ייעוץ חינם

055-970-5872

הדברת יתוש עש

הדברת יתוש עש עם מדבירים מוסמכים – טיפול מקיף ויסודי

הם נראים פרפרים עדינים ולכאורה לא מזיקים, אבל יתושי העש עלולים להיות גם בעייתיים מאוד. בנוסף הם מתרבים במהירות ומן הסתם לא הייתם רוצים לראות את הבית שלכם מלא בהם – ולכן אם באחד החללים אצלכם מרחפים אותם יתושים אפרפרים-שחורים באופן קבוע כדאי להזמין חברת הדברה. אנחנו בהדברה סנטר צברנו ניסיון רב בביצוע הדברת יתוש עש ומספקים את השירות בזמינות גבוהה ובמחירים אטרקטיביים.

 

יתוש עש פתרון לטווח ארוך!
ריסוס נגד יתושעשיים מחיר החל מ-250 ש"ח
טיפול ביתושי עש באמבטיה, במטבח ועוד כולל מניעה 

שירות בפריסה ארצית רחבה
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת יתוש עש

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  הסוגים השונים של יתושי העש

  היתושים שנראים כמו פרפרים שייכים למשפחה שנקראת יתושעשיים. בארץ המשפחה הזו מונה שני סוגים של חרקים – אחד שנקרא Phlebotominae ואחד שנקרא Psychodinae.

  1. את תת המשפחה הראשונה, ה-Phlebotominae, ניתן למצוא בעיקר בשטחים פתוחים. יתושי העש מהקבוצה הזו ניזונים מדם של בני אדם ושל יונקים אחרים, והצורה שלהם דומה לזו של היתושים ה"רגילים" אבל הגוון שלהם בהיר יותר. אחד החברים בתת משפחה זו הוא זבוב החול, או בשמו המדעי בקה. זבוב עש זה עלול להעביר טפיל בשם לשמניה שגורם למחלת שושנת יריחו.

  2. יתושי עש מסוג Psychodinae מגיעים לבתים ובפרט אוהבים את האזורים הלחים – חדרי הרחצה והשירותים וגם המטבחים. הם ניזונים בעיקר מזבל אורגני שנמצא במים ובתוכם הם גם מתרבים. המראה שלהם מתאפיין בגוף קצר של כ-2 מ"מ, בגוון אפור עד חום בהיר ובכנפיים בולטות.

   

  למה כל קיץ יש אצלכם יתושי עשים?

  במהלך הקיץ כמעט כל החרקים מגיעים בכמויות גדולות יותר, ולפתע חדר השירותים והבית כולו עלולים להיות מוצפים ביתושי עשים. זה קורה ממספר סיבות:

  חיפוש אזורי רבייה חדשים: היתושים האלה דורשים מים עומדים וחומר אורגני שממנו יוכלו לצרוך את מזונם, והביוב מושלם בשביל זה, אך בעונת הקיץ הם יוצאים משם ומתחילים לחפש אזורים חדשים, כמו אדניות, מרזבים וכדומה.

  הרבה יותר מזון ומים זמינים: כאמור, היתושים האלה מחפשים מזון אורגני, ובקיץ הרבה יותר קל להם למצוא כזה שנרקב בגלל מזג האוויר החם, וזה המזון המושלם עבורם.

  חום ולחות מושלמים: יתושי העש זקוקים לחום ולחות כדי לגדול ולהתרבות, ולמעשה הם מטילים יותר ביצים ואף בוקעים מהן ומתפתחים ליתושים בוגרים מהר יותר בחודשים החמים.

   

  איך לזהות יתוש עש

   

  למה כל קיץ יש אצלכם יתושי עשים?

  במהלך הקיץ כמעט כל החרקים מגיעים בכמויות גדולות יותר, ולפתע חדר השירותים והבית כולו עלולים להיות מוצפים ביתושי עשים. זה קורה ממספר סיבות:

  חיפוש אזורי רבייה חדשים: היתושים האלה דורשים מים עומדים וחומר אורגני שממנו יוכלו לצרוך את מזונם, והביוב מושלם בשביל זה, אך בעונת הקיץ הם יוצאים משם ומתחילים לחפש אזורים חדשים, כמו אדניות, מרזבים וכדומה.

