להרוג נדל ארסי בחצר?

  יש שלל דרכים לחסל נדלים בחצר, כשניתן לדרוך עליהם (עם נעל סגורה בלבד) או לשאוב אותם בעזרת שואב אבק כדי לא להסתכן. אפשר גם להשתמש במלכודות דבק כדי לתפוס את הנדלים, אולם הם יכולים להשתחרר מהן – על אף שכמה מרגליהם יישארו דבוקות. איך הורגים נדל עם תרסיס ביתי? מערבבים אבקת בורקס עם מים בתוך בקבוק תרסיס ומרססים אותו ישירות. חשוב לעטות מסיכה על הפנים כדי שלא תשאפו את חלקיקי אבקת הבורקס, וכן לנער את הבקבוק היטב לפני הריסוס. תוכלו לרסס גם בסדקים או בחריצים בקירות, אולם חשוב שתדעו שמדובר בפתרון זמני בלבד שלא יכול להחליף ריסוס מקצועי.

   

  נדל ארסי ענק

   

  נגד רבנדל ארסי הדברה חייבת להיעשות בצורה נרחבת

  לנדלים יש 2 סיבות להיכנס לבית שלכם – מחסה מהשמש ומציאת מזון (חרקים אחרים). נגד הסיבה הראשונה לא תוכלו לעשות הרבה, אך אתם גם לא חייבים, כי אם תטפלו בסיבה השנייה וכן תזמינו הדברה בזמן, לא יהיה לנדלים שום אינטרס לחדור לבית שלכם. הם יעדיפו להסתתר מהשמש במקום אחר שבו יש מספיק מזון עבורם, אך המקום הזה עלול להיות הגינה שלכם, לכן חובה להדביר גם אותה, וגם במקרה הזה, יהיה צריך להדביר את החרקים שנמצאו בגינה ושמשכו את הנדל.

  זה אמנם נשמע כמו הרבה עבודה, אך אנחנו בוחרים את חומרי ההדברה שלנו בקפידה כך שיטפלו במספר מזיקים במקביל על פי אלה שמצאנו, וכל זאת עם תכשירים בעלי רמת רעילות נמוכה ושכפופים לאישור של המשרד להגנת הסביבה. מה שאתם מקבלים בסופו של דבר דרכנו זה הדברה יעילה, בטוחה וזולה.

   

  נדל ארסי לאחר עקיצה

   

  איך עושים נגד רבנדל ארסי טיפול מונע לבית?

  חשוב להבין שהנדלים לא נולדים בבית שלכם, אלא תמיד מגיעים מבחוץ. הם חודרים פנימה מסיבות רבות, אך אפשר למנוע את זה ובכך להימנע מהסכנה שהם מציבים. אז איך מטפלים בנדלים ארסיים ומוודאים שלא יחדרו לבית? הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לבצע ריסוס מסביב לבית. דמיינו שאנחנו יוצרים מעין "תעלה" סביב הבית שלכם, שאפילו אם הנדלים חודרים דרכה, הם ימותו עוד הרבה לפני שתספיקו לראות אותם על הרצפה. כמובן שהחוצץ הזה יעבוד גם על מזיקים אחרים, כמו נמלים או ג'וקים, כך שאתם למעשה מקבלים הדברה כפולה ומשולשת נגד שלל סוגים של מזיקים בטיפול אחד זול במיוחד.

   

  שאלות ותשובות על הדברת נדל ארסי

  האם רבנדל ארסי מסוכן לאדם?

  הנדלים האלה מסוגלים לגרום לתופעות מאוד לא נעימות בקרב אלו שרגישים לארס שלהם ובקרב תינוקות. העקיצה שלהם אמנם לא גורמת למוות, אך היא יכולה לגרום לחום ולהקאות.

  מה קורה אם רבנדל ארסי עוקץ אותך?

  יהיה סימן דקירה בולט באזור העקיצה, יחד עם אדמומיות בקוטר 5 ס"מ, כאבים, נפיחות, גירודים ותחושת צריבה. צריך לשטוף היטב את אזור העקיצה, וניתן לשים עליו קרח כדי להרגיע את הכאב.

  איזה ריח יכול להרחיק רבנדל ארסי?

  ריח של שמן עץ התה ושמן מנטה עשוי לסייע להרחיק את הנדל הזה מביתכם. טפטפו 25 טיפות של אחד השמנים האלה לבקבוק תרסיס עם 180 מ"ל מים ורססו בנקודות החדירה של הנדלים לבית.

  איזה חרקים מושכים נדלים ארסיים?

  כמעט כל חרק שעשוי לצוץ אצלכם בבית יכול למשוך נדלים, וזה כולל עכבישים, מקקים, פשפשי מיטה, זנבזיפים כספיים ואף נדלים אחרים וקטנים יותר.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח