ייעוץ חינם

055-970-5872

נמלים במטבח

נמלים במטבח, איך נפטרים מהן אחת ולתמיד? יש פתרון!

המקום הכי נפוץ למציאת נמלים בבית הוא המטבח. למה הן מגיעות דווקא לשם? ומהיכן הן נכנסות? אלו שאלות שהרבה אנשים מעוניינים לדעת. הרבה משפחות אומרות כי המטבח שלהן נקי מאוד והעובדה כי נכנסים אל המטבח נמלים גורמת להם לתחושה של לכלוך. אז קבלו מאיתנו את כל המידע על התופעה של נמלים במטבח ואיך ניתן להיפטר מהן אחת ולתמיד.

 

הזמינו הדברת נמלים קטנות במטבח ביתי או תעשייתי
אחריות בכתב על כל הדברה
הצבת פיתיונות ג'ל נגד נמלים וביצוע ריסוס למטבח
שימוש בחומרי הדברה שאושרו ע"י המשרד להגנת הסביבה
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לקבלת הצעת מחיר חייגו לטלפון:
055-970-5872

הדברת נמלים במטבח

למה נמלים מגיעות דווקא למטבח?

כמו כל יצור חי, גם הנמלה מחפשת אוכל וידוע שהיא גם חרוצה מאוד. המטרה העיקרית שלה היא להביא פרורי אוכל קטנים אל קן הנמלים וגם לקרוא לנמלים פועלות אחרות. עבודת הצוות של הנמלים ראויה לציון ואם יש להן מקור מזון זמין ומתאים, הן יפקדו את המטבח ואזורים נוספים בבית כמה שרק אפשר. כידוע, המטבח הוא המקום שיש בו את הסיכוי הגדול ביותר לפירורים, ולכן נמלים רבות אוהבות לפקוד דווקא אותו. בתים שמשאירים אוכל פתוח על השולחן או השיש, בתים שלא מנקים את הפירורים לאחר האוכל, הם אלו שעשויים לראות יותר נמלים זעירות במטבח.

 

  לקבלת הצעת מחיר
  והדברה ייעוץ בחינם

   

  איך נמלים מגיעות דווקא אל השיש במטבח שהוא מקום גבוה יחסית?

  נמלים על השיש במטבח מגיעות מקיני נמלים שנמצאים בקרבת המטבח. הנמלים הזעירות הן מאוד חרוצות ויש להן יכולת טיפוס מרהיבה גם על קירות. מספיק שיהיה לכם קן נמלים בחריצים שבקירות המטבח והן יטפסו אל השיש כדי להגיע לאותם פירורי אוכל בקרבת הכיור, האזור של מסתור הלחם והגז. אין זה משנה אם אתם גרים בקומה גבוהה בבניין, נמלים עשויות לפקוד אתכם גם בקומות העליונות במידה והן יודעות שיש להן שם אוכל.

   

  האם ספריי ריסוס נגד נמלים באמת עוזר?

  כל מי שחווה את התופעה של מלא נמלים במטבח, ודאי ניסה לרסס אותן בספריי נגד נמלים ויותר מכך, הוא בטח הופתע כאשר הוא מצא אותן שוב מתהלכות להן. אז בעניין של ספריי נגד נמלים כדאי לדעת כי מדובר בטיפול נקודתי שאינו פותר את הבעיה. הנמלים משאירות אחריהן שביל שעוזר לנמלים אחרות לזהות את הכיוון שאליו יש ללכת כדי להגיע למזון זמין. גם אם השמדתם מספר נמלים שמצאתם או אפילו שיירה שלמה, ימשיכו להגיע נמלים וסביר שתמצאו את עצמכם במצב של מכת נמלים במטבח המגיעות ללא הפסקה.

   

  איך נפטרים מהנמלים במטבחים?

  אז איך להיפטר מנמלים על השיש בצורה הטובה ביותר? הדרך הנכונה ביותר להיפטר מנמלים היא בעזרת הדברה מקצועית. מדבירים מוסמכים יגיעו אליכם הביתה, יזהו את שיירות הנמלים ויתחילו בחיפוש קיני הנמלים בקרבת הבית או בחריצים בתוך הבית. קיני נמלים נמצאים בחריצים קטנים בקירות ולפעמים באזורים מחוץ לבית שקרובים ומאפשרים כניסה מהירה וישירה. המטרה של המדביר להשמיד את הקינים. בקינים מסתתרת המלכה שמחכה לאיסוף המזון עבור הביצים, וכאשר המדביר ישמיד את הקן, יפסיקו גם שיירות הנמלים. לאחר השמדת הקן, יבוצע גם ריסוס בכל הבית נגד נמלים שישלים את הפעולה.

   

  האם הדברת נמלים במטבח בטוחה לבני אדם?

  תחום ההדברה בחמש עשרה השנים האחרונות עבר שינוי רחב וכיום מדבירים מקצועיים משתמשים בחומרי הדברה שלא פוגעים בדיירי הבית ובחיות המחמד. הדברת נמלים תבוצע קודם כל על קיני הנמלים על מנת להדביר את המלכה ולעצור את שיירות הנמלים אל המטבח וחזרה  אל הקן. חומר נגד נמלים במטבח שמדבירים מקצועיים משתמשים בו הוא ג'ל נגד נמלים שמורחים סביב הקן וכך משמידים את הנמלים שיוצאים ממנו. לאחר מכן גם יבוצע ריסוס על שיירות של נמלים קטנות במטבח וכך גם תפסיקו לראות את השיירות הקיימות.

   

  האם ניתן לבצע השמדת קיני נמלים באופן עצמאי?

  השמדת קיני נמלים קטנטנות במטבח באופן עצמאי היא אפשרית, אך לא בטוח שתגיעו לקן הנכון וגם חומרי הריסוס שנמכרים עבור הצרכנים אינם חזקים מספיק על מנת להיפטר מהן לתמיד. חומרי ההדברה המקצועיים הם חומרים חזקים שמורשים לרכישה ופעולה רק על ידי מדבירים מוסמכים. בעזרת חומרים אלו תוכלו לשכוח משיירות הנמלים במטבח לתקופה ארוכה מאוד. כמו כן, חומרי ההדברה מותאמים לפי סוג הנמלים. יכול להיות שראיתם נמלים קטנות מאוד במטבח וכולן נראות אותו דבר, אך חשוב לדעת שיש זנים מגוונים אותם מכיר המדביר, יודע לזהות ויודע להתאים את חומר ההדברה הנכון.

   

  איך ניתן למנוע כניסה נוספת של נמלים דרך חריצים בקירות המטבח?

  מעבר להדברת קיני הנמלים וריסוס שלהם, חשוב גם לדעת מה עושים נגד נמלים במטבח שמגיעות מכל אותם החריצים הקטנים. אם מדובר בבית חדש שעדיין לא הותקן בו מטבח, הרי שאתם במצב מצוין, כי יש באפשרותכם לעבור על הקירות באופן שיטתי ולבקש מהשיפוצניק או לבצע בעצמכם סגירה של החריצים והחורים באמצעות שפכטל. אם מדובר במטבח קיים, חשוב לעבור על כל חלקי המטבח ולחפש חריצים כאלו. חפשו אותם בחיבורים בין הארונות והשיש אל הקיר.

   

  מה עושים כאשר רואים נמלים עם כנפיים בקירות שליד המטבח?

  במידה וראיתם נמלים עם כנפיים בחריצי הקירות של המטבח, חשוב לדעת שלא מדובר בזן נמלים חדש, אלא שאתם נמצאים בעונת הרבייה וכנראה שממש בקרוב אתם תראו שיירות גדולות הרבה יותר של נמלים במטבח. אם זה מה שראיתם, לא לחכות אפילו דקה! להזמין מדביר נמלים וכמה שיותר מהר על מנת למנוע את מכת הנמלים שתתרחש אצלכם בקרוב.

  נכתב על ידי
  דני חכמון - מומחה להדברת מזיקים מספר רישיון 3029

  דני חכמון הוא מדביר מוסמך של חברת הדברה סנטר והוא מספק שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והחרקים, רישיון הדברה מספר 3029.

  דני מדביר מוסמך למגזר הפרטי והעסקי, שירות אדיב ומקצועי לכל לקוח