  הרבה יותר מזון ומים זמינים: כאמור, היתושים האלה מחפשים מזון אורגני, ובקיץ הרבה יותר קל להם למצוא כזה שנרקב בגלל מזג האוויר החם, וזה המזון המושלם עבורם.

  חום ולחות מושלמים: יתושי העש זקוקים לחום ולחות כדי לגדול ולהתרבות, ולמעשה הם מטילים יותר ביצים ואף בוקעים מהן ומתפתחים ליתושים בוגרים מהר יותר בחודשים החמים.

   

  למה חשוב להדביר את יתושי העש?

  אמנם כאמור לא כל יתוש עש עוקץ, ולמעשה סביר להניח שאלה שנמצאים אצלכם בבית לא זקוקים לדם – אבל בגלל שהם חיים בתוך זוהמה וניזונים ממנה, הם עלולים לגרום להפצת זיהומים. בנוסף הם עלולים להתרבות בקצב מהיר מאוד, וזוהי עוד סיבה לכך שלא כדאי להתעלם מהיתושים האלה – אלא לפעול נגדם בעזרת אנשי מקצוע מנוסים.

   

  בתמונה – יתוש עש מסוג Psychodinae בבית

  יתוש עש בבית

   

  איך אפשר להיפטר מיתושי עש?

  תוחלת החיים של יתושי עש קצרה מאוד – בסך הכל שבוע עד שבועיים. לכאורה כל מה שצריך לעשות כדי להיפטר מהם הוא לחכות בסבלנות, אבל הבעיה היא שהם גם מתרבים בזמן קצר מאוד.

  יתוש עש זחל הופך מביצה לבוגר תוך שבועיים, וכשיש לחרקים אלה מזון זמין בשפע קצב הטלת הביצים עלול להיות מהיר.

  בהתאם, התשובה לשאלה איך נפטרים מיתוש עש כוללת שני חלקים:

  1. קודם כל צריך להיפטר מאלה הקיימים, והדרך היעילה ביותר היא הדברה מקצועית.

  2. לאחר מכן כדאי לוודא שלא יופיעו יתושים חדשים מסוג Psychodinae וכמובן גם לא מסוג Phlebotominae. השילוב של החיסול עם המניעה מבטיח בית נקי באמת מחרקים אלה.

   

  מה כוללת ההדברה של יתוש העש?

  * כדי להעלים לחלוטין את הנוכחות של יתוש עש הדברה מקצועית מבוססת על ריסוס יסודי של נקודות ניקוז המים בחללים הנגועים.

  * ברוב המקרים יתבצע ריסוס לתוך הפתח שאליו זורמים המים במקלחת, פתח הניקוז של האמבטיה וכו'.

  * החדרת חומרי הדברה מתאימים תחסל את אוכלוסיית יתושי העש באופן מידי כך שלא יהיה צורך בריסוס נוסף.

  * ביצוע פעולת הריסוס בתוך הבית ובפרט בחדר הרחצה או בשירותים, וגם במקומות אחרים, מחייב זהירות מרבית.

  * חברת הדברה סנטר משתמשת אך ורק בחומרי הדברה שקיבלו את כל האישורים הנדרשים, ובפרט בכאלה שהם ידידותיים לסביבה, לחיות מחמד וגם לבני האדם.

   

  האם אפשר להיפטר מיתושי עש גם בלי ריסוס?

  √ ניתן לנסות להיפטר מהחרקים שמגיחים מהביוב באמצעות שפיכת אקונומיקה סמיכה ולא מדוללת הישר אל פתחי הניקוז. הכמות הדרושה היא 2 כוסות לפחות בכל נקודת ניקוז (כל אחד מהכיורים, בשירותים, בורות ניקוז וכו').

  √ שימו לב: חשוב מאוד להיזהר כשעובדים עם אקונומיקה! כמו כן אסור לפתוח ברזים במשך שעה לפחות, ורצוי גם לא לשהות בחלל שבו נמצאים הפתחים אליכם שפכתם את החומר.

  √ אם היו מעט יתושים בביוב, ייתכן שהניסיון יצליח, ובמקרה כזה הבעיה נפתרה – אבל חשוב גם לוודא שהיא לא תחזור.

  √ אם הניסיון נכשל והחרקים הקטנים והעדינים למראה ממשיכים להתעופף באמבטיה או שאתם מזהים פתאום במקום אחר בבית יתוש עש ריסוס הוא חובה.

