ייעוץ חינם

055-970-5872

סוגי הדברה

אילו סוגי הדברה קיימים ומתי משתמשים בכל סוג?

את שיטות ההדברה שלנו בחברת הדברה סנטר אנחנו מתאימים לפי סוג המזיקים, אופי השטח המודבר, היתכנות והימצאות של בעלי חיים, ילדים קטנים או נשים בהריון בסביבה, וכמובן דרישות הלקוח. אלו הם סוגי ההדברה שבהם אנחנו עוסקים:

1. הדברה כימית – מדבירים שטחים פנימיים וחיצוניים עם חומרים כימיים שרעילים למזיקים, אולם בעלי רמת רעילות נמוכה מאוד לבני אדם. לדוגמה להדברת טרמיטים או ג'וקים.

2. הדברה אורגנית – משתמשים בחומרים אורגניים וטבעיים כדי להדביר מזיקים מסוגים שונים, בדרך כלל בגינות. בשיטת הדברה ירוקה זו משתמשים למשל נגד פרעושים או קרציות.

3. הדברה משולבת – עושים שימוש בחומרים כימיים ואורגניים יחדיו כדי להכחיד את המזיקים באופן מוחלט, יחד עם פעולות מניעה שונות לפי סוג המזיק. לדוגמה בהדברת פשפשי מיטה מדבירים עם קיטור, שואבים את הביצים של המזיקים ולבסוף מרססים את השטח המודבר.

4. הדברה ביולוגית – מכניסים לסביבה חרקים, טפילים או בקטריות שמיועדים לתקוף את המזיקים בלבד ולא מזיקים לאדם או לצמחייה. מדבירים כך בשטחי חקלאות נרחבים ובשטחים חיצוניים באופן כללי, למשל להדברת זחלי יתושים.

5. הרחקה – פועלים למען הרחקת המזיקים מהסביבה המודברת, מבלי לפגוע בהם ומבלי לערב חומרים שמזיקים להם. לדוגמה הרחקת חולדים בעזרת מכשירים שיוצרים תנודות באדמה.

6. לכידה – לוכדים את המזיקים במלכודות או בידיים. בדרך כלל כשמדבירים עכברים או חולדות, אך ניתן ללכוד גם מזיקים כמו עשים עם מלכודות פרומון.

7. הדברה פיזית – הסרה פיזית של המזיקים מהסביבה המודברת – דומה ללכידה, אלא שכאן יש צורך לשלב גם הדברה כימית. לדוגמה, כאשר מזמינים חברת הדברה מנוסה לטיפול בצרעות מדביר מוסמך מרסס את הקן ולאחר מכן מסיר אותו מהסביבה המודברת.