   

  להקדים תרופה למכה הבאה – אל תתנו ליתוש עש להגיע לבית!

  אחרי שמבינים איך מדבירים יתוש עש, כדאי ללמוד גם איך מונעים מיתושים חדשים מסוג זה להתרבות בביוב שלכם.

  המפתח לכך הוא היכרות עם יתוש העש. היתושים מסוג Psychodinae מחפשים חומרים אורגניים רטובים או מותססים כדי לאכול אותם – למשל ירקות או פירות רקובים ואפילו שערות רטובות שנשארות בפתח הניקוז במקלחת יכולות לשמש כארוחה עבור החרק הזה. מאחר שיתושים אלה מתרבים במים, הביוב הוא מקום אופטימלי עבורם, אבל כדי שיוכלו לחיות בו הזרם של המים חייב להיות חלש – כלומר נוכחות של יתושי עש במקום מסוים מעידה על חסימה בצנרת או בעיית ניקוז.

   

  פתרון ארוך טווח לבעיית היתושעשיים

  אם כבר מצאתם אצלכם בבית יתוש עש, פתרון לטווח ארוך חייב לכלול טיפול בבעיית הניקוז שאפשרה מלכתחילה את הופעת החרקים האלה ואת שגשוג האוכלוסייה שלהם.

  1. המדבירים שלנו יזהו עבורכם את הצנרת הנגועה ובהתאם את מיקום הבעייה, וכמובן יעלימו את כל יתושי העש הקיימים.

  2. לאחר מכן השלב הבא הוא לפנות את הזבל האורגני מתוך הצנרת באותו מיקום. דרך אחת היא להזרים מים חמים רבים אל פתח הניקוז שנמצא נגוע, להחדיר לתוכו מוט ביוב, להתחיל לגרד את הצנרת עם המוט ולסיום להיעזר בפומפה כדי לשלוף את כל הזבל האורגני שלא נשטף ע"י המים החמים.

  3. כשהצנרת גלויה – למשל הסיפון שמתחת לכיורים – אפשר פשוט לפתוח אותה ולנקות באופן ידני את כל הלכלוכים שהצטברו בקרקעית הסיפון.

  4. מומלץ לסיום לשפוך אל הצנרת חומר אנזימטי ייעודי שימיס גם את השאריות של הלכלוכים.

  5. אחרי ניקוי שכזה ליתושי העש לא היה מזון ומקום שהם יכולים לשהות בו – ולכן קרוב לוודאי שלא תראו יותר אף יתוש עש בבית שלכם.

   

  כמה עולה הטיפול ביתושי העש?

  כשיש נוכחות משמעותית של יתוש עש טיפול מקצועי בבעיה הוא חובה.

  √ עלות הביקור וסילוק המטרד באמצעות ריסוס פתחי הניקוז נקבעת בהתאם למאפיינים הספציפיים בכל מקום ובפרט היקף הנגיעות של היתושעשיים.

  √ בדרך כלל המחיר יהיה נמוך מאוד – החל מ-250 ש"ח.

  √ בכל מקרה אנחנו מתחייבים להצעת מחיר משתלמת במיוחד, כחלק מהמחויבות שלנו לספק את השירות הטוב ביותר האפשרי ולהבטיח מקסימום שביעות רצון אצל כל לקוח וכל לקוחה.

   

  הדברה נגד יתוש עש – שירות מקצועי בזמינות גבוהה

  * יתוש עש הוא לא החרק המזיק ביותר שעלול להופיע אצלכם בבית – אלא אם כן מדובר בבקה, יתוש ממשפחה זו שהעקיצה שלו עלולה לגרום למחלה לא פשוטה ומתסכלת מאוד.

  * בכל מקרה כדאי להיפטר מהמטרד לפני שהבית יתמלא במעופפים ולכן כדאי להיעזר בנו.

  * הדברה סנטר מספקת שירותי הדברת יתושי עש, כמו שירותי הדברה נוספים, בכל רחבי הארץ ובזמינות גבוהה.

  * בנוסף, אנחנו מקפידים על התנהלות מקצועית עם שירות שמבוסס על אדיבות, אמינות, עמידה בכל ההתחייבויות שלנו ובפרט הגעה בדיוק במועד שנקבע, וכן עבודה מסודרת, שקטה ונקייה.